Przesłanie do ruchu Okupuj Wall Street – David Icke

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, NWO i tajne projekty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Przesłanie do ruchu Okupuj Wall Street – David Icke

 1. Torpedo pisze:

  Banki już są scentralizowane, mają ogromne kapitały, które zdobywają dzięki bankom centralnym ich polityce ciągłej kreacji pustych pieniędzy. Kreacja pustego pieniądza sprawia to, ze gotówka jest zastępowana długiem, odsetki, płacone przez klientów banków są przynoszone w zębach, jako gotowizna i odkładają się w bilansach jako zysk. Z tych zysków kreowane są ponownie kredyty.
  Bankowość centralna jest pierwszą przyczyną wszelkich patologi, również.
  Dlatego te ogromne banki prywatne należy rozdrobnić, poprzez nacjonalizację lub innymi metodami.
  David Icke ma jedynie rację, w tym , że reformy trzeba zacząć od systemu pieniężnego, który jest pierwszą przyczyną wielu nieszczęść, patologii w gospodarkach.

 2