Szykuje się kolejne totalitarne prawo przeciwko obywatelom!

Dziennikarze biją na alarm, że NIK, czyli Najwyższa Izba Kontroli, na mocy nowej ustawy, która wchodzi w życie 2 czerwca tego roku, zdobędzie uprawnienia daleko wykraczające ponad te, które mają służby specjalne.
Projekt zmian w ustawie był procedowany od 2008 roku. Generalni Inspektorzy Danych Osobowych wyrażali się o tych przepisach bardzo negatywnie. Zawierają one między innymi zapisy umożliwiające po sięganie do danych uważanych za szczególnie chronione takich jak wyznanie, preferencje seksualne a nawet informację genetyczną, nałogi i stan zdrowia.
Nowoczesna technologia niestety znacznie upraszcza proces kontroli obywateli a wielość przepisów działa niczym elektryczny pastuch na łące pełnej krów. Do takiego właśnie finału to zmierza. Ludzie już teraz traktowani są jak bydło, które jest sterowane prostymi instynktami typu nażreć się i iść spać. Jeśli wydawało nam się, że w poprzednim ustroju było źle to wystarczy sobie uzmysłowić, że wtedy, czyli w latach 80tych było u nas tylko 150 tysięcy urzędników. Teraz jest ich grubo ponad 800 tysięcy a mamy przecież komputeryzację, która czyni dziecinnie prostą inwigilację obywateli. 
Co do NIKu i obaw o niewłaściwe wykorzystanie nowych uprawnień, to zawsze w takich sytuacjach pojawia się pytanie, kto będzie kontrolował kontrolowanego? Aktualnie NIK bardzo nie pasuje władzy, bo zachowuje się jak niezależna instytucja. To jest nie na rękę rządzącemu reżimowi i z pewności podejmie on próbę przejęcia również tego obszaru administracji.
(Źródło: zmianynaziemi.pl, na podstawie http://www.polityka.pl/kraj/1523695,1,nik-dowie-sie-o-nas-wszystkiego-lacznie-z-kodem-genetycznym.read)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, NWO i tajne projekty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Szykuje się kolejne totalitarne prawo przeciwko obywatelom!

  1. ada pisze:

    Chipy RFID w ubraniach! (16.01.2012) [PL]

  2. Eve pisze:

    konieczne byłoby tylko zdeklarowanie swojego wyznania, ponieważ potrzebne to jest do uregulowania spraw z Kościołem, który żeruje na budżecie na fałszywym przekonaniu, że katolików w naszym kraju jest 94 %

  3. Lee Voytee pisze:

    Nie jest to nic nadzwyczajnego – od dawna już wprowadzany jest totalitaryzm na drodze demokratycznej. Tak zawierzyliśmy pewnym osobnikom w ’89 i teraz widać dokąd nas zaprowadzili. Ale sami jesteśmy sobie winni że nie odczuwali że są kontrolowani to może by uważali a my mielibyśmy pewność że nas nie oszukają. Kontrolować trzeba najlepszego przyjaciela.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s