Islandzka lekcja dla całego świata

                  
Islandczycy sprawili, że rząd, który Aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie „przerabianym” przez Grecję, podał się w komplecie do dymisji! Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii.
Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania.
Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii?
Oto krótka chronologia faktów:
• Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii,Glitnir Banku, w wyniku czego giełd zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju.
• Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu,a następnie przedterminowe wybory.
Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent.
W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji.
• Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie.
• Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu.
W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii.
W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co „przerobionej lekcji”. W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej „25″ – poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej – była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osób). Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią „Magna Carty”.
Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym? Oczywiście – NIE! W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi.
Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego „legendę” przekazywaną z ust do ust.
Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba.
(Źródło: Na podstawie artykułu Marco Pali „Storie di ordinaria rivoluzione…”, http://creativiculturali.ning.com/profiles/blog/show?id=3565617%3ABlogPost%3A86298&xgs=1&xg_source=facebook )
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii NWO i tajne projekty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

51 odpowiedzi na „Islandzka lekcja dla całego świata

 1. This article will assist the internet people for creating new blog
  or even a weblog from start to end.

 2. Co wy mówicie, chce komitetami wejść do parlamentu? To się przecież nikomu jeszcze nie udało w życiu. Pamiętam widziałem tutaj http://cowregionie.pl/ogloszenia/ darmowe ogłoszenia dotyczące, a zarazem kierowane do osób, które chcą organizować tego typu ruchy. Cel? Sejm. Śmiechu warte jak dla mnie.

 3. Wyborowy blog site.Wymyślna sumienność plus treściwie stosowny materiał. Serdecznie pozdrawiamy oraz zapraszamy do odwiedzenia {naszej strony}

 4. czas pisze:

  Witaj Pepe. Gdzie obecnie można poczytać o proponowanym rozwiązaniu. Próba dzisiaj 15.09.2012 dała wynik 404 🙂 A może jakieś pokrewne tematy.

 5. Reblogged this on Stanley Panama and commented:
  Świetny tekst. Polecam

 6. olo pisze:

  http://www.demokracjajuzbyla.republika.pl zobaczcie sobie jak w polsce sądy i władza dyma obywateli ale nikt tego nie wie zeby nie wzniecić kolejnej rewolucji

 7. B.K. pisze:

  No właśnie widać, że ktoś blokował Panu Andrzejowi dostęp do edukacji i szkolnictwa (sądząc po tym jak posługuję się językiem polskim nie koniecznie wyższego).

 8. wr pisze:

  Hitler sam był Żydem. Powiedziałbym raczej, że rządzi Masoneria, która pomimo tego, że składa się pewnie w większości z Żydów, to jest jednak czymś innym. I zwykłych żydów ma w dupie.

 9. Marek pisze:

  w tekście jest błąd. Geir Haarde był premierem z ramienia centroprawicowej Partii Niepodległości (Sjálfstæðisflokkurinn), a nie z socjaldemokracji (Samfylkingin). Samfylkingin przejęła władzę po kryzysie i rządzi obecnie z zielonymi.

 10. azrael pisze:

  lepiej byc anarchista niz zyc w ttak chorym kraju jak polska

 11. marian 67 pisze:

  …wszędzie żydostwo rządzi- a w finansach szczególnie!! to jest siła, z którą w cześci poradził sobie jedynie hitler-czy to komuna, czy kapitalizm-„żydo” jest jednakowo mocne…a ludziska-to ciemnota, do roboty!…a najlepiej-ogłupić i uśpić!

 12. Po 1944 w Polsce każdy rząd był kreowany przez żydo komuchów sowieckich . Celem sowietów było zniewolenie inteligencji polskiej , podporządkowanie przemysłu i szkolnictwa szczególnie wyższego .Skutecznie udało się poróżnić społeczeństwo na tyle by rządzić i wczasach dzisiejszych . Można dać się zamknąć za murami więzienia będzie bezpiecznie , tyle że ni jak ma się to do wolności.

 13. wr pisze:

  Bankierzy i wielkie korporacje chcą rządzić Światem. W dodatku mają największe media, które im sprzyjają w tym procesie. Dlatego o tym wszystkim cicho. Ten cały kryzys tez nie jest przypadkowy, jest starannie zaplanowany przez … zgadnijcie. Tak samo jak Wielki Kryzys w latach 30 tych.
  Polecam filmik „Wezwanie do przebudzenia” – tam można się więcej dowiedzieć:

 14. zzz pisze:

  ‚Ja nie chce miec rodziny, zasuwac na etacie i chce mowic i wygladac tak, jak czuje i zadna wladza nie zabroni mi tego. ‚

  taaaa. mądrości same, bansuj za hajs matki ;D

 15. Dudi pisze:

  Tak? A jak do cholery dożyjesz tej emerytury, to jak myślisz, kto będzie na Ciebie łożył?! Że państwo? A jak myślisz, kto to jest państwo? Odpowiem Ci – obywatele tacy jak ja i Ty, z tym, że młodsi. Pieprz trzecie filary, a jak dostaniesz 400zł emerytury, to nagle będziesz zrzędził i mówił, że tyle a tyle przepracowałeś i nic z tego nie masz, że źle i niedobrze. Mi do Twojego życia tyle, że nie mam zamiaru wykładać na ignoranta ani złotówki, a będę musiał, bo taki jest ustrój.

