Dwa początki Nowego Świata

Niezależnie od tego, czy bliższy Twojemu sercu Jose Arguelles, czy Carl Calleman, nie sposób nie zogniskować świadomości na dacie 28 października 2011. Według rachuby Carla Callemana tego dnia kończy się cykl istnienia opisany tzw. Kalendarzem Majów – tak, kończy się kalendarz majański.
W naszej zachodniej świadomości istnieją dwie interpretacje Kalendarza. Autorem jednej jest niedawno zmarły Jose Arguelles, którego postaci zawdzięczamy większość tego, co wiemy na temat roku 2012. Autorem drugiej jest Carl Johan Calleman, który oparł swój kalendarz na innych, niż Arguelles wyliczeniach.
Od lat obie interpretacje współistnieją, aczkolwiek niestety często także w formie rywalizującej. Obie są znaczące, choć różnią się zasadniczo. Wyliczenia Callemana są prawdopodobnie wierną Kalendarzowi rachubą, która – w opinii obecnie żyjącej starszyzny Majańskiej ( w osobie Don Alejandro) – jest zgodna z oryginalnym Kalendarzem. Jose Arguelles nigdy nie ukrywał, że jego wersja kalendarza jest transpozycją oryginalnego Kalendarza Majów do struktur umysłowych człowieka zachodu – innymi słowy jest odkodowaniem Kalendarza na poziomie struktur świadomości, a nie na poziomie ewolucji bytu.
Kiedyś napisałem, że zamiast się spierać, która jest „prawidłowa”, warto popatrzeć na nie jak na obie dłonie – lewą i prawą – przecież obie mają swój zapis liniami przeznaczenia i jest to zazwyczaj zapis różny… Ja traktuje jeden z nich jako zapis determinujący, a drugi jako zapis potencjału. I tak naprawdę obydwa opisują tę samą OSOBLIWOŚĆ (Singularity, jak to ładnie brzmi po angielsku! 🙂
Tak więc ja widzę obie jako „prawidłowe” i nie przeszkadza mi w tym ani moja wieloletnia więź z Jose Arguellesem ani brak takowej więzi z Carlem Callemanem. Warto tutaj wspomnieć o kapitalnej postaci, która  pracowała z Callemanem  – nieżyjącym już Ianem Xen Lungoldem. Jego interpretacja Kalendarza Majów jest fundamentalną, by w ogóle zrozumieć wielkość tej sfery świadomości, z którą Kalendarz nas łączy. (W Kinie na SchodachDoNieba znajdziesz jego wykłady, także z polskimi napisami). Jest ona tak samo ważną wiedzą, jak i „Faktor Majów” Jose Arguellesa – książka, która osiągnęła dokładnie taki sam skutek – pokazała nam  Kosmos jako punkt odniesienia dla naszego istnienia.
Więc mamy dwie interpretacje – jakby dwa kalendarze. Pierwszy z nich się kończy 28 października 2011 – tak,. za 7 dni od dnia publikacji niniejszego postu. Drugi kończy się 21 grudnia 2012 – data, którą nam tak mocno wpisuje w rejestry popkultura.
Więc mamy dwie interpretacje – jedna (Callemana) wsparta autorytetem Starszyzny Majańskiej i druga (Arguellesa), odnosząca się do daty, która jest matematycznym punktem opisującym precyzyjnie moment domknięcia astronomicznego cyklu. Zresztą nie tylko Arguelles wskazywał na rok 2012 – także nieżyjący już Terrence McKenna w swoim kapitalnym TimeVewe (FalaCzasu) także wskazał na rok 2012, wyliczony sobie znanym algorytmem matematycznym. Gregg Braden w swoim Fraktalnym Czasie udostępnia kalkulator fraktalnej prawidłowości czasowej i – powiem szczerze – fraktalny czas w jego kalkulatorze dużo ciekawiej się konstytuuje w stosunku do daty Arguellesa, niż do daty Callemana.
Przywołuje te przykłady po to, by wzmocnić moje przekonanie o tym, że wyliczenia obydwu Panów (Callemana i Arguellesa) mają sens głęboki – tylko trzeba popatrzeć na nie synergicznie.
Popatrzeć synergicznie, znaczy zauważyć, jak fascynujący będzie ten czas, którego jak gdyby już nie ma (u Callemana) aczkolwiek jeszcze jest (u Arguellesa). Jak się nałożą na siebie OBIE RZECZYWISTOŚCI – Starego i Nowego Świata. Nie będzie to być może łagodne dokowanie Nowego do Starego, ale jakoś się to dokowanie dokonać musi. I to właśnie w sferze świadomości, bo w sferze bytu to już od dawna cumy zostały rzucone z jednego Swiata do drugiego.
