Nowa jakość relacji międzyludzkich – w dzisiejszym odcinku „12-stu Spojrzeń” w TV Wolna Ludzkość

Relacje międzyludzkie – ważny, jeśli nie najważniejszy aspekt naszego doświadczenia. Opasłe tomiska na ich okoliczność napisano, w tym również wszelkiego rodzaju harlequinów psychologicznych i ezoterycznych.
System w jakim żyjemy ma celu „produkcję”  jednostek określonego typu. Niekoniecznie typ ten dysponuje umiejętnością „zdrowego” poruszania się w środowisku międzyludzkim. Nieciągłości takie wprogramowane są w system w określonym celu. Bynajmniej nie po to, by ułatwiać nam harmonijne, pełnowartościowe życie.
Nowy Czas w jakim żyjemy wymaga od nas przekonwertowania sposobu w jaki nasze relacje tworzymy. Często wymaga to od nas pracy nad sobą oraz uzdrowienia modelu na gruncie którego je tworzymy. Wiadomo, że modele naszych zachowań oraz modele relacji w jakie potem wchodzimy w dorosłym życiu są nam „aplikowane” w środowisku rodzinnym. To ono najczęściej stanowi praźródło wszelkich treści jakie dalej niesiemy. Dlatego jeśli zależy nam na tym, żeby nabyć umiejętności nawiązywania prawdziwych, rzeczywistych relacji a nie układów, warto przyjrzeć się bliżej naszej rodzinie oraz tego w jakie zależności i układy w niej panują i jak na nas wpływają. 
                                                      
W   najbliższym odcinku 12-stu spojrzeń gościem będzie Barbara Mroczkowska , psychoterapeutka, która w swojej praktyce stosuje m.in.  ustawienia systemowe wg. Berta Hellingera.  Basia jest terapeutą z wieloletnim stażem, a prywatnie mamą trójki dorosłych dzieci oraz babcią pięciorga wnucząt .Znam ją osobiście, dlatego dodać od siebie mogę, że również niesamowicie ciepłą i mądrą osobą 🙂  Porozmawiamy z Nią na temat tego jak współcześnie relacje międzyludzkie wyglądają, jak wyglądać powinny  i jaka jest rola rodziny w ich kształtowaniu.  Dowiemy się również na czym polegają  ustawienia systemowe wg Berta Hellingera oraz jaka jest idea i cel założonego przez Basię „Domu Natury”- ośrodka edukacji, terapii i rozwoju. 
Zapraszam serdecznie do słuchania!
Anita
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Dzialalność publ.. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s