 16. quandzia pisze:

  we francuskiej tv tak samo-cicho sza, az na poczatku nie wierzylam ze cos sie dzieje, ot zwykla panika. banda przydupasow, nakpmy im!

 17. Fjodor pisze:

  Witam! Mieszkam w Niemczech. Muszę przyznać, że sprawa była mało nagłośniona w mass-mediach, goła cipa Brithney czy podobne tematy były najwyraźniej ciekawsze. Ale jednak widziałem krótki felieton o tym na paru niemieckich kanałach (tv państwowa, napewno nie prywatne stacje).

  Jednak także obecne protesty w Polsce ws. ACTA, są skutecznie omijane w praktycznie wszystkich programach informacyjnych na wszystkich kanałach. Pewnie jest tak samo w innych krajach EU, w końcu bandyci obawiają się, że mogło by dojść do takich samych protestów tutaj.

 18. KAS pisze:

  TW Bereta?

 19. kicaj pisze:

  a mnie mdli od wszystkich pieprzonych kredtydów, III filarów, ubezpieczeń na życie przekazywanych w reklamach tak jakby ludzie byli już całkowitymi imbecylami. „Koszty pogrzebu to obecnie nawet 12 tysięcy pln bla, bla,bla,” Ja mówię ch…wam do mojego życia, ch… wam do mojej śmierci. Bezczelność tych finansowych pijaw przechodzi ludzkie pojęcie. Na szczęście ludzie nie są już tacy głupi jak kiedyś. Przyszedł czas na komuchów , przyjdzie czas na bankierów.

 20. Chiron pisze:

  A konkretniej i na temat? Bo moim zdaniem- niczego sensownego do tej dyskusji nie wniosłaś…

 21. pepe pisze:

  Witam,

  Janek Fijor rok temu zaproponował rozwiązanie http://www.fijor.com/2010/11/24/sposob-na-dlug/
  Polecam również pozostałe posty!

  Pepe

 22. Barnim pisze:

  Nie dyskutujmy o czymś co było oczywiste – PRL był satelitą ZSRR realizującym chory system, który cofnął nas (i tak zacofanych gospodarzczo) o 2 pokolenia. W walce z tym systemem lub z rąk jego funkcjonariuszy zginęło kilkaset tysięcy polskichpatriotów (od 1944).
  Ale skupmy się tylko na skutkach gospodarczo-cywilizacyjnych.
  Przypomnijmy – jakie było PKB polski w 1938 wobec Portugalii czy Grecji (najbiedniejszych krajów UE, nie licząc włoskiego Południa), a jakie było w 1990. Rzeczy pozytywne jakie w PRL były były pomimo i wbrew systemowi.
  Żeby było jasne – urodziłem się w 1964 i pamiętam go dobrze , mam zresztą w życiorysie kartę sprzeciwu wobec tamtego systemu.

 23. Beata pisze:

  mdli mnie od takich wypowiedzi i takich anarchistów

 24. MatkaPolka pisze:

  System bankowy i system emisji pieniądza

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/08/system-bankowy-i-system-emicji-pieniadza-najwieksza-zydowska-podmianka/#more-14865

  System finansowy wymyślony przez mądre głowy w beretach, jak to wykazują ostatnie wydarzenia najwyraźniej się nie sprawdza.

  Wystarczy powrócić do podstawowych definicji pieniądza, a wszystko okaże się proste i oczywiste.

  EMISJA PIENIĄDZA JEST SPRAWĄ PIERWSZEJ WAGI. JEST TO SPRAWA GARDŁOWA

  Nieszczęściem polityków i politykierów jest to, że nie maja zielonego pojęcia o podstawowych definicjach dotyczących pieniądza i bankowości – lub opacznie je rozumieją – urobieni przez propagandę bankierów sącząca się różnymi kanałami – od banków, po prasę, przez katedry akademickie – „uznane autorytety , „debaty budżetowe” – polityków…

  A wiec najkrótsza lekcja.

