Odzyskajmy siebie przez oddech – Maciej Dziubla

Odzyskajmy siebie przez oddech Często nie zdajemy sobie sprawy jak ważnym elementem naszego życia jest oddech. Już w  dzieciństwie dorośli bardzo często pracują intensywnie nad tym aby spłycić nasz oddech.  Przez tworzenie nierozładowanych często bardzo traumatycznych doświadczeń  prowadzących do spłycenia oddechu, oddalamy się coraz bardziej od możliwości naturalnej regulacji biopola.
W natłoku codziennej bieganiny nasz oddech staje się coraz płytszy, poszarpany, nierównomierny i chaotyczny  zależny coraz bardziej od naszych chwilowych emocji intensywności relacji w które wchodzimy i wielu innych często zewnętrznych czynników powodujących coraz gorsze funkcjonowanie całego naszego ciała. Z czasem prowadzi to do deformacji struktur, a w konsekwencji objawia się różnymi chorobami ciała lub też umysłu.
Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że to właśnie prawidłowy oddech powinien umożliwiać nam panowanie nad emocjami i regulować nasze funkcje życiowe w ciele i umyśle. (Czytaj więcej)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowie i żywienie, Świadome życie i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Odzyskajmy siebie przez oddech – Maciej Dziubla

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s