Newsy ze świata wraz z komentarzem:

W tym dziale będą pojawiać się ciekawe informacje ze świata, często z mainstreamowych mediów wraz z komentarzem. Strona główna jest raczej przeznaczona dla  obszerniejszych opracowań. To jest mój całkiem subiektywny Newsroom.

********************************************************************************

17.07.2012

Opodatkują unijne dotacje?

Niewykluczone, że od przyszłego roku beneficjenci, korzystający ze wsparcia Brukseli będą mieli do wykorzystania znacznie mniej środków. Takie skutki niesie za sobą nowelizacja ustawy o VAT, która zmienia definicję opodatkowania. – W uzasadnieniu do projektu pada stwierdzenie, że ta zmiana będzie miała przede wszystkim odniesienie do opodatkowania dotacji ze środków unijnych – tłumaczy Jacek Bajson, doradca podatkowy i ekspert Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
Dotychczasowa definicja opodatkowania nie budziła w tym zakresie żadnych wątpliwości.

– Dzisiaj niemal wszystkie dotacje ze środków unijnych traktowane są jako tak zwana dotacja ogólna – wyjaśnia Jacek Bajson. – To nie rodzi obowiązku zapłaty podatku VAT, ponieważ nie jest dopłatą do ceny.

Od 1 stycznia, wraz z obowiązywaniem nowej ustawy o VAT może się to zmienić. Chodzi o jeden, ale istotny szczegół. Zmiana definicji podstawy opodatkowania i uzasadnienie tej zmiany w projekcie może wskazywać na to, że resort finansów chce „owatować” również dotacje z UE.
http://podatki.wp.pl/kat,70478,title,Opodatkuja-unijne-dotacje,wid,14765938,wiadomosc.html?ticaid=1ed24
Komentarz: No proszę, czego to jeszcze nie opodatkują… Nawet te wspaniałe rozwijające nasz kraj dotacje unijne mają być opodatkowane. Trzeba przyznać, że nasz rząd kreatywnością się popisuje niesamowitą. Ciekawe co opodatkują jutro?

**********************************************************************

Serafin: Leppera zamordowano, teraz kolej na mnie

Władysław Serafin, fot. Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta– Nie nagrywałem tej rozmowy, nie mam z tym nic wspólnego. To jest brutalna prowokacja, która mnie poraża. A ludzie, którzy to robią nie mają skrupułów. Nie będę tego komentował, nie biorę udziału w żadnych intrygach w PSL-u. Jest mi przykro, że wielu ludzi ma teraz z tego powodu problemu. Jestem wkręcony, bo prawdopodobnie jest potrzebne odejście kolejnego chłopskiego lidera. Janowskiego otruto, Leppera zamordowano, a teraz kolej na mnie – powiedział w rozmowie z TVN 24 Władysław Serafin.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/serafin-leppera-zamordowano-teraz-kolej-na-mnie,1,5191435,wiadomosc.html
Komentarz: Czyżby seryjny samobójca miał powrócić?! Módlcie się wrogowie systemu – nie wiadomo gdzie i kiedy może was dopaść samobójczy instynkt. Nie znacie dnia ani godziny…