  1. Pieniądz to uniwersalny środek wymiany – rybak nie musi płacić stolarzowi toną ryb za komplet mebli.
  2. Prawo emisji pieniądza powinien mieć wyłącznie wybieralny rząd – emisja pieniądza to największy przywilej i obowiązek parlamentu i rządu – właściwie rozumianej służby dla społeczeństwa. Dla rządu to najlepsza sposobność realizowania wszelkich projektów i programów potrzebnych dla społeczeństwa i narodu, do pobudzania gospodarki.
  3. Pieniądz jest własnością narodu – ludzi zamieszkujących dany kraj.

  Pieniądz NIE JEST WŁASNOŚCIĄ ani „pana bankowego, ani „pana rządowego”. Ani bankier ani rząd, ani premier, ani prezydent , ani sejm nie jest właścicielem pieniądza. Pieniądza to dobro narodowe.

  Pieniądz nie jest własnością ani Centralnego Banku Krajowego, ani Centralnego Banku Europejskiego.

  Wszelka dyskusja o polityce, wojnach, historii, prawie, antysemityzmie nie ma sensu, jeśli nie zrozumie się SYSTEMU BANKOWEGO.

  Kto ma prawo emisji pieniądza ten kontroluje gospodarkę, prawo i parlament, media i polityków. WSZYSTKIE INNE TEMATY TO TAK NAPRAWDĘ TEMATY ZASTĘPCZE

  „Dajcie mi prawo emisji pieniądza a nie troszczę się, kto stanowi, jakie prawa”- baron Rothschild

  Wszystkie wojny w Ameryce w XIX w kręciły się wokół przechwycenia prawa emisji pieniądza i Centralnego Systemu Bankowego.

  PRZEZ 100 LAT (od chwili powstania 1776 r.) USA BYŁY KRAJEM NAJWIĘKSZEJ PROSPERITY, NAJWIĘKSZĄ POTĘGA EKONOMICZNA NA ŚWIECIE.

  PO MNIEJ NIŻ 100 LATACH od wprowadzenia Federal Reserve Act w 1913 USA stały się NAJWIĘKSZYM DŁUŻNIKIEM NA ŚWIECIE (w stosunku, do kogo???)

  Federal Reserve Board (FRB) – Bank Centralny w USA powstał w wyniku spisku – ustawa została przepchnięta w 23 grudnia 1913 kiedy większość kongresmenów i senatorów rozjechała się na święta Bożego Narodzenia do domów – tak na prawdę ustawa nigdy nie została ratyfikowana.

  Wg. Konstytucji USA (Art. 1 punkt 8– dlaczego pierwszy? –może to ważne):
  – prawo emisji pieniądza ma jedynie Kongres. FRB – to prywatna instytucja

  „The Congress shall have Power…to coin the Money and regulate the Value thereof”

  Nie wszyscy jednak wiedza ze właścicielami i głównymi akcjonariuszami „AMERYKAŃSKIEGO” Federal Reserve Board są stare europejskie Domy Bankowe
  Rothschild- London and Berlin;
  Lazard Bros- Paris;
  Israel Stiff:- Italy;
  Kuhn-Loeb Company- Germany;
  Warburg- Hamburg, Amsterdam,
  Goldman and Sachs NY( ten sam, który ostatnio grał przeciw Złotówce )
  Lehman Bros: NY – tak, tak – ten sam stary dom bankowy Lehman, który osadził Pruskiego Augusta II na tronie Polski i doprowadził do rozbiorów
  Rockefeller- NY

  W Polsce RADA POLITYKI PIENIĘŻNEJ to replika FRB
  Kto dał prawo emisji pieniądza i kontroli kredytu kilku ludziom – CO TO ZA LUDZIE PRZEZ KOGO WYBRANI I KONTROLOWANI

  Pieniądz, jako uniwersalny środek wymiany ma służyć społeczeństwu i JEST WŁASNOŚCIĄ NARODU!
  Pieniądz nie jest własnością pana bankowego, ani pana rządowego

  Zapis w Konstytucji Polskiej – za emisje pieniądza odpowiedzialny jest Narodowy Bank Polski, którym reguluje ustawa

  Sejm Polski, tak samo jak parlamenty innych krajów (posłowie), NIE może sobie DOWOLNIE PRZEKAZYWAĆ PRAWA EMISJI PIENIĄDZA do innych instytucji nawet, jeśli obie strony (parlament i EBC) bardzo by tego chciały i pragnęły. NIE MA PRAWA!!

  Również prezydent i premier nie ma takich uprawnień – Nie mogą przekazywać prawa emisji pieniądza do innych nawet, jeśli bardzo by tego chciał.

  Jakaż to jurysprudencja pozwala przekazywać władze innym podmiotom, skoro się jej nie ma?

  Premier rządu nie może przekazywać władzy emisji pieniądza, komu innemu, bo sam takiej władzy nie ma.

