Czarne dziury rozrywają logikę

„Wygląda na to, że każdy praktyk fizyki musi w jakimś punkcie zastanawiać się dlaczego matematyka i fizyka stały się tak blisko splecione. Opinie różnią się przy odpowiedzi. ..Bertrand Russell stwierdził..”Fizyka jest matematyczna nie dlatego, że wiemy tak wiele o świecie fizycznym ale dlatego, że wiemy o nim tak mało.” ..Matematyka może być nieodzowna dla fizyki ale oczywiste jest, że nie stanowi ona fizyki.”
– Etienne Klein & Marc Lachièze-Rey, POSZUKIWANIE JEDNOŚCI – Przygoda fizyki (tytuł oryginału THE QUEST FOR UNITY – The Adventure of Physics.)
Wiadomości o czarnych dziurach zdają się pojawiać w tempie jednej tygodniowo. Twierdzenia są zwykle równie oburzające co sama koncepcja czarnych dziur. Jednak astronomowie wciąż wierzą, że supermasywne czarne dziury istnieją w centrum każdej galaktyki we wszechświecie. W raporcie BBC nagłówek głosi, że “wielka czarna dziura rozdziera galaktykę.” Kolejny raport podkreśla twierdzenia, że czarne dziury są “żylastymi purchawkami.”
To nie gwiazda ale zdrowy rozsądek jest rozdzierany na strzępy. Czarne dziury nie są ‘żylaste’ ani ‘futrzaste.’ Są one matematycznym wymysłem. One nie istnieją. Nie byłoby potrzeby ich wymyślania gdyby rozważono elektryczną naturę materii i wszechświata. (Czytaj więcej).
Ten wpis został opublikowany w kategorii Natura rzeczywistości i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Czarne dziury rozrywają logikę

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s