Co warto wiedzieć o nadchodzącym miesiącu, październiku 2012? Transformacja relacji międzyludzkich – od władzy umysłu do kompasu z naszych serc” – Mirko

Październik tego roku przyniesie nam przypływ szczególnej energii dzięki której wypłyną na wierzch, uwidocznią się bardzo mocno wszelkie międzyludzkie konflikty, zaczynając od naszego mikroświata do którego zaliczam dom, pracę, rodzinę, przyjaciół, znajomych itd. a kończąc na świecie globalnym – międzynarodowym.
Będziemy narażeni na utarczki, kłótnie, szarpaninę nawet z błahych, nic nie znaczących powodów. Czasami też i w zupełniej ciszy, tylko poprzez tzw. mowę ciała (czyli nasze gesty, mimikę, spojrzenia ) będziemy ranić  innych. Oczywiście takie rzeczy można zauważyć obecnie i nie znikną one w przyszłych miesiącach, niemniej październik 2012 będzie kulminacją fali emocji dot. relacji międzyludzkich – jej szczytem ale też istotnym i mocnym oczyszczeniem w tym względzie.
Nieuchronnie spadną nam, niejako samoczynnie ( tzn. czasami bez naszej wiedzy i świadomego przyzwolenia ) nasze psychiczne „maski”, „zbroje” itp. Wiele rzeczy, spraw, które ukrywaliśmy (swoje prawdziwe uczucia, oceny sytuacji itd.) wyjdzie na jaw  – czasem zamierzenie, czasem przypadkowo ( choć ja nie wierze w przypadki J ). Czasami  coś „wypalimy” od niechcenia i zorientujemy się dopiero po fakcie, gdy już będzie za późno. Nasze wewnętrzne emocje ( zwane potocznie negatywnymi ) będą    w nas wrzały, chcąc się uwolnić i wyjść na powierzchnię. Powinny tu zachować szczególną czujność osoby z reguły nadpobudliwe, skore do agresji i przemocy ( szczególnie fizycznej ). W rożnych sytuacjach spontanicznie pokażemy jacy jesteśmy, ukażemy nasze prawdziwe oblicze ( bez wpojonych zasad pt.: „co wypada a co nie”  ), odkrywając własne dusze na zewnątrz ! Wielu z nas będzie miało już dość wszystkiego. Jedynym wyjściem będzie wykrzyczenie całej prawdy, momentami bardzo bolesnej, niejednokrotnie przyjdzie nam zapłacić za to  wysoką ceną np. wyrzuceniem z pracy czy rozpadem związku. Postawimy wszystko na jedną kartę. Nie damy rady dłużej ukrywać swoich tzw. negatywnych emocji ( obaw, lęków, bycia nieszczerymi itd. ) i dusić ich w sobie. Natomiast osoby trzymające to wszystko usilnie we własnym wnętrzu mogą mięć poważne problemy z gardłem.
Nieliczni z nas, którzy już wcześniej pozbyli się świadomie bądź nieświadomie, większości wspomnianych emocji w relacjach z innymi, będą płynąć na fali tzw. „jasnej strony mocy” tych energii i z łatwością odbudowywać i utrzymywać dobre  relacje z innymi ludźmi (chcącymi rozwijać własną Świadomość), pomagać im, doradzać. Kontakt z taki osobami dla tych osób będzie inspirujący, kojący i rozwijający. Dla osób, które przepracowały już wspomniane relacje będzie to idealny czas na ostateczne przebaczenie  ( jeśli jeszcze ktoś im został ) i całkowite odpuszczenie – zobaczenie w każdym człowieka z SERCEM, pragnącym miłości i współczucia ale i gotowym w głębi siebie to wszystko odwzajemnić. Oni też będą swobodniej niż pozostali budować wokół siebie ( mniejszy lub większy ) EDEN oparty na wartościach i przewodnictwie naszych SERC!
Kierowanie sie w tym okresie tzw. logicznym rozumowaniem, wykalkulowanym i chłodnym ( pozbawionym całkowicie głosu Serca ) umysłem będzie trudniejsze niż zazwyczaj ( będziemy odczuwać jakby instynktownie czegoś brakowało w naszym postępowaniu ) i w większości przypadków przyniesie ono odwrotne skutki od zamierzonych.
PS. Oczywiście każdy z nas jest szczególny, niepowtarzalny i dlatego będzie przechodził Październik 2012 r. we właściwy dla siebie sposób. Natomiast mam nadzieję, że po zapoznaniu się z informacjami zawartymi w tym artykule będziecie mieć  „większą szansę” aby nie wpaść w mega głęboką pułapkę swojego ego z której może Wam być zbyt ciężko się wydostać. 
PODSTAWOWA  PRZYCZYNA