  Sejm również nie może przekazywać takiej, bo nie ma prawa pozbywania się takiej władzy powierzonej Sejmowi przez naród, bo naród jest właścicielem pieniądza, a nie Sejm.

  To tak jak pan Zagłoba ofiarował królowi szwedzkiemu Inflanty, a nie Niderlandy, ale pan Zagłoba nie był właścicielem, ani Inflantów ani Niderlandów.

  Jest tu wyraźne ograniczenie konstytucyjne. W tym sensie istnienie EBC i Euro jest nielegalne, bo niezgodne z KONSTYTUCJAMI krajów członkowskich Unii Europejskiej.

  Czy Europejski Bank Centralny jest w ogóle legalny?

  Czy Euro jest w ogóle legalne?

  Na banknocie Euro nawet nie ma żadnego podpisu – zaprzeczenie jakiejkolwiek definicji pieniądza i procedura bankowym.

  Unia Europejska to stosunkowo nowy twór. Tak samo jak Europejski Bank Centralny.
  Prawo emisji pieniądza zostało podstępnie wykradzione wbrew konstytucji i woli obywateli państw UE. To jest to wbrew prawu.

  Głównym uzurpatorem do tej własności jest Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy.

  Ostatnio obserwujemy zawalanie się tego Systemu Bankowego.

  Zbombardowano Libię i zabito Kaddafiego, bo emitował swój własny zloty Dinar kruszcowy,
  Grecji chce się narzucić koniecznie pomoc i przyjecie pożyczki, odciągnąć od wystąpienia ze strefy Euro i powrót do Drachmy. Niemcy mówią o powrocie do Marki.

  W katastrofie smoleńskiej zginął Sławomir Skrzypek, prezes NBP, który odmawiał przyjęcia „dobroczynnej linii kredytowej” z MFW; na jego miejsce powołano pracownika (agenta) MFW min. Belkę, który, a jakże rozszerzył natychmiast dobroczynna linie kredytową

  Prezydent USA John Kennedy zginął w zamachu, , kiedy zaczął drukować swój własny pieniądz poza systemem Federal Reserve.

  Żadne Państwo NIE MOŻE ZBANKRUTOWAĆ , bo ma nieograniczoną władze emisji pieniądza.

  Pozbycie się tej władzy jest po prostu nielegalne. A tak naprawdę prawnie jest niemożliwe.
  Ale ta władza musi być kontrolowana i ograniczona przepisami, aby żaden „szaleniec w laboratorium” nie mógł emitować pieniędzy bezcelowo powodując inflację , albo manipulator typu niesławnego Balcerowicza podnosić stopy procentowe do niewiarygodnych wartości i to do tyłu.

  Potrzebna jest rzetelna informacja, edukacja społeczna, a nie manipulacja.

 25. ekonomiczny hitman pisze:

  „Gdyby to była prawda to w telewizji już by huczało” 🙂 – niezapomniany cytat z jednej rozmowy. Ten tekst będę wrzucał gdzie się tylko da, każdy Polak powinien go znać. Dobrze że to opisałeś.

  To wszystko jest do pokonania tylko ludzie muszą w końcu zmienić wpojony im do głowy siłą zestaw dezinformacji na zestaw rzetelnej i prawdziwej wiedzy odnośnie życia i ich samych. I w tym możemy im jeszcze pomóc a co z tym zrobią to już ich sprawa. Siłą nikogo nie zmusisz jedynie rzetelną informacją, która odwróci im ten bałagan w głowie. Im więcej ludzi wie tym lepiej.

  2012 to będzie czas rewolucji, takie mam wewnętrzne przeczucie już od jakiegoś czasu. Tutaj mamy wręcz gotowy zarys planu działania, więc jak dojdzie do jakiejś rewolucji to warto właśnie na tym się opierać, żeby nie skończyło się bezcelową rozwałką.

  Tu się coś dzieje, choć nie czytałem całego wątku więc nie wiem co do końca:
  http://www.wykop.pl/link/952109/dosc-tego-apel/

