New Age i świat spisków: Policja a zagrożenia współczesnego świata – Raport

polŚwiat „Teorii Spiskowych” oraz problematyka New Age w Polsce powinny być obecnie tematem nr 1 dla Policji, mediów i organizacji społecznych. Młodzi ludzie w dobie nieograniczonej ilości fascynujących, ale jednocześnie niepokojących informacji zamieszczanych w Internecie częstokroć kierują swymi wyborami życiowymi będąc pod szkodliwym wpływem różnych dziwnych ideologii, systemów wiedzy, systemów filozoficznych, teorii kosmicznych, nauczanych przez różnego typu wizjonerów, wykładowców, channelerów, healerów o niezweryfikowanej w żaden sposób wiarygodności.

Świat Internetu to oczywiście wielka zdobycz wolności i nowe, nieograniczone możliwości przekazu informacji, jednocześnie jednak jest także miejscem ekspresji i rozrostu różnego tupu niepożądanych zjawisk społecznych. Sekty, psycho-manipulacja, New Age – to zjawiska, które w świecie pełnym zagrożeń i negatywnych informacji zyskują dobry grunt dla swojego rozwoju.
Z powyższymi zjawiskami walka metodami prawno-sądowymi jest bardzo nieskuteczna, z wielu przyczyn. Ciężko jest w tej tematyce zebrać tyle obciążającego materiału dowodowego oraz zeznań kluczowych świadków, by wykazać przed Sądem, że wykorzystując różnego typu chwytne ideologie i teorie jakiś cwaniak pierze mózgi młodym ludziom dla własnych interesów, najczęściej dla po prostu pieniędzy. Zresztą, to droga donikąd.
Odpowiedzią powinno być zgodne działanie mediów, organizacji społecznych i Policji, w celu akcji uświadamiającej społeczeństwo o aktualnych zagrożeniach światowych, aby nauczyć młodych ludzi logicznego, krytycznego myślenia, weryfikacji informacji dostępnych w sieci. Powinien także zostać podjęty wspólny wysiłek wszystkich wyżej wymienionych instytucji w celu weryfikacji i naświetleniu działalności osób i środowisk skupiających różne postacie prowadzące działalność zarobkową z różnego typu wątpliwej jakości porad, usług i rytuałów itp. Wystarczy ujawniać i naświetlać prawdziwe kulisy ich „fachu”, aby bardzo szybko namierzyć i ujawnić wielu cwaniaków i pospolitych oszustów.
Jednocześnie pragnę nadmienić, że kluczem do sukcesu powyższych działań jest uruchomienie mechanizmu sprawnego „oddzielania ziarna od plew”. Zmian w świadomości ludzi wychowujących się już dobie Internetu nie da się powstrzymać: poprzez sieć trafia do nich niesamowita ilość nowych informacji, wcześniej nigdy w tak wielkim stopniu nie dostępnych. To są nowe tematy, które wszyscy musimy przyswoić i się do nich odnieść. Chodzi jedynie o to, by cały ten proces nie odbywał się w mętnej wodzie, chaosie dezinformacyjnym i w oparach absurdu.
Fragment Raportu „Współczesne zagrożenia społeczne: New Age i Teorie spiskowe”. M. Rozbicki 2015

Ten wpis został opublikowany w kategorii *Audycje TV Nowego Świata, *Video komentarze Mikołaja R.. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.