Rok 2012 okiem Leszka Weresa w najbliższych „12-stu Spojrzeniach”!

Gościem najbliższych 12-stu Spojrzeń będzie Leszek Weres – najbardziej znany ze współczesnych polskich astrologów. Porozmawiamy z nim na temat tego czym w zasadzie jest horoskop, czy faktycznie można z niego wyczytać przyszłość ? No i oczywiście o tym jak rok 2012 wygląda z punktu widzenia profesjonalnego astrologa 🙂
Do usłyszenia
Anita

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Rok 2012 okiem Leszka Weresa w najbliższych „12-stu Spojrzeniach”!

 1. alladyn pisze:

  @ Herr
  Żądasz bym nie oceniał, a sam mnie oceniłeś. Tak samo robili Faryzeusze, żądali od innych by nie grzeszyli (błądzili), a sami grzeszyli ile się dało. Wydajesz wyroki o mojej wiedzy jakbyś był mną, a nie jesteś i nie masz zielonego pojęcia, co wiem a czego nie wiem. Jeżeli Weres jest dla Ciebie autorytetem, a astrologia Twoim celem, to Twoja sprawa i Twoja wola i Twój wybór. Przecież nikomu tego nie zabraniam. Według Weresa, Papież Jan Paweł II był wspaniałym Polakiem i nie tylko, ale jest wielu ,którzy mają diametralnie odmienne zdanie na ten temat. I można się kłócić, czy to jest ocena, czy nie, chowając się za astrologią (czy też się nią wspierając), czy czymkolwiek innym. W chwili obecnej posługuje się etykietykowaniem i ocenianiem, bo to są moje narzędzia, bez których moje słownictwo byłoby bardzo ubogie, i nie udaję, że nie oceniam i nie etykietuję, bo tak nie jest. Jeżeli potrafisz nie oceniać, to powiem „ mistrzostwo świata”, ale czy tak jest?

 2. Anika pisze:

  Otóż to, astrologię myli się powszechnie z gazetowymi horoskopami (które w rzeczywistości horoskopami nie są), co dobrze obrazuje np. taki obrazek: http://mainhg.demotywatory.pl/uploads/201112/1325163953_by_Jannnu22_500.jpg Samą astrologię traktuje się jak pseudonaukę. Mnie akurat Weres nie odstrasza ani swoim sposobem bycia, ani tym sianiem paniki, może dlatego że spływają po mnie katastroficzne wizje końca ludzkości, zagłady Ziemi etc. Jeśli nie dasz w sobie zasiać lęku, wróci on z powrotem do tego, który go sieje i tyle. Zamiast wpadać w panikę zbieram po prostu informacje i poznaję różne punkty widzenia. Jak słusznie zauważyłeś, Weres ma zbyt dużą wiedzę i doświadczenie, żeby skreślać go przez taką błahostkę. Zresztą ja się dobrze rozumiem z ludźmi ze Słońcem w znakach ziemskich 😉

  Jeśli chodzi o efekt końcowy (to, co zostaje po kontakcie z człowiekiem, wykładzie, książce), to Icke – nawet jeśli trochę postraszy – to zawsze puentuje swoje wywody stwierdzeniem, że to my jesteśmy panami naszego życia i wszystko w naszych rękach, natomiast Weres – zaraża pasją i chęcią dalszych poszukiwań, pragnieniem pogłębiania wiedzy. Myślę, że to jest trochę kwestia indywidualnego odbioru, subiektywnych odczuć, kto jak kogo odbiera. Z kontaktu z danym człowiekiem dostaniesz tyle, na ile jesteś przygotowany (przede wszystkim świadomościowo), nie więcej. Wiedza w nadmiarze dla nieprzygotowanych na nią ludzi nie jest wcale taka dobra.

  Już wiem, skąd moje przekonanie, że Weres ma ASC w Wadze; liczyłam radix na 17:30 tak jak u Wojtyły, bo to ten sam dzień i miesiąc. Mój błąd. Skoro jest Lwem, to rozumiem, że się musiał urodzić między 9:30 a 12:00? Masz dokładną godzinę?