 26. Tristen pisze:

  Bogus – za komuny bylo dobrze tylko tym, co chcieli siedziec cicho, miec rodziny i zasuwac w robocie od 8 do 15. Ja nie chce miec rodziny, zasuwac na etacie i chce mowic i wygladac tak, jak czuje i zadna wladza nie zabroni mi tego. PRL czy wieki wczesniejsze to dla mnie ciemnogrod tak czy owak – ciarki na skorze mi przechodza jak wspominam czasy szkoly, gdzie probowano we mnie wpompowac te idiotyczne, pelne naiwnego patriotyzmu i meczenstwa lektury i piesni. Na szczescie ze szkola dalem sobie szybko spo koj i powiem dumnie: nie place podatkow, nie przestrzegam tzw. prawa, nie uznaje rzadu i Kosciola – jestem i bede calkowitym anarchista dopty, dopoki w Polsce i nie tylko nie wprowadzi sie calkowite i bezwgledenje wolnosci jednostki pod wgledem kazdego wyznania, pogladu politycznego itd (z ograniczeniem tych godzacych w wolnosc drugiej istoty), zniesie sie wszelkiego rodzaju rzady oraz polityke, wprowadzi sie do szkol podstawowych edukacje etyczno-filozoficzna ktora bazowac bedzie na historii swiata a nie jednego narodu i przedstawi rozne punkty widzenia oraz kiedy spolecznestwo bedzie bazowalo na wartosci bycia swiadomym i kiedy bedzie to wartosc najwyzsza. Do tego czasu nie zamierzam kiwnac palcem w strone tzw. spolecznestwa. Malo tego, bede roscil sobie prawa do tego, co w moim przekonaniu powineiem miec a nie mam i nie bede patrzyl na okolicznosci, czy komus sie to podoba czy nie i czy jest to zgodne z prawem. Chcieliscie konfliktu to macie konflikt. Ciekaw tylko jestem kto tak naprawe wygra ten spor bo cos mi mowi, ze na pewno nie Wy.

 27. Tristen pisze:

  Marek -> tak, wiem co to jest demokracja uczestniczaca. Problem w tym, ze przy tej ciemnoscie ma marne szanse na zaistnienie.

 28. Onnn pisze:

  Tak wydarzenie to było raz pokazane w wiadomosciach na tvp. Informacje o islandii był podawane tylko raz gdy ogłosili niewypłacalność. Jak ukończą nowa konstytucje to zapewne znowu o nich będzie słychać.

 29. LK pisze:

  Chłopie, o jakich nagrodach Nobla ty piszesz? Pierwszą i ostatnią polską nagrodę Nobla inną niż literacka czy pokojowa zdobyła Maria Skłodowska-Curie prawie 100 lat temu. O PRL-u jeszcze się wtedy nikomu nie śniło.
  Kim ty byłeś w tym PRL-u, że się czułeś bezpiecznie? Ja pamiętam jak trzeba było ustawiać się w komitetach kolejkowych po wszystko. Teraz na śmietniku znajdziesz więcej niż wówczas na półkach sklepowych.

 30. Latrell666 pisze:

  rósł….. mam nawet pomysł na prezent dla ciebie pod choinkę …. np. słownik ortograficzny ….

 31. syriusz pisze:

  masz rację Boguś,te dobra ,które się ostały i były i są prywatyzowane,bądź rozkradane pochodzą z PRL-u,a nie z Zachodu,to wszystko zostało wypracowane przez 50 lat przez moich rodziców i innych oraz mnie i innych,którzy pracowali w okresie PRL-u.Zatem nie życzę sobie nazywać tego okresu ciemnogrodem,bo to uwłacza wszystkim,którzy pracowali w okresie PRL-u i przysparzali majątek narodowy.Uważam i sądzę,iż ta cała transformacja z 1989r była niewypałem „pieriestrojki”Gorbaczowa,a później Jelcyna do czasów rozwiązania ZSRR.Zdaję sobie sprawę z kontrowersyjności tego poglądu,ale obserwując dzisiaj polaryzację społeczeństwa i szczurzy wyścig do wszystkiego co ma jakąkolwiek wartość materialną,ta rzekoma demokracja ogranicza się w większości społeczeństwa do kuchni ,i ta większość jest coraz to większa,bowiem takiego rolowania narodu to nawet jasnowidz nie dostrzegał,a przypuszczam,że finansjera żydowska dobrze zaplanowała i zrealizowała swój scenariusz transformacji ustrojowej w Europie Wschodniej.

 32. Tristen pisze:

  A pytania typu co ty zrobiles dla spolecznestwa zeby teraz miec do niego pretensje to ja mam taka odpowiedz: przyszedlem na ten swiat i zastalem go taki, a nie innym i w mojej glowie pewnego dnia zaswitalo cos, ze cos z tym swiatem jest nie tak i postanowilem ten porzadek rzeczy kontestowac. A teraz ja mam pytanie do Was: co Wy zrobiliscie dla mnie (i co robicie dla przyszlych pokolen0 aby zylo im sie lepiej i godniej? Mam nadzieje, ze da to niektorym z Was sporo do myslenia i ze kilka kolejnych nocy spedzicie nie na wygodnym spaniu, a na mysleniu bo tego chyba niktorym ciagle brakuje.

