System energetyczny człowieka – Dariusz Żochowski

Długo zastanawiałem się jak w przystępny i prosty sposób opisać coś co dla większości ludzi wydaje się tajemnicze i niezrozumiałe, a przynajmniej takim się jawi. Wszyscy wiedzą, że prąd płynie przewodami elektrycznymi, ale mało kto tak naprawdę rozumie to zjawisko. Nauczono nas, że musi być źródło, z którego czerpiemy energię.
Umiemy korzystać z jej dobrodziejstw poprzez różne urządzenia (telewizory, lodówki, mikrofalówki, komputery, pralki, samochody, roboty, itp. itd.), nazwijmy je umownie przetwornikami. Najbardziej interesuje nas efekt końcowy, który nam dają. Tak też podchodzimy do nas samych i ciał naszych, skupiając się jedynie na tym co widzimy. De facto robimy dokładnie to samo – zamieniamy jeden rodzaj energii na inny i czerpiemy jeszcze z tego przyjemność, nie oglądając się na konsekwencje (traktując je jako zło konieczne). Podobnie patrzymy na energię, która tak naprawdę jest wszechobecna i posiada wiele form, w tym również te subtelne. Gotów jestem zaryzykować (uogólniając w ślad za częścią dociekliwych naukowców), że wszystko-dosłownie wszystko jest energią. (czytaj więcej)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Natura rzeczywistości, Zdrowie i żywienie, Świadome życie i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „System energetyczny człowieka – Dariusz Żochowski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s