 3. Herr pisze:

  @ Anika,

  Może i hicior, nie wiem. Dostępne są gdzieś audycje?
  Tak, alladyn ma zerowe pojęcie o astrologii i myli je z deterministycznym podejściem o raz stworzonej przyszłości tymczasem astrologia uczy maksymalnego wykorzystania potencjału energii kosmicznej z którą czy chcemy czy nie mamy do czynienia. Wykorzystać można ją negatywnie (i to prowadzi do negatywnych prognoz). Ale możemy też działać na nasz własny rozwój. Znajomość astrologii powoduje, że nie wpaprzesz się w gówno, nie dasz ściemnić durnemu lekarzowi, etc. Zrozumiesz cykle jakie rządzą tym światem, naszymi kośćmi, menstruacją, budową fizycznączy nawet kubkami smakowymi bo te wymieniają się zgodnie z cyklem Saturna – wiem, wiem to nie powinno być do Ciebie tylko do ignorantów którzy pojecia o astrologii nie mają ale się mądrzą, niestety.

  Druga sprawa to horoskop Weresa. Otóż Weres ma Ascendent w Lwie. Do tego obsadzony Ascendent przez Plutona. Olbrzymie skupienie na sobie i egocentryzm. Horoskop Polski, który opracował jest niemal identyczny z jego własnym! Ascendent, Księżyc i Słońce tak jak u niego, to świadczy o naprawdę porządnym zapatrzeniu w siebie. Ale to przynajmniej potwierdza regułę o Ascendentalnych Lwach.

  Co do Icke to nie wiem. Nie wgłebiałem się ponieważ również ma sporą tendencję do strasznia. Ja za to w dużej mierze oddałem się książkom Barbary Marciniak, działają odprężająco a przy okazji powodują równie mocne poszerzenie świadomości co analiza sekretnych stowarzyszeń czy wysłuchiwanie Icke.

  Weres niestety lubi dramatyzować (znowu ten Lew), siać niepokój. Szkoda, że nie zdaje sobie sprawy jak odpychająco to działa. Niech ktoś mu wreszcie powie, że to myśli kreują rzeczywistość. A z jakimi myślami on zostawia swoich odbiorców?

  Nie ujmuje mu wiedzy, jest wielka. Jego ksiązka Homo Zodiacus to perełka!!!
  Jego niektóre wypowiedzi, złote myśli są magiczne, głębokie i mądre… Ale ta tendencja do siania paniki…….

 4. Herr pisze:

  @ alladyn
  masz zerowe, zdehumanizowane pojęcie astrologii więc nie oceniaj jej proszę. Zwłaszcza z perspektywy Leszak Weresa. Astrologia to klucz do zrozumienia rzeczywistości i jej nieznajomość jest jak wypływanie w rejs w nieznane bez mapy. Zanim krytykujesz wiedzę to pierw ją zrozum. Nie przez przypadek astrologia jest wyszydzana w mediach, przez naukowców, uważana za demoniczny przez religie, a przez pop kulturę spłaszczona do totalnego zera i idiotycznych masowych horoskopów. Nie przez przypadek zagrabiono bądź spalono wiedzę astrologiczną Egipcjan, Greków, Babilończyków, Sumerów czy Majów. Nie przez przypadek palono czarownice, które analizowały ruchy planet. Planety wywierają olbrzymi wpływ na wszystko wokół nas, wpływają na kreację naszego DNA.

 5. Anika pisze:

  @alladyn: mam wrażenie (mogę się wszak mylić), że nie do końca rozumiesz, o co chodzi w astrologii… „nadzieja, że odczyta się wcześniej napisany scenariusz”? nie, nie i jeszcze raz nie. tak samo jak wiedza astrologiczna nie kłóci się z rozwojem osobistym, jak to sugerujesz. jest wręcz przeciwnie. cytując samego Weresa: „Celem wszakże tarota jak i astrologii jest doskonalenie samego siebie i rozumienie świata, a w następnej dopiero kolejności określanie CHARAKTERU przyszłych wydarzeń.”

  @Herr: nie ma co się dziwić z tym ego – Icke ma podobny problem.co ciekawe, oboje – Weres i Icke są solarnymi bykami z ascendentem z wadze (co skłania niekiedy do zbyt narcystycznego koncentrowania się na sobie). co do Twojej dalszej interpretacji, to jest wielce sensowna 🙂

  Jednak hicior był 🙂 Czekamy na kolejną wizytę profesora Weresa w 12 spojrzeniach. Dzięki, Anito, za program i za cierpliwość do specyficznego gościa, który lepiej by się chyba sprawdził w autorskiej audycji.