 33. Tristen pisze:

  Tak czy owak, za przeproszeniem g****o i tak to da na szersza skale? A wiecie dlaczego? Bo wiekszosc z Was/Nas chce miec wygodnie, miec super bryke, kupe kasy, najnowsza komorke lub swiety spokoj i za nic w swiecie nie pojdzie sie sprzeciwic wladzy. A na dodatek beda jeszcze wmawiac tym, co tak robia, ze robia zle. I w pewnym sensie tak jest bo t akie jednostki podkopujac ustalony porzadek i system wartosci powoduja represje ze strony rzadzacych ktorzy stosuja tzw. prawo odpowiedzi alnosci zbiorowej czyli za bledy jednostki placi cala spolecznosc. I kolo sie zmayka. Dlatego za Chiny Ludowe nie zamierzam zostac kolejnym Janosikiem – odpowiada mi rola wyrachowanego, bezwglednego skrajnego anarchisty, ktory nie baczac na skutki bedzie wlaczyl o swoje. I co mnie wlasciwie obchodzi ze ktos na tym ucierpi (bo nawet moge nie byc tego swiadomy)/ A no coraz mniej. A wiecie dlaczego? Bo wiekszosci z Was nie bedzie sie chcialo ruszyc tylkow i pojsc za ciosem, wiec wolicie aby takie jednostki zginely (jesli nie chca sie dostosowac) niz razem przylaczyc sie do walki o lepsze jutro.

 34. marek pisze:

  Witam,

  co sądzisz o demokracji bezpośredniej ?
  http://www.demokracjabezposrednia.pl/

 35. HMMM pisze:

  TAK TYLKO NIKT IM JUZ NIE BEDZIE UDZIELAL ZADNYCH POZYCZEK , A DLUG PANSTWA BEDZIE ROSNOL

 36. Bogus pisze:

  piszesz o 50-ęciu latach ciemnoty w PRL-u to skąd te wyższe uczelnie , nagrody nobla ,ludzie którzy byli u władzy lub będą , kto Cię uczył -ciemnogród ? , kto odbudował ten kraj po wojnie-ciemnogród , kto wybudowal osiedla – nie ważne jak wyglądają – ważne że , są. Ciemnogród wprodukował to co po 1990 roku przez wiele lat Rządy Najjaśniejszej RP sprzedawały.
  Ja pochodzę z tego ciemnogrodu , w nim się wychowałem , on mnie wykształcił , i tam spędziłem najlepsze lata , może chude i nie na wystawnym kapitalistycznym życiu (którego efekty zbieramy w 2011 roku) ale byłem szczęśliwy i czułem się bezpieznie , czego nie mogę powiedzieć o dniu dzisiejszym.

 37. hsishne pisze:

  Fajnie, gdyby nie „drobne” nieścisłości.

  „To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania.”
  Koalicyjna partia poprzedniego rządu jest teraz partią rządzącą, premierem jest minister poprzedniego rządu. Prezydent rządzi dalej, 4 kadencję. Rewolucja i wymiana aparatu pełną gębą.

  „dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu”
  Rząd był prawicowo-socjademokratyczny z prawicowym premierem. To nowy rząd jest pierwszym w historii kraju większościowym rządem lewicowym.

  „prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków)”
  Nie do końca długiem, nie wobec banków i obecnie państwowych banków.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Icesave_dispute
  Te pieniądze, których Islandia nie chce wypłacić, to prywatne oszczędności ok. 400 tys. obywateli Danii i Wielkiej Brytanii w islandzkim banku, którymi finansowane były pożyczki dla Islandczyków. Rząd znacjonalizował bank i przejął depozyty oszczędzających w nim Duńczyków i Brytyjczyków, zagwarantował zwrot depozytów tylko islandzkim obywatelom, a teraz prezydent i Islandczycy nie chcą oddać pieniędzy zagranicznym klientom banku (technicznie rzecz biorąc, teraz to już rządom Danii i UK, bo one oddały kasę swoim obywatelom), bo musieliby się zadłużyć.
  Oczywiście nie przeszkodziło im to zadłużyć się na poczet ratowania swoich tyłków (od 2008 dług zagraniczny skoczył im z 28% PKB do 90%).

  W artykule też z tajemniczego powodu pominięto drugie referendum, gdzie stosunek głosów był już 60-40.

 38. Tristen pisze:

  Niestety nie slucham panow z PiSu 🙂 Nawet nie wiem, kto oprocz pana kaczynskiego tam zasiada….