Warto pamiętać, że to lęk leży u podstawy wszystkich negatywnych emocji, to on jest praprzyczyną złości, gniewu, agresji – emocji, którymi często atakujemy innych ludzi. Boimy się i aby zagłuszyć płacz naszej duszy – „skaczemy innym do gardeł”. Niestety, najczęściej    nie zdajemy sobie z tego sprawy, ponieważ dzieje się to w większości na poziomie naszej podświadomości. Czasami nawet nie krzycząc i nie otwierając ust, a wykonując różne gesty ( poprzez tzw. mowę ciała i płynącą za tym energią ) zadajemy innym wielkie cierpienie. Podświadomie obwiniamy innych za nasze problemy – za nasz strach przed przyszłością, która jawi sie nam w czarnych barwach. Na co szczególnie należy zwrócić uwagę ? Na fakt, iż na pierwszej linii naszych ataków najczęściej znajdują ci, którzy są z nami na co dzień  czyli nasi najbliżsi, nasza najbliższa rodzina z którą wspólnie zamieszkujemy. Usilnie szukamy winnego we wszystkich innych – byleby zagłuszyć swój lęk i odciągnąć od siebie uwagę. Wyżywamy się wtedy niejednokrotnie na różne sposoby na słabszych psychicznie,  których położenie z rożnych względów nie pozwala (lub utrudnia) im  „obronę”. Trzeba tu jeszcze wspomnieć o bardziej wyrafinowanym i trudniejszym do „obrony” znęcaniu się psychicznym. Tutaj ogromną rolę odgrywa wspomniana już mowa ciała osoby „atakującej” nas. Można powiedzieć, że większość takich „ataków” odbywa się w ciszy. Jedyną prostą liną obronną w tym przypadku ( jak również w każdym innym ) jest nasza całkowita Świadomość i obecność tu i teraz, tak abyśmy byli Świadomi własnych emocji, myśli  i niejako je obserwowali, a nie byli lub stawali się nimi. Pamiętajmy, że w takich sytuacjach współpraca, rozmowa, wspólne szukanie wyjścia, przyznanie się drugiej osobie, że sie boimy, że nie wiemy co robić, szczerość, współczucie i empatia – to są prawdziwe klucze do „poradzenia sobie” z każdą  sprawą, sytuacją (z naszym lękiem ).
PRAKTYCZNA RADA
 Nie podejmujcie rozmów w gniewie gdy „szarpią” Wami tzw. negatywne emocje. Wyjdźcie  na spacer, pobiegajcie, pooddychajcie chwilę głęboko z zamkniętymi oczami  w odosobnionym pomieszczeniu. Jednak zacznijcie rozmowę lub wróćcie do niej bez przewodniej roli gniewu i innych negatywnych emocji – wtedy, kiedy poczujecie się spokojni. W takiej sytuacji pojawia się szansa na dialog, choć wiem, że do tańca trzeba dwojga J Nawet jeśli jeden uczestników rozmowy jest nadal pełen emocji, możecie zachować spokój, poczekać aż wykrzyczy wszystko ( wyrzuci z siebie  nadmiar „rozsadzającej” go energii ) i uspokoi się. W takich sytuacjach, w miarę możliwości, unikajcie kontaktu wzrokowego ( patrzcie w jego stronę ale jakby delikatnie w bok ). Nie dajcie wciągnąć się w awanturę, choćby najmniejszą. Po prostu szkoda Waszej energii i zdrowia. Krzycząc  na siebie wzajemnie, w większości przypadków, nie ustalicie nic konstruktywnego. Pogorszy to tylko już i tak nadszarpnięte mocno Wasze relacje z innymi.
ZDROWIE
Zwódźcie uwagę szczególnie na swoje serduszko ale też gardełko ( jak pisałem wcześniej ), zwłaszcza tu powinny uważać osoby chore na serce i starsze a w razie wątpliwości niezwłocznie udać się do lekarza. Wszyscy możemy szczególnie w tym okresie czuć kołatania, przepompowywania, głośne bicia serca itp. a szczególnie nocą kiedy będziemy leżeli w łóżkach i zasypiali.  To właśnie Serduszko w tym okresie będzie szczególnie intensywnie pracować, transformując siebie i nas J Ujmując rzecz precyzyjniej, mówię  o czakramie serca czyli jego centrum energetycznym znajdującym się w ciele niefizycznym a zlokalizowanym w okolicy naszego fizycznego serca. Pozostawanie tego czakramu  w równowadze będzie miało ogromny i zasadniczy wpływ na kondycję naszego fizycznego Serduszka i nas samych. Dodatkowo jeśli ktoś je mięso a w szczególności w dużych ilościach to proponuje zrównoważyć dietę i jeść więcej jarzynek i owoców. Miłośników kawy zaś namawiam do jej ograniczenia J
PRAKTYCZNA SAMOPOMOC
Jak każdy „laik” może „rozładować” w prosty sposób swoje tzw. negatywne emocje:
1)   Bardzo istotny jest ruch, szczególnie dla osób pracujących umysłowo ( osoby pracujące fizycznie są tu w o wiele lepszej sytuacji, u nich praca = ruch ). Więc „umysłowcom” polecam każdy rodzaj ruchu ale szczególnie polecam bieganie ale systematycznie na początek 10-15 min. Wypocicie toksyny, wchłoniecie więcej tlenu i energii, będziecie silniejsi fizycznie więc i wasze psyche pójdzie też w górę !!! Zmęczycie się biegając więc i przynajmniej większa część waszych myśli niejako ustanie na czas biegania – i w tych chwilach będzie to dla Was najlepszą MEDYTACJĄ ( to temat nr 1najważniejszy moim zdaniem ). Panom szczególnie ale również Panią polecam dołożyć do tego biegania 3 serie pompek ( panie mogą wykonywać tzw. pompki damskie – opierając się na kolanach ) i 3 serie brzuszków, co pozwoli wzmocnić kompleksowo całe ciało. Dla osób nie mogących biegać z różnych przyczyn, polecam dłuższe spacery na wolnym powietrzu. Jeśli i na to nie ma czasu to choć na balkonie, tarasie lub przy otwartym oknie pobiegajmy w miejscu lub poskaczmy na skakance.
2)   Będąc w domu wyjdźcie na balkon, taras, otwórzcie okno, ubierzcie się ciepło, sądźcie wygodnie, zamknijcie oczy i zacznijcie głęboko oraz powoli oddychać (ale nie zbyt głęboko!). Obserwujcie jak oddech wpływa do Waszego  ciała a potem z niego wypływa i co się dzieje z Waszym ciałem ( co czujecie w „środku ). Oddychajcie tak ile chcecie, spróbujcie od 5 do 10 min. Jak czujecie, że macie dość – przestańcie. Nie ma żadnych reguł – słuchajcie tylko Waszego wewnętrznego głosu. Głosu Wasze Intuicji. Róbcie to ćwiczenie ile razy chcecie ale systematycznie i codziennie ! Można je wykonywać nawet więcej niż raz dziennie ! ( to temat nr 2 ).
3)   Prysznic i korzystanie z dobrodziejstw żywiołu wody ( który między innymi oczyszcza ) może się również przydać. Kiedy bierzecie prysznic, możecie na wstępie mieć ciepłą wodę a w końcowej jego fazie zmniejszyć jej temperaturę (chłodna ale nie  za zimna, tak abyście się czuli komfortowo). Biorąc prysznic starajcie się poczuć ( Wasza intencja ), że woda Was oczyszcza. Nie tylko w aspekcie fizycznym ale też duchowym – wasze ciała subtelne, emocje, kłopoty itd. Zobaczycie, że nawet codzienny prysznic może okazać się bardzo pomocny w tym czasie.
PODSUMOWANIE
Pamiętajcie proszę, że po drugiej stronie czy to w domu, pracy, urzędzie, sklepie itd. stoi taki sam człowiek jak my, ma bijące serce, które jak i nasze pragnie MIŁOŚCI. Czasami wystarczy się do kogoś uśmiechnąć, przytulić go ( nie wiem jak zareaguje np. pani  w urzędzie lub sklepie J), nie trzeba słów bo Miłość ( jej energia ) płynie wtedy sama. A jak ktoś mądry powiedział, że ci których kochać najtrudniej, najbardziej tego potrzebują !
Zwróćcie też uwagę na fakt, że WSZYSTKO PRZEMIJA i to o co teraz zawzięcie walczycie z innymi ( często z najbliższymi ) raniąc wzajemnie siebie i własne Serca, za jakiś czas stanie się przeszłością i rzeczą, której możecie nawet nie pamiętać. Jednak niejednokrotnie blizny po takich ranach goją się długo a niektóre nigdy nie zanikają i pozostają na zawsze. Pojawia się więc pytanie o to, czy warto tak postępować ?
Tylko idąc za głosem naszych Serc możemy tworzyć swój szczęśliwy świat ( własny EDEN ) i ten w mikroskali (nasze domy) i ten w świecie globalnym – międzynarodowym. Drogaprowadząca do EDENU wg mnie płynie poprzez otwartość – ciepło naszych SERC i przywróceniu im ich naturalnej roli – naszego życiowego Kompasu, czego życzę sobie i Wam Wszystkim w tym szczególnym czasie transformacji między innymi ludzkiej  ŚWIADOMOŚCI.

Mirko

http://www.centrumeden.pl/www_eden/home/poczytajartykul/12

 
 
Reklamy

6 odpowiedzi na „Co warto wiedzieć o nadchodzącym miesiącu, październiku 2012? Transformacja relacji międzyludzkich – od władzy umysłu do kompasu z naszych serc” – Mirko

 1. Tomasz pisze:

  Mądre. Masz rację. To lęk napędza całe zło.

 2. Leaena pisze:

  Ach, nie mam słów, które mogłabym teraz napisać. Wyślę Ci za to uśmieszek: 🙂

 3. viktoria pisze:

  MYŚLĘ I POSTĘPUJĘ TAK JAK TU OPISUJESZ ROBIĘ TO BO CZUJE, ŻE TAK TRZEBA ALE MIŁO PRZECZYTAĆ ŻE I INNI TAK ROBIĄ , TO ZNAK ZE IDZIEMY W DOBRYM”ŚWIETLANYM KIERUNKU WZNIESIENIA!!!

 4. MAX pisze:

  TRANSFORMUJMY SIĘ WSZYSCY.MACHINA RUSZYŁA

 5. anna wosinska pisze:

  Bardzo,bardzo,dzięki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s