Serial o rodzicach Madzi – ostry komentarz o społeczeństwie idiotów

Jesteśmy społeczeństwem idiotów. Żyjemy w świecie iluzji kreowanej przez telewizję, która zaspokaja wszystkie nasze potrzeby. Rząd dusz w tym kraju sprawuje aktualnie kobieta, która jednoczy naród … dwa razy w tygodniu, kiedy to zasiadamy przed szklanym ekranem, by z zapartym tchem obserwować, jak dziadek Lucek radzi sobie z samochodem i czy pozbawiony mimiki Piotrek przekona swojego sobowtóra o równie ekspresyjnej twarzy, by zaprzestał uczestnictwa w “nielegalnych rajdach samochodowych”.
To jest serial dla idiotów a jednak kilka milionów ludzi go ogląda. Jeżeli porówna się to z amerykańskimi tasiemcami “Twin Peaks”, “Californication”, “Prison break”, “Desperate Housewives” itp., to można dojść do wniosku, że nawet w tej dziedzinie jesteśmy w epoce kamienia łupanego.
 W epoce kamienia łupanego jesteśmy również jeśli chodzi o naszą świadomość obywatelską. Dowodzi tego w sposób oczywisty fakt, że rządzi nami ekipa nieudolnych frajerów pod wodzą kompulsywnego gościa o twarzy Frankensteina po lekkim liftingu, której to ekipy celem numer jeden jest dowiezienie tego gościa do prezydentury. Powyższa ekipa posiłkuje się radami kilku firm od public relations i to wystarczy, żeby nasze idiotyczne społeczeństwo radośnie uznawało, że wszystko jest pięknie a władzę mamy wprost cudowną. Być może ta kretyńska indolencja jest skutkiem przeorania nas przez pół wieku minionego ustroju, ale na miłość Boską, minęło już 20 lat niemal. Dlaczego nikt nie zadaje pytań? Dlaczego nikt nie rozlicza tych ludzi o poziomie udolności gangu Olsena z tego, co obiecywali. Dziś w dobrym tonie jest przylansować się na cynicznego inteligenta i powiedzieć “No cóż, w końcu wiadomo, że to tylko kiełbasa wyborcza, ale przynajmniej styl jest inny”. Tak myśli idiota. Jeśli Twoim zdaniem, kluczowe jest to, że Donek jest wyższy od Jarka i ma fajniejsze krawaty (choć i tak są marne) oraz to, że zamiast krótkich rączek Gosia możesz sobie popatrzeć na kelnerską urodę Nowaka, to znaczy, że jesteś idiotą, którego przyrodzoną rolą jest kondycja chłopa pańszczyźnianego.
 Władza pełni swoje funkcje z woli społeczeństwa. My jesteśmy mocodawcą władzy i mamy obowiązek ją rozliczać i domagać się konkretów. Co robi obecna władza poza dbaniem o słupki i dostarczaniem plebsowi kolejnych kolorowych obrazków? Dobre pytanie. Jesteśmy państwem z jednym z najdłuższych w Europie średnich czasów egzekwowania należności. Jesteśmy państwem z jednym z najbardziej nieprzejrzystych i uciążliwych dla obywatela systemów podatkowych. Jesteśmy państwem z wysokim współczynnikiem korupcji. Jesteśmy państwem, gdzie rozpoczęcie działalności gospodarczej wymaga odstania kolejek w co najmniej czterech urzędach, co trwa około miesiąca. Co zostało zrobione, by to zmienić? Ostatnia realna zmiana polegała na wprowadzeniu liniówki i niskiego ZUSu przez pierwsze dwa lata działalności, co oczywiście nie jest zasługą tego rządu. Od tamtej pory nic.
 Społeczeństwo idiotów nie stawia takich pytań. Idiota nie jest w stanie zrozumieć istnienia bezpośredniego związku pomiędzy tym kto rządzi a tym jaka jest jego sytuacja. Nie rozumie wpływu rządzących na swoje życie. To jest właśnie różnica między społeczeństwem idiotów a społeczeństwem obywatelskim. W przerwie pomiędzy “Tańcem na lodzie” a “M jak miłość” zobaczymy jak Donek prezentuje się w indiańskiej czapce, jak Niesioł obszczeka kogo trzeba albo jak Palikot pomacha wibratorem. Nota bene ten ostatni powinien wiedzieć, że regułą jest tu szybkie znudzenie widza i potrzeba co raz silniejszych wrażeń. Teraz już chyba będzie musiał zhesrać się na wizji, żeby utrzymać zainteresowanie. Idioci żyją w matriksie na bieżąco kreowanym przez wciągających koks copyrighterów z agencji reklamowych i równie kreatywnych ludzi od PR. Polityka jest na poziomie wyznaczanym przez “M jak miłość”, “Taniec z gwiazdami” i “Szymon Majewski show”. To społeczeństwo nie dorosło do demokracji, bo nie potrafi czynić z niej użytku, nie potrafi rozliczać, zadawać pytań ani wytworzyć w sobie jakiegokolwiek poglądu na sprawy państwa.
Polityka zeszła do poziomu kibla, skupiając się na prostym przekazie mieszczącym się w czasie jednego spotu reklamowego, co mądrzy ludzie określają mianem “narracji”. Ci, którzy chcą rządzić w przyszłości, muszą to zrozumieć. Czas przekonywania do programu się skończył. Idiota nigdy nie zada sobie trudu, żeby posłuchać albo przeczytać. Liczy się krótkie, proste sformułowanie, bo nic ponad to nie trafi do ograniczonego łba idioty. Dzisiaj rządzą ci, którzy to pierwsi zrozumieli. Mam nadzieję, że kiedyś będą rządzić ci, którzy, umiejąc stosować metody niezbędne do uzyskania poparcia idiotów, będą mieli jakiś pomysł na to państwo. Nieważne jaki, aby cokolwiek było poza tą miałką nijakością… Hmm..
(Źródło: Wpis na onecie niejakiego „dubio” pod artykułem o rodzicach Madzi)
Mój komentarz: Nic dziwnego, że skoro źle się dzieje w państwie, ceny rosną na potęgę, zamykane są kolejne szkoły, kłopoty ze stadionami i wykonawcami na Euro, autostrad nie ma a Smoleńsk jest tragifarsą śledztwa – uruchamiana jest machina propagandowa robiąca nam guano z mózgów. Zajmijmy się lepiej mega aferą z rodzicami Madzi! Trzeba uwagę ludzi odwrócić, czymś zająć to stado owiec… Żałosne. Niestety często skuteczne.
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, NWO i tajne projekty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Serial o rodzicach Madzi – ostry komentarz o społeczeństwie idiotów