 39. Tadeusz pisze:

  Tristen przeczytaj to co napisales jeszcze raz i jeszcze raz, a jak nie znajdziesz w swoim tekscie przeczących sobie zdan to sobie wypunktuj. Bez obrazy, ale to jeden wielki bełkot skopiowany z wypowiedzi PISowskich mądrych posłów
  pozdrawiam

 40. Tristen pisze:

  To, ze mowia niczego nie zmienia bo wlasnie u nas na mowieniu sie konczy. U nas w spolecznestwie nie istnieje jakas szczegolna solidarnosc (w ogole zanika to na rzecz indywidualizacji dobrze tylko ze ludzie boja sie jeszcze u nas powiedziec nie i miec w dupie kogos, kto popatrzy sie na nich za to krzywym wzrokiem). Tu jest problem. Poza tym bariera sa jeszcze Kosciol i post-PRLowska mentalnosc a to bardzo powoli bedzie sie zmieniac, na pewno nie za naszego pokolenia, moze naszych dzieci….poza tym u nas w Polsce nie doszlo do rewolucji obyczajowej tak jak na Zachodzie i gdzie nastapila emancypacja wielu srodowisk i stad nasze spolecznestwo ciagnie caly czas do tradycji nie zdajac so bie sprawy ze jest tak samo zasyfiona kodami jak i konsumpcyjnosc czasow dzisiejszych.

 41. ubiquality pisze:

  Świadomość ludzi w Polsce też się zmienia. Często zaskakuje się wypowiedziami ludzi, którzy mówią wprost o tym, o czym my piszemy tutaj. I są to zwykli ludzie. Albo Pan sprzedający ziemniaki na targu, albo kolega z pracy, albo ktoś z rodziny. Ludzie wiedzą, że obecny system jest niesprawiedliwy, zły i do bani.

  Historia nas nie oszczędziła i mamy takie a nie inne doświadczenia, dlatego być może większe niż inni wyzwanie w transformacji. Ale w jedności siła. Gdy naród wspólnie będzie wiedział czego chce i do czego dąży, to nic go nie powstrzyma.

  Uważam jednak, że sama świadomość, że coś jest złe nie koniecznie wystarczy. Dobrze jest wiedzieć dokładnie czego chcielibyśmy w zamian. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jak zorganizować cały system?

  Opierając się na przykładzie tworzenia dużych systemów informatycznych, które są głęboko zakorzenione i używane od wielu lat w dużych korporacjach, to jeśli chcielibyśmy taki system zmienić na nowy to możemy albo od razu go wyrzucić i zastąpić nowym jeśli takowy posiadamy, albo stopniowo w aktualnym implementować nowe i modyfikować aktualne funkcjonalności, tak, aby docelowo system stał się nowym. Ta pierwsza opcja to rewolucja i może być bolesna i krwawa, druga to ewolucja.

  Rewolucja wchodzi w grę moim zdaniem tylko wtedy, jeśli wiemy co ma być po niej. Inaczej znowu będzie kuku. W naszym przypadku, najrozsądniejszym wyjściem jest ewolucja.

 42. Tristen pisze:

  To nic nie zmieni bo przytlaczajaca liczba osob zycje na granicy ubostwa i dla nich kazda forma pracy bedzie dobra i dlatego finansi era moze nas smialo kontrolowac. Islandczycy to kraj bardzo bogaty, z przecietna stopa bezrobocia wynoszaca zaledwie kilka procent i z duzym zapleczem socjalnym. W takim kraju ludzie czuja sie bezpieczni nawet wtedy, gdy trzeba sie czemus przeciwstawic bo wiedza, ze rzad nie zabierze im rent, emerytur czy zasilku dla bezrobotnych. A u nas? Mlodzi ludzie nieraz po 30-c musza ciagle mieszkac ze swoja rodzina bo nie stac ich na nawet wynajecie wlasnego mieszkania, a ci co maja juz swoje rodziny zgodza sie na kazda prace nawet za groszowe pensje i zasuwanie po 12h/dobe w jakims hipermarkecie zeby tylko mieli co garnka wlozyc. Sorry, ten kraj jest stracony, podziekujmy za to naszym niegdysiejszym sasiadom i wojkowi Stalinowi ktory dobrze to zaplanowal, aby Polska znalazla sie po jego stronie (zreszta Ameryka wcale nie jest lepsza bo z tego, co wiem chcieli pierowtnie aby granica panstw demokratycznych po wojnie przebiegala na linii Bugu ale co tam, przeciez latwo sie sprzedaje jedno panstwo za niezla kase i wplywy, co nie?). Jedyne rozwiazanie to rewolucja i to niestety niebezkrwawa bo ci co sa odpowiedzialni nie oddadza tego bez walki wiec calew to gadanie o pokojowej rewolucji jest smieszne w naszym przypadku. Zreszta to juz przeszlosc a przeszlosci sie nie zmieni juz a my ciagle rozpamietujemy, roscimy sobie prawo do zadoscuczynienia zamiast dzialac. Jak w 1989 uzyskala Polska faktyczna niepodleglosc to wraz z pomnikami zniszczylismy wspanialy system socjalny i rewelacyjnie dzialajaca sluzbe zdrowia, ktorej zazdroscily nas panstwa zachodnie. Ale po co skoro chcielismy byc druga Ameryka i przeszkadzalo wszystko, co sie kojarzylo z komuna…..kupilismy jakias badziewna licencje zluzby zdrowia od Niemcow, ktorzy sie sami jej wstydzili i szukali naiwnego, sprywatyzowalismy wszystko, co mozna bylo sprywatyzowac (i dalej to robimy), chcemy wprowadzic oplaty za studia wyzsze, mamy najwzyszy VAT w calej Unii, podatek dochodowy niewiele mniejszy i jeszcze narzekamy ze ludzie nie umieja sie usamodzielnic. A jak maja to zrobic, jak zostali wychowani w systemie spolecznym calkowicie innym od kapitalistycznego i to rodem z USA gdzie przecietny obywatel z klasy sredniej ma mozliwosc studiowania na prywatnych uczelniach albo rozkrecenia swojego biznesu bo ludzi stac na kupno nawet naiwiekszej glupoty? No ale to tez sie Polakom nie podoba, bo my mamy dluga historie, morale, nie pozwolimy na to aby w sklepach sprzedawane byly rzeczy niegodne z nasza katolicka religia…ludzie, ten kraj powinno sie ogrodzic drutem, ustanowic rezerwat i zapraszac japonskich turystow, zeby nas fotografowali i badaczy co by prace doktorskie pisali na nasz temat. Tylko tyle nam pozostaje do zaoferowania z ta popaprana mentalnoscia. Zaluje szczerze, ze urodzilem sie w tym kraju bo to jest jakas tragikomedia, ktorej glownymi bohaterami sa tacy ludzie jak ja, ktorzy chca zyc tak jak w innych panstwach demokratycznych a nie moga, bo przytlaczajaca wiekszosc spolecznestwa to albo spaprane moherowe berety albo zazarci kapitalisci ktorzy mysla jak zrobic w konia drugiego czlowieka (kombinowanie i oszukiwanie to nasza kolejna narodowa specjalnosc). Zenada i tyle!

 43. ubiquality pisze:

  Myślę, że jest to dobry temat na wysyłanie maili do mediów z zapytaniem: „Kiedy poinformują o tej sprawie?”.

 44. Coś podobnego, telewizja kłamie?!

 45. Michał K. pisze:

  Zagięło mnie. Podziwiam tych ludzi, którym się udało powiedzieć NIE. Mam nadzieję, że nie poniosą negatywnych konsekwencji. Zadarli z ludźmi uważającymi się za bogów.

 46. Lee Voytee pisze:

  My jako naród polski też moglibyśmy zrzucić jarzmo niewoli finansjery banków gdybyśmy się zjednoczyli i w ramach obecnego systemu parlamentarnego doprowadzili do wprowadzenia odpowiednich zapisów prawnych właściwych regulacji.
  ORGANIZUJMY SIĘ I TWÓRZMY W CAŁEJ POLSCE KOMITETY KTÓRE UMOŻLIWIĄ NAM WEJŚCIE DO PARLAMENTU I PRZEJĘCIA WŁADZY. MAMY NA TO 4 LATA!
  Informujmy i otwierajmy oczy ludziom jeszcze śpiącym i wirującym w chocholim tańcu

 47. assun pisze:

  to jest jakieś wyjście ale musimy być zjednoczeni i musi być nas duzo aby tego w określonym czasie dokonać. trzeba cały czas uświadamiać ludzi.

 48. Tristen pisze:

  Polacy sa za glupi na takie wyjscie bo chca wylacznie mamony po dwustu latach rozbiorow i biedy oraz po ponad 50 latach ciemnoty PRL-u. Sorry, ale wiekszosc z tych ludzi to cyborgi niczego nieswiadome i nie nadajace sie do zadnej formy uswiadomienia. Musza wymrzec, tak jak wymieraja gatunki nieprzystosowane. Przykre ale bardzo prawdziwe. Spoleczenstwa Zachodu moze i sa konsumpcyjne, ale sa tez o wiele bardziej swiadome i przede wszystkim nauczone samodzielnego myslenia (wolny rynek, demokracja od przeszlo dwustu lat). A my? Kosciol, ciemnota, bieda – to wszystko czyni czlowieka oglupionym. Moim zdaniem Polska bedzie jednym z nielicznych krajow, ktore zostana calkowicie podporzadkowane przez Rzad Swiatowy bo ja np. nie wyobrazam sobie dzisiaj Polakow walczacych o cokolwiek w slusznej sprawie i zjednoczonych przeciwko czemus. Jedyne wyjscie to emigracja do wlasnie takich panstw, gdzie czlowiek ma jakas wolnosc wyboru a przecietny, szary zjadacz chleba jest na tyle tolerancyjny i otwarty, ze nie pozbawi nowo przybylego potencjalu, z jakim przyjechal.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s