STOP PRZYMUSOWI SZCZEPIEŃ! PISZMY DO SENATORÓW!

Piszcie do Senatorów żeby powstrzymać nowelizację ustawy. Posiedzenie komisji zdrowia już w środę 4 lipca!!! Nie chcesz żeby spełnił się ten scenariusz? https://www.facebook.com/notes/stop-przymusowi-szczepie%C5%84/przymus-szczepie%C5%84-dla-wszystkich/379060792147110
Działaj teraz!!! Pisz do senatorów.
PRZYKŁADOWY LIST DO SENATORÓW:
Szanowni Państwo,
4 lipca Senacka Komisja Zdrowia zajmie się rozpatrzeniem ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (druk senacki nr 141, druki sejmowe nr 293 i 416). Projekt ten godzi w prawa człowieka i pacjenta znacznie poszerzając uprawnienia inspekcji sanitarnej, mimo zapowiedzi medialnych nie znosi przymusu szczepienia dzieci, nadal w wielu miastach są nakładane grzywny przymuszające do szczepienia i poprzez znaczne rozszerzenie uprawnień daje inspekcji sanitarnej możliwość nałożenia go również na osoby dorosłe.
Ponadto zwracam uwagę na inne istotne i kontrowersyjne zmiany proponowane w projekcie:
 1. Zmiana definicji choroby zakaźnej, co budzi obawy rozszerzenia przymusu szczepień o kolejne szczepionki i daje możliwość ogłoszenia epidemii z błahych powodów, a co z tym się wiąże nałożenie przymusu szczepień na wszystkich obywateli (art.2 ust 2).
 2. Określenie obowiązku szczepień ochronnych w art.5 w sposób ogólny, przenosząc go na wszystkich obywateli, a nie tylko dzieci. Intencją tej zmiany jest połączenie przepisów dotyczących stanu epidemii z przepisami ogólnym (art.5 ust.1)
 3. Rezygnacja z refundacji kosztów zgłoszenia niepożądanych odczynów poszczepiennych przez lekarzy (uchylenie art. 21 ust. 9)
 4. Próba zmonopolizowania i ograniczenia dostępu do informacji o zakażeniach, chorobach zakaźnych i niepożądanych odczynach poszczepiennych przez ograniczenie ich rejestracji wyłącznie do systemu sentinel oraz projektowany płatny dostęp do tego systemu, wyłącznie dla niektórych instytucji i po wcześniejszym podpisaniu umowy. Jednak nawet płatny dostęp może być ograniczony gdyż GIS przewiduje rozpatrzenie podania z możliwością odmowy, której przyczyny nie są w projekcie ustawy w żaden sposób określone (art.29a)
 5. Kontrowersyjny temat przymusu bezpośredniego wykonywanego przez pracowników medycznych pod nadzorem lekarza (art.36 ust.2).
Stanowczo protestuję przeciwko wprowadzaniu projektu nowelizacji ustawy, które łamie podstawowe prawa człowieka i pacjenta szczególnie w państwie gdzie nikt nie ponosi odpowiedzialność za powikłania, które wystąpiły po przymusowych szczepieniach.
Podpis

___

LISTA SENATORÓW DO PROGRAMU POCZTOWEGO:

biuro@abgarowicz.info; biuro@MieczyslawAugustyn.pl; biuro@blaszczyk.senat.pl; biuro@ryszardbonislawski.pl; biuro@grzegorzbierecki.pl; biuro@b-borusewicz.pl; biuro@biurosenatorskie.pl; biuro@chroscikowski.senat.pl; biuro@henrykcioch.pl; senator@czarnobaj.senat.pl; biuro@grzegorzczelej.pl; biuro@senatorczudowska.pl;
biuro@dobkowski.senat.pl; senator@dowhan.pl; jaroslaw@duda.org.pl; biuro@stanislawgogacz.pl; biuro@ryszardgorecki.pl; biuro@piotrgruszczynski.pl; senator@andrzejgrzyb.pl; biuro@iwan.senat.pl; jmj@jmjackowski.pl; kazimierz.jaworski@polskichleb.pl; biuro@klich.pl; biuro@maciejklima.pl; ryszard@knosala.com; dyrektor@stanislawkogut.pl; biuro@kraska.home.pl;
biuro@misiolek.senat.pl; biuro@obrycki.senat.pl; dyrektor@pajakandrzej.pl;
sekretariat@panczyk.senat.pl; andrzej@andrzejperson.eu; pek.biuro@gmail.com; senator@leszekpiechota.pl; biuro@jadwigarotnicka.pl; janusz@sepiol.pl; biuro@skurkiewicz.pl; a@szewinski.senat.pl; biuro.senatorskie@kazimierzwiatr.pl; biuro@wittbrodt.pl;
biurorawa@interia.pl; biuro@wojtczak.info; jan.wyrowinski@gazeta.pl; szajac@wp.pl; biuro@zdzieblo.pl, biuro@zientarski.pl; biuro@slawomirpreiss.pl; biuro@ortyl.senat.pl; senator@bohdanpaszkowski.pl; zbigniewmeres@o2.pl; biurosenatora@janmichalski.eu; antoni@motyczka.pl; senator@mozdzanowska.pl; biuro@kazimierzkleina.pl; senatorhatka@wp.pl; poczta@stanislawgorczyca.pl; biuro.senatorskie@hotmail.com; biuro@cimoszewicz.eu; stanislaw.lamczyk@sejm.pl; senator@jozefzajac.pl; biurosenatorskie@witoldsitarz.pl krzysztof@krzysztof-slon.pl; senator@sztark.senat.pl; biuro@smigielski.org; biuro@piotrwach.org.pl; jozef.pinior@ue.wroc.pl; biuro@aleksanderpociej.pl; sagatowska@stalowa-wola.com.pl; senator@sewerynski.pl biuro@andrzejowczarek.pl
jwl@jaroslawlasecki.pl; robert.mam@interia.pl; biuro@andrzejmatusiewicz.eu;
biuro@rafalmuchacki.pl; biuro@niewiarowski.pl; biuro.kilian@wp.pl; andrzej@kobiak.pl;
biuro@marek-konopka.pl; kopect@neostrada.pl; senator.gorski@neostrada.pl;
hodorowi@chemia.uj.edu.pl; biuro@kazimierzkutz.pl; biuro@chybicka.senat.pl;
biuro@bienkowska.senat.pl , biuroposelskie@borowski.pl; anna.aksamit@op.pl;
s.karczewskibiuro@wp.pl; marek@rocki.pl; rulewski@janrulewski.pl; biuro@grubskimaciej.pl
Możecie też dzwonić do senatorów z Komisji Zdrowia http://www.senat.gov.pl/prace/komisje-senackie/sklad,16,komisja-zdrowia.html
 
Reklamy

8 odpowiedzi na „STOP PRZYMUSOWI SZCZEPIEŃ! PISZMY DO SENATORÓW!

 1. stalowy pisze:

  W większości bzdury są w tym apelu. Wystarczy sięgnąć do źródeł.

  „2. Określenie obowiązku szczepień ochronnych w art.5 w sposób ogólny, przenosząc go na wszystkich obywateli, a nie tylko dzieci. Intencją tej zmiany jest połączenie przepisów dotyczących stanu epidemii z przepisami ogólnym (art.5 ust.1)”

  Tutaj bzdura. Obecne przepisy nie ograniczają się do dzieci. Nawet przy obecnej formie ustawy obowiązkowe szczepienia mogą dotyczyć również dorosłych. Tu się nic nie zmienia, zmienia się zakres ale IMHO na plus bo jest bardziej szczegółowo.

  „3. Rezygnacja z refundacji kosztów zgłoszenia niepożądanych odczynów poszczepiennych przez lekarzy (uchylenie art. 21 ust. 9)”

  Tutaj prawda, ale przepraszam co ma być refundowane? Kartka papieru? Czy 2 minuty na wklepanie danych do systemu?

 2. stalowy pisze:

  i dziś miało być to posiedzenie o godz. 12.00, sala 182
  ale nie wiem czy to przeszło czy nie, nic się nie można nigdzie dowiedzieć.

 3. stalowy pisze:

  Mając w pamięci zamieszanie w kraju i na świecie w trakcie pandemii świńskiej grypy, powyższa nowelizacja wzbudza pewne zaniepokojenie. Miejmy jednak na uwadze fakt, że co innego jest wprowadzić ustawę na papierze, a co innego wprowadzić ją w życie w Polsce.

 4. kris pisze:

  faktycznie jesli sie okiem rzuci to nie widac roznicy, ale przygladajac sie blizej ona jednak jest bo zwroc uwage ze
  STARY zapis o obowiązkowych szczepieniach ochronnych w ramach
  Narodowego Programu Szczepień Ochronnych;
  nie jest tozsamy z NOWYM zapisem o obowiazkowych
  b) szczepieniach ochronnych
  c) poekspozycyjnemu profilaktycznemu stosowaniu leków
  gdyz
  wg nowego zapisu mozesz jednorazowo obejmowac obowiazkiem szczepienia ochronnego lub przyjmowania lekow na „nowa” chorobe (warto zwrocic uwage na nowa definicje z art2, ze nie musi to wcale byc epidemia) nie objeta Narodowym Programem Szczepien

 5. stalowy pisze:

  Bezpodstawne szerzenie paniki, prosze sobie przejrzeć poprzedni projekt ustawy http://orka.sejm.gov.pl/opinie6.nsf/nazwa/324_u/$file/324_u.pdf strona 5

  Patrząc na 5 stronę (rozdział 2 art. 5.) nie widzę różnicy między stroną 3 nowej ustawy. To samo chyba przepisane….tylko inaczej w słówka ubrane.
  Tyle że minister zdrowia poprzednio miał koordynować tymi działaniami.