 6. alladyn pisze:

  Imponująca wiedza. Wg mnie 30% tej wiedzy to prawda. Reszta to tzw. przypisywanie faktów do teorii. Miałem wrażenie, że słucham rzecznika programu Iluminatów albo Unii Europejskiej po trochu. Ciągle powtarzająca się fraza, że jest to wiedza królewska. Może i królewska, ale dla ludzi manipulujących ludzkością i tą planetą i piszących tę astrologię. Takie jest moje osobiste zdanie. Trzeba mieć nieźle rozwiniętą świadomość, by odsiać plewy od ziarna. Czy warto się obecnie zajmować astrologią jako taką? Moim zdaniem praca z własnym umysłem, to jest priorytet, a astrologia, to wytwór Ego, który więzi ludzi w złudzeniach. Tacy ludzie myślą, że w Astrologii znajdą eliksir życia, sposób na szczęście i bogactwo, wieczność. Posługując się astrologią, ciągle brnie się po statystykach, porównaniach, katalogowaniu, systematyce, przypisywaniu etykietek, rozkładaniu na części pierwsze itd. itd. mając nadzieję, że odczyta się wcześniej napisany scenariusz, tylko przez kogo napisany? Iluminatów, władców tej planety, czy Boga? Trzeba zdawać sobie sprawę, że czas nagli i trzeba dokonywać właściwych wyborów, gdzie przesunąć swoją uwagę i swój bezcenny czas, na naukę astrologii, czy na naukę posługiwania się swoim umysłem, i sterowaniem swoimi myślami, gdyż pozostawienie swoich myśli pod kuratelą Ego do niczego dobrego nie doprowadzi. Dobrą książką uczącą posługiwania się Umysłem i Ego jest Kurs Cudów.

 7. Herr pisze:

  Nie będzie to hicior. Leszek Weres ma tendencję do straszenia. Ma olbrzymią wiedzę, ale gdzieś w pewnym momencie jego wielkie ego zakłóciło mu dalszy rozwój. Stanął w miejscu, podczas gdy wielu ludzi dojrzało do tego że rok 2012 nie będzie rokiem tragedii i dramatów a raczej przebudzenia. Układy planet są dość ciekawe, ale nie wskazują na nic wielce dramatycznego. Przetransformowany zostanie fundament naszego życia, prawo, podział sił (Pluton w Koziorożcu), będą się powiększały rewolucyjne postawy oraz agresja (bo ludzie na górze szukają pretekstu do wojny), do tego dojdzie medialność, duchowość i problemy z wodą (powodzie, zalania oraz być może zatrucia wód) – Neptun w Rybach. Czeka nas też czas ujawniania sekretów. Saturn przejdzie przez znak Skorpiona, odkrywając ukrywane tajemnice, także rozliczając ukryte stowarzyszenia.

 8. podpisanym pisze:

  I się nie stało. nie jestem prekognitą, po prostu znam styl tego człowieka.

 9. p pisze:

  Właśnie słucham tej audycji i powiem tak: NIEPOROZUMIENIE, ten facet pasuje tu jak kwaitek do kożucha…

 10. baria pisze:

  Audycja trwa i jest rewelacyjna, wielki szacunek dla p.Weresa.

 11. Warszawa pisze:

  Ten film to hit. 4 godziny nawijki o medycynie i nowym podejściu do zdrowia i choroby !

 12. dzisiaj 0 20.00 (środa)

 13. m3 pisze:

  a kiedy ta audycja bo jakos ramowki nie pamietam

 14. podpisanym pisze:

  to będzie test asertywności dla prowadzącej – jeśli nie przygotoju konstruktywnych pytań, nie będzie w stanie egzekwować odpowiedzi i utrzymywać gościa w strukturalnych ryzach, to skończy się kipiącym strumieniem świadomości i samouwielbienia. oby stało się inaczej

 15. bakarasz pisze:

  Super!
  To będzie hicior.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s