Amerykanie zablokują Kongres!

Ciekawe rzeczy dzieją się w USA. Akcja Occupy Wall Street wciąż trwa i kształtuje świadomość coraz większej rzeszy ludzi na całym świecie. Od środy 11 stycznia 2012 do Zuccotti Park zaczęły ściągać rzesze protestujących. Powieszono z powrotem flagę OWS. Policja zaaresztowała 3 osoby „na dzień dobry”.
Wiadomo, że rygorystycznie ma być egzekwowany zakaz rozbijania namiotów i rozkładania śpiworów na terenie parku. Przed 15 listopada miasteczko protestujących było w pełni zorganizowanym kampusem – z toaletami, jadalnią, punktem pomocy lekarskiej, miejscami do rozmów, nauki, wolnej ekspresji i polem tysięcy namiotów.
Ameryka wrze pod sztandarami OWS. Nieustannie, z tygodnia na tydzień dochodzi do konfrontacji pomiędzy policją a protestującymi w różnych miastach USA. Trwają też rozmowy pomiędzy protestującymi na całym świecie, które dążą do połączenia ruchu OWS z Hiszpańską Rewolucją, z Ruchem Oburzonych, z Ruchem 99% i innymi tego typu formacjami protestu. Pojawia się też coraz więcej inicjatyw propagujących Occupy… Yourself, Your Heart, Your Faith, ale też Occupy FED (Bank Rezerwy Federalnej), Occupy AIPAC (American Israel Public Affairs Committee – największe lobby izraelskie w USA), czy też Occupy Congress. Ta ostatnia jest zaplanowana na dziś t. 17 stycznia 2012,  w Waszyngtonie i zapewne ściągnie pod Kongres USA tysiące ludzi z całych Stanów. ( na podstawie strony schodamidonieba.pl )
Przypominamy też, że bieżące relacje z USA oraz ruchów władz wobec protestów cały czas monitoruje Marek Ejtminowicz z Nowego Yorku, który nadaje na żywo o godzinie 14.00 w każdy poniedziałek w TV Wolna Ludzkość!
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s