  No i dalej bla, bla to samo, też o środkach przymusu (strona 31 Art 36) wiadomo kilka zmian ale w nowej ustawie nie znalazłem zapisu typu „będziemy wbiegać do mieszkań, ganiać za zdrowymi ludźmi ze strzykawkami” jak to ludzie przedstawiają w internecie szerząc panikę – inne punkty powinny wzbudzać większe zainteresowanie moim zdaniem.

  Wścieklizna jest pospolita i nikt nas wszystkich do obozu nie zagna tylko będzie jakiś podział terytorialny dla szybszego opanowania zarazy w jej ognisku.

  A z tym sanepidem to 20 lat zażeraliśmy się solą „pośniegową” i nic nie wykryli…..była rakotwórcza, a teraz sprawa ucichła…..
  Pokarm dla zwierząt to też jedna straszliwa trucizna.
  Świat na głowie stoi.

 6. kris pisze:

  a oto niektore wybrane zmiany porownawczo

  Art. 2.

  bylo
  choroby zakaźne – choroby, które zostały wywołane przez biologiczne
  czynniki chorobotwórcze, które ze względu na charakter i sposób szerzenia
  się stanowią zagrożenie dla zdrowia publicznego;

  jest
  choroby zakaźne – choroby, które zostały wywołane przez biologiczne
  czynniki chorobotwórcze

  CZYLI KAZDA CHOROBA MOZE BYC OD TERAZ ZAKAZNA

  Art. 5.

  bylo
  1. Osoby przebywające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej są obowiązane na
  zasadach określonych w ustawie do:
  2) poddawania się obowiązkowym szczepieniom ochronnym w ramach Naro-
  dowego Programu Szczepień Ochronnych;

  jest
  „1. Osoby przebywające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej są
  obowiązane na zasadach określonych w ustawie do poddawania się:
  b) szczepieniom ochronnym,
  c) poekspozycyjnemu profilaktycznemu stosowaniu
  leków

  MOZNA WIEC WYMYSLIC JAKAKOLWIEK CHOROBE I ZMUSZAC DO PRZYJMOWANIA SZCZEPIEN, A NAWET (CO JEST NOWOSCIA) LEKOW! NP W PRZYPADKU NIEDAWNEGO KAZUSA PTASIEJ GRYPY

  art. 8 ust. 3

  bylo
  Koszty laboratoryjnego badania sanitarno-epidemiologicznego wykonywanego u
  osób, o których mowa w art. 6 ust. 1 pkt 1-4, są finansowane z budżetu państwa
  z części, której dysponentem jest MINISTER właściwy do spraw zdrowia, bez
  względu na uprawnienia z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego.

  jest
  w art. 8 ust. 3 otrzymuje brzmienie:
  „3. Koszty laboratoryjnego badania sanitarno-epidemiologicznego
  wykonywanego u osób, o których mowa w art. 6 ust. 1 pkt 1 – 4, są
  finansowane z budżetu państwa z części, której dysponentem jest
  WOJEWODA, bez względu na uprawnienia z tytułu ubezpieczenia
  zdrowotnego.”;

  MINISTER ZDROWIA ZOSTAJE POMINIETY W CALYM PROCESIE CZYLI JAK NIEGDYS MINISTER ZDROWIA NIE ZGODZILA SIE NA ZAKUP SZCZEPIONKI PRZECIW PTASIEJ GRYPIE TERAZ NIE BEDZIE MIALA NIC DO POWIEDZENIA

 7. anex pisze:

  Listy wysłane, ale czy to coś pomoże? Boże…
  I my niby żyjemy w wolnym kraju? Przecież to totalitaryzm! Siłą na szczepienia? Wstrzykiwanie nowych, niesprawdzonych szczepionek?????????? A kto odpowie za NOPy u dzieci i dorosłych? Oni chcą wykończyć naród. Brak mi słów, aby opisać to wszystko co czuję… Jeżeli ta ustawa wejdzie w życie to ja NIE MAM JUŻ SWOJEGO KRAJU!!!! Bo jak żyć w miejscu, gdzie nie liczą się z człowiekiem? 😦 koszmar, po prostu jakiś koszmar

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s