Kończy się epoka dualizmu. Co do tego panuje zgodność w wielu tradycjach ezo i nie tylko. Tak więc najwyższy czas także na przykładzie tych dwóch kalendarzy – Jose i Carla – praktykować takie proste ćwiczenie, jak to właśnie – że jak zamiast dwóch rywalizujących memów można je synergicznie połączyć i wtedy… dualność przeistacza się w Jedność, tylko o poziom wyżej, niż planeta dualności… Tak bym to widział i tym właśnie chciałbym się z Wami podzielić na 7 dni przez końcem…i przed początkiem 🙂
Na jednym z blogów znalazłem tekst, który chyba pisany jest z pozycji silniejszej więzi z Callemanem, niż z Arguellesem – jak gdyby lustrzanie do moich więzi – więc będzie pięknym dopełnieniem i zrównoważeniem tego, co napisałem.
zaczerpnięte z blogu SAGANA: http://ananda-dananda.blogspot.com/
(R)EWOLUCJA ŚWIADOMOŚCI
Siedem kroków do 28.10.2011
9 Fala trwa… pozostało jeszcze siedem kroków, kroków, które są naszym wyborem. W naszych dłoniach jest nasza przyszłość a nasza przyszłość jest naszą myślą.
Nie bez powodu doświadczamy chaosu umysłu, rozstań, oddzieleń i duchowej (r)ewolucji na poziomie fizycznym i duchowym. Łączymy się obecnie z świadomością uniwersalną, pozostając w połączeniu z wszystkim czym dotychczas jesteśmy. Zacytuję wczorajszy wpis: „ŚWIADOMOŚĆ ZAWIERA KAŻDĄ ISTOTĘ W SOBIE, LECZ NIE KAŻDA ISTOTA ZAWIERA ŚWIADOMOŚĆ W SOBIE…” Rozdzielając siebie na dobro i zło, tworząc podziały, oceniając i wywyższając siebie ponad wszelkie Istnienie zatrzymujemy się w świadomości – (r)ewolucji.
9 fala nie przypadkiem jest na pograniczu przejścia z Ery Ryb do Ery Wodnika.  Era wodnika w którą  podążamy jest erą przezwyciężenia dualizmu.  Przechodzimy z Ery (Ryb) wiary, w Erę (Wodnik) wiedzy.
Nie przypadkiem głosi się datę 21.12.2012, koncentrując się na tej dacie nie jesteś świadomy portalu, który niebawem będzie otwarty. Sama świadomość nie wystarczy by przejść w nową erę, uczucie i odczucie przemiany siebie, swojej (r)ewolucj duchowej to bardzo ważna część rozszerzenia świadomości.
28.10.2011 to dzień w którym energia kundalini …planetarna i indywidualna kundalini, zaktywuje i nastawi wszystkie piramidy tak byśmy doświadczyli naszego prawdziwego miejsca w Wszechświecie. Piramidy wszelkich kultur, to generatory i stacje włączania i przełączania uniwersalnej energii.
Człowiek otrzymuje w 9 fali narzędzia do przejścia w następny etap świadomości. Posiadamy wybór, my jesteśmy wolną świadomością, niezależną jednak współistniejącą i współoddziaływującą na wszystko co JEST.
Dzisiejszy dzień jest dla mnie odnowieniem i oświadczeniem intencji, którą jestem. Świadomość siebie, jako Istoty żyjącej w wspólnocie z Wszechświatem, świadomość człowieka, żyjącego tutaj na Ziemi, świadomości Jedności poza dualizmem.
Dziś jest następny dzień radości, którą jestem.
Jestem świadomością siebie
połączoną z Wszystkim co Istnieje
na wszystkich poziomach
akceptującą Światło i Ciemność
Jestem świadomością siebie
połączoną ze wszystkim czym i kim byłam
wdzięczna za dotychczasowe doświadczenia
otwarta na nowo narodzoną świadomość we mnie
Jestem świadomością siebie
poza dualizmem
Jestem świadomością siebie
poza podziałem na męskie i żeńskie
Jestem świadomością siebie
Zjednoczona z sobą i z całym Wszechświatem
Jestem świadomością siebie
stwarzającą w Miłości i poprzez Miłość
W Jedności i dla Jedności
…niech się dzieje!
…Wam wszystkim życzę świadomego kroku poza dualizm, zjednoczenia siebie z Wszechobecną  Najwyższą Świadomością, życzę Wam harmonii i zrozumienia i akceptacji w Miłości i poprzez Miłość…
Akceptujcie i kochajcie siebie a Miłość was wyzwoli, uzdrowi i wskaże następne kroki…wspólnie przejdziemy w Nasz Świat, jaki pragniemy i zmieniamy Tu i Teraz.

…Kocham Was
…w Miłości Sagana
(Źródło: http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1134:dwa-pocztki-nowego-wiata&catid=44:swoje&Itemid=125)
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s