16.07.2012

Hiszpania: manifestacja w stolicy przeciwko oszczędnościom

Ponad tysiąc policjantów, strażaków i innych pracowników budżetówki protestowało w poniedziałek w Madrycie przeciwko oszczędnościom planowanym przez rząd. To jedna z mnożących się w Hiszpanii manifestacji – spontanicznych, jak i organizowanych przez związki.
Protesty w Hiszpanii, fot. AFP
Zwołaną poprzez sieci społecznościowe, głównie Twitter, manifestację w Madrycie zatrzymała w drodze pod parlament policja w pełnym rynsztunku.
W zeszłym tygodniu rząd premiera Mariano Rajoya zapowiedział m.in. zawieszenie wypłacanych przed Bożym Narodzeniem „trzynastek”, co równa się spadkowi o 7 proc. rocznego wynagrodzenia, podniesienie VAT-u z obecnych 18 do 21 proc., a w grupie artykułów objętych obniżonym podatkiem – z 8 do 10 proc., obniżenie zasiłków dla bezrobotnych po sześciu miesiącach. Pensje pracowników służb publicznych zmniejszono o 5 proc. już w 2010 roku, a stopa bezrobocia sięga obecnie blisko 25 proc.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/hiszpania-manifestacja-w-stolicy-przeciwko-oszczed,1,5190677,wiadomosc.html
Komentarz: Najlepszym komentarzem niech będzie wpis jednego z internautów pod artykułem: Niech propagandzisci pisza cala prawde ! Jestem w Hiszpanii i na miejscu widze co sie dzieje. Demonstracje sa w kazdym wiekszym miescie. to nie sa manifestacje tylko przeciw oszczednościom. Te demonstracje sa przeciw mafii bankowej i kapitalizmowi, ktory zniszczyl zycie tysiącom ludzi. Społeczeńastwo nie chce takiego złodziejskiego i kryminalnego systemu ekonomicznego. Kiedy zabrakło straszaka, którym był blok wschodni, kapitaliści przestali się bać i teraz pokazują swoje prawdziwe oblicze oparte na korupcji politycznej, oszustwach i niesprawiedliwości

************************************************************************

„Financial Times”: strach przed syryjską bronią chemiczną

Gdy syryjska wojna domowa przybiera na sile, w USA, Europie i na Bliskim Wschodzie rosną obawy, że reżim w Damaszku może zechcieć skorzystać ze swego potężnego arsenału broni chemicznej – pisze dziennik „Financial Times”.
Syria nie podpisała konwencji o zakazie broni chemicznej i nigdy nie ujawniła rozmiarów swojego arsenału broni chemicznej i biologicznej, przez co każda dyskusja na ten temat skazana jest w dużej mierze na dywagacje – zastrzega brytyjska gazeta. „FT” powołuje się na niezależnych ekspertów, którzy przypominają, że w latach 80. XX wieku ZSRR pomagał Syrii w produkcji broni chemicznej, mającej być przeciwwagą dla potencjału militarnego Izraela. Obecnie agencje wywiadowcze oceniają, że prezydent Baszar el-Asad dysponuje największymi na świecie zapasami broni chemicznej, w tym gazu musztardowego i sarinu.
W miniony piątek powodem do zaniepokojenia światowej opinii publicznej stały się doniesienia, według których rząd syryjski rozpoczął przemieszczanie części swego potężnego arsenału broni chemicznej. Wśród wielu możliwych scenariuszy rozwoju sytuacji w Syrii Zachód obawia się przede wszystkim trzech. W pierwszym reżim Asada używa broni chemicznej w walce z siłami opozycji, co – jak ocenia „FT” – „nie jest nie do pomyślenia, biorąc pod uwagę, pod jaką presją znajdują się syryjskie władze”. Wskazuje jednak, że takie posunięcie „niemal na pewno zjednoczyłoby międzynarodową społeczność wokół natychmiastowej interwencji zbrojnej w Syrii”.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/financial-times-strach-przed-syryjska-bronia-chemi,1,5190013,wiadomosc.html
Komentarz: Czy ktoś to jeszcze kupuje? Komuś się taśma zacięła! To nawet nie jest już śmieszne, ani tragiczne – TO STAJE SIĘ ZWYCZAJNIE ŻAŁOSNE!!!

15.07.2012

Niespotykana skala zniszczeń. Wstępny bilans strat

 W wyniku nawałnic, które w sobotę przeszły nad siedmioma powiatami województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego zginęła jedna osoba, kilka zostało rannych, ponad 100 budynków jest uszkodzonych – poinformowała Straż Pożarna. Straż wciąż usuwa skutki nawałnic. Wciąż odnotowuje kolejne straty. Według specjalistów trąby powietrzne mogły osiągnąć siłę F2 nana tzw. skali Fujity.
W woj. pomorskim nawałnica dotknęła powiaty starogardzki, kwidzyński i sztumski. Zniszczone zostały tam 42 budynki, w tym 19 mieszkalnych. W woj. kujawsko-pomorskim wichura przeszła nad powiatami świeckim i tucholskim. Straż odnotowała w tamtym rejonie zniszczenia 52 budynków, w tym 24 mieszkalnych. Zaś w woj. wielkopolskim nawałnica przeszła nad powiatami pilskim i czarnkowsko-trzcianeckim i zniszczonych zostało osiem budynków, w tym trzy mieszkalne.
(…) Trąba powietrzna, która w niedzielę przeszła nad Borami Tucholskimi w woj. kujawsko-pomorskim zniszczyła w niedzielę około 400 hektarów lasów – poinformował dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Janusz Kaczmarek.
– Jestem leśnikiem na tych terenach 37 lat, ale czegoś podobnego nie wdziałem. Trąba powietrzna przeszła pasem o długości 8-9 kilometrów i szerokości 300-400 metrów, a miejscami nawet kilometra. Zaczęło się od wsi Zdroje-Gajdowskie i dalej gigantyczny podmuch szedł przez Łążek-Szałata do Starej Rzeki – powiedział Kaczmarek.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Niespotykana-skala-zniszczen-Wstepny-bilans-strat,wid,14761113,wiadomosc.html?ticaid=1ecf6&_ticrsn=3

oraz:

Klęski żywiołowe nękają świat

Trzęsienia ziemi, gigantyczne powodzie, trąby powietrzne i inne ekstremalne zjawiska pozostawiają po sobie zniszczenia, wielkie straty materialne i często pochłaniają wiele ofiar. Tego typu zjawiska coraz częściej dotykają wszystkie kontynenty.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,118554,title,Kleski-zywiolowe-nekaja-swiat,raport.html
Komentarz: Nic się nie dzieje przecież, to normalne, pogoda się nie zmienia… A może to globalne ocieplenie? Znaczy jak zapłacimy podatek węglowy to trąby znikną…? Ale globalne ocieplenie też jest na innych planetach Układu Słonecznego – tam też musi jechać Al Gore i promować podatek klimatyczny…

*****************************************************************************

Kryzys w polskich szpitalach psychiatrycznych

Szpitale psychiatryczne w Polsce są coraz bardziej przepełnione. Nie tylko oddziały, ale nawet korytarze szpitalne dosłownie pękają w szwach – czytamy w „Naszym Dzienniku”.
Problemem jest również najmniejsza w skali Europy liczba lekarzy psychiatrów. Przyjęty w 2010 roku program zdrowia psychicznego realizowany jest zaledwie w kilku procentach.
„Nasz Dziennik” dodaje, że przepełnienie to wynik zlikwidowania od 1990 roku do dziś około 16 tysięcy miejsc w ośrodkach leczących choroby psychiczne. To tak jakby zlikwidowano kilkanaście szpitali. Problem potęguje wzrost zapadalności na te choroby.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Kryzys-w-polskich-szpitalach-psychiatrycznych,wid,14756581,wiadomosc.html?ticaid=1ecf5
Komentarz: Ludzie świrują? Niby czemu? Wszystko jest przecież świetnie na świecie a służba zdrowia czyni nieustanne postępy… Zzombienie? Nie, to tylko przypadki. Na razie możemy tak uznać.

14.07.2012

Jane Burgermeister: Nadchodzi nowa fałszywa pandemia. Zabójcze szczepionki.

Niedawno ukazał się nowy film Jane Burgermeister odnośnie kolejnych prób wprowadzenia pandemii i przymusowych szczepień. Ciekawe jest to, iż pod koniec filmu Jane stara się udowodnić, że teraz pandemię NWO może wprowadzić po jakimś zdarzeniu na igrzyskach olimpijskich w Londynie… Ciekawe, będziemy obserwować dziwne ruchy, także u nas w Polsce. Bo podczas Euro 2012 nagle szczepionki wróciły na tapetę.

13.07.2012:

„Rumunia i szef państwa nie słuchają rozkazów z zewnątrz”

 

– Rumunia i szef państwa nie słuchają rozkazów z zewnątrz – oznajmił pełniący obowiązki prezydenta przewodniczący Senatu Crin Antonescu. Odciął się tym samym USA i Unii Europejskiej, które wyraziły zaniepokojenie działaniami rządu, czyniącego co tylko w jego mocy, aby usunać wybranego w wyborach prezydenta.
(…)Tydzień temu parlament Rumunii opowiedział się za wszczęciem procedury impeachmentu wobec prezydenta Traiana Basescu. Centroprawicowy szef państwa został zawieszony w obowiązkach na 30 dni. 29 lipca przeprowadzone zostanie referendum w sprawie odsunięcia go od władzy. Basescu czasowo przekazał władzę swojemu rywalowi, przewodniczącemu Senatu Antonescu.(…). Rozwojem wydarzeń w Rumunii zaniepokojona jest zarówno Komisja Europejska, jak i administracja USA.
Szef KE wezwał w czwartek premiera Victora Pontę do przywrócenia kompetencji Trybunału Konstytucyjnego, odebranych niedawno dekretem rządowym, oraz do mianowania na stanowisko rzecznika praw obywatelskich osoby z ponadpartyjnym poparciem.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rumunia-i-szef-panstwa-nie-sluchaja-rozkazow-z-zewnatrz,264822.html
Komentarz: Kolejny rząd nieposłuszny Brukseli jest pouczany jak ma się rządzić. Po niepokornych Węgrzech i Wiktorze Orbanie – teraz Rumunia jest pod ostrzałem „demokratów” z eurokołchozu. Widać coraz bardziej, że nawet na poziomie europejskim plan NWO się sypie…

**************************************************************************

Syryjski reżim nie ustępuje, Fot. AFP Photo/STRUSA po masakrze w Tremseh: potrzebna „międzynarodowa odpowiedź”

Czwartkowa masakra ok. 220 osób w syryjskiej wsi Tremseh, w prowincji Hama, której dokonał reżim Baszara Al-Assada, powinna usunąć wszelkie wątpliwości co do tego, że potrzebna jest w ONZ skoordynowana międzynarodowa odpowiedź – oświadczył dzisiaj Biały Dom.
Rzecznik Białego Domu Josh Earnest powiedział dziennikarzom na pokładzie samolotu prezydenckiego Air Force One, że na skutek „powtarzających się aktów przemocy przeciwko ludności Syrii” Assad utracił prawo do przewodzenia krajowi.
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/arabskie-rewolucje-syria/usa-po-masakrze-w-tremseh-potrzebna-miedzynarodowa,1,5188930,wiadomosc.html
Komentarz: Ile to potrzeba prowokacji tego typu, by móc wreszcie wpaść z gościnną wizytą do Syrii? Przecież tam trzeba pomóc ludziom! Pomóc najemnikom..TFU!  – rebeliantom… Żałosne. Chociaż wymyślaliby coś innego, a nie wciąż to samo…

**********************************************************************

„Rheinische Post”: tymczasowy raport trojki nt. Grecji – „alarmujący”

Niemiecka gazeta „Rheinische Post” („RP”) dowiaduje się, że najnowszy raport trojki – Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego – może być dla Grecji fatalny.
„RP” dowiaduje się, że tymczasowy raport trojki został już przekazany rządom państw UE i że zawarta w nim ocena sytuacji Grecji jest bardzo niepomyślna. Trojka wskazuje m.in., że z ponad 300 obligatoryjnych przedsięwzięć oszczędnościowych Grecy nie zrealizowali dotąd aż 210. Gazeta pisze, że ten tymczasowy raport jest „alarmujący”.
http://biznes.onet.pl/rheinische-post-tymczasowy-raport-trojki-nt-grecji,18493,5188694,3219970,199,1,news-detal
Komentarz: Oj, kolejne łaskawie udzielone kredyty ratujące Grecję nic nie dają?! Niemożliwe…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s