 1. Mobilny pisze:

  Tu masz informacje jak postepowac i jak działać w czasie 2012-2020. Pozdrawiam.

 2. Mięsożerca pisze:

  PS. Czy ktoś tu z odwiedzających stronę jest gotowy umrzeć lub przynajmniej spędzić resztę swoich dni w pierdlu dla walki z systemem NOW? Obawiam się że jeśli choćby 1% to byłby to niesamowity wynik. Prawda jest taka, że Ci ludzi nie żartują i nie cofną się przed niczym … człowiek to dla nich bydło, zarżną jak cielaka bez skrupułów. Więc sory, ale ich determinacja w utrzymaniu, a internetowe pokrzykiwania „przebudzenia” to jednak lata świetlne w determinacji do celu.
  Ciekawi mnie ilu z was jest w stanie oddać życie w słusznej sprawie … naśladować Jezusa i poświęcić swoje życie za to aby innym żyło się lepiej? Tylko tak silna determinacja może zmienić ten Świat … Jeśli nas na to nie stać to pozostaje nam wierzyć w sprawiedliwość o opaczność boską/kosmiczną …

 3. Mięsożerca pisze:

  Ehh. No i co autor wypowiedzi zamierza zrobić? Prawda jest taka, że poza wiara w boską/kosmiczną ingerencję nic nam nie pozostaje. Dajmy przykład, że naród lemingów zmądrzej powstanie i rozpędzi to masońskie towarzystwo. Tylko, że wtedy znowu powtórzy się scenariusz z okrągłego stołu. Zmieni się ustrój, zmienią się ludzie, ale NWO znowu krok po kroczku się przebije do władzy. Kto uczciwy tego skorumpują lub zaszantażują (każdy człowiek ma swoje sekrety i słabości), w ostateczności zlikwidują. Tuska zamienią na Buska albo na inną marionetkę. Kto ma forsę ten rządzi masami, a forsę ma ten kto ją drukuje … Dopóki nie zostanie zlikwidowany pieniądz jako środek wymiany dóbr, dopóty ten świat się nie zmieni w swojej chciwości.

 4. Katharsis pisze:

  Ta osoba na pewno może sobie przybić piątkę z autorem artykułu, bo jest na tym samym poziomie kultury i rozwoju. O ile ta osoba go nie pisała. Jego profil postępowania: najpierw próbuje zakrzyczeń innych, potem obraża, a na końcu wykorzystuję siłę fizyczną. Po prostu zdolności umysłowe na niskim poziomie. Prawdą jest taka, że do pięt nie dorasta tym, których obraża. Myśli, że wiedza czyni go wyjątkowym. 🙂 Lepiej za długo nie dyskutować z takimi osobami, bo one się przez to nie rozwiną, a my możemy się uwstecznić.

 5. Adamus pisze:

  Katharsis, zastanawiam się co można odpowiedzieć na takie (mam na myśli twoje) kretyńskie rozumowanie, jeżeli jest.
  Czy jesteś ślepym pożytecznym idiotą, czy nasłanym prowokatorem. I wychodzi mi, że raczej płatnym półgłówkiem udającym mądrego i nie mającym za grosz honoru indywiduum.

 6. zgadzam sie. wiadomo przeciez nie od dzisiaj, ze nieudolny rzad cieszy sie, gdy wpada temat zastepczy (patrz. spektakl rodzicow madzi z sosnowca, mecz inauguracyjny na stadionie narodowym z portugalia i inne malo istotne rzeczy).

 7. Logos Amicus pisze:

  Nie dość, że skopiowałeś czyjś tekst (nie zadając sobie nawet trudu by ująć go w cudztysłów), to jeszcze autora nazywasz „niejakim”, co jest ewidentnym wyrazem lekceważenia.
  Doskonale wpisujesz się tym sposobem w całe to badziewie, które ten tekst opisuje.

 8. Katharsis pisze:

  Artykuł świadczy o tym, że nie za mądra osoba go pisała. Każdy ma wolną wolę i może robić co chcę. Natomiast na takie rozhisteryzowane dzieci, o niskim poziomie rozwoju i kultury nie ma sensu zwracać uwagi. Dlatego dziwię się, że ten artykuł się tutaj znalazł. Taka osoba jest wampirem energetycznym i potrafi tylko wprowadzić innych w depresję, bo nie widzi pozytywnych stron życia. Współczucie dla jego najbliższych. Tylko narzeka, ale nic nie robi, uważa, że inni to powinni coś z tym zrobić. Wydaję mu się, że ludzie nie zauważają jego geniuszu, ale prawda jest taka, że go nie ma. Ludzie wybierają zawsze najlepszych z możliwych kandydatów. Prawda jest taka, że obecna władza była najlepszą do wyboru spośród startujących. Nie byłem głosować, ale jeżeli miałbym decydować kto ile procent poparcia otrzyma to przyznałbym tak jak teraz jest. PO(39,18%) i PSL (8,36%) rządzą z nie dużą przewagą, nikt nie będzie krytykował tak jak PIS(29,88%), RPP(10,01%) wnosi hasła tolerancji ze względu na wyznanie, orientację seksualną czy kolor skóry, SLD(8,25%) reprezentuje tych, którym podobał się wcześniejszy system. Te ugrupowania odpowiadają naszemu społeczeństwu, możemy ich nie popierać, ale musimy szanować nie tylko dlatego, że mają inne zdanie, ale też dlatego, że są w większości. Chciałbym, żeby każdy z nas był wolny i nie był uzależniony od jedzenia, pieniędzy i domu. Możemy tylko liczyć, że to co niektórzy mówią o przejściu do wyższych wymiarów, się spełni, ale na razie tego typu środowiska jak WL są marginalne. Więc nie lećcie miotłą na księżyc.

 9. Mateusz pisze:

  brawo Mikołaj R 🙂

 10. levi pisze:

  Podobna diagnoza z 2009 roku tylko w duzo ostrzejszym tonie odnosnie sytuacji w ameryce.

  https://owncloud-0.rhcloud.com/apps/files_sharing/get.php?token=b9ac8a038141ea19a8b78feb9a7ce7e11a1ff4e3

 11. Hipokrates pisze:

  Bardzo dobrze napisany artykuł. Szacunek za trzeźwość oceny sytuacji .

 12. ania pisze:

  Facet trafił w sedno nic dodać nic ująć.Cała prawda o naszym wspaniałym społeczeństwie.

 13. Jolanta pisze:

  Wyobrazmy sobie, nie byloby zadnej telewizji…
  Co bysmy (ludzkosc) z calym tym czasem i uwolnionym miejscem w mözgu poczeli?

  Jako zrödlo Informacji i Komunikacji mamy dzisiaj Internet!
  Strzezmy go, jako ostatni Bastion!

  PS: Nie böjmy sie miec wlasnych mysli i przemysliwan! wszystko kwestia treningu 😉
  Zacznijmy na codzien i przy stole rozmawiac miedzy soba o rzeczach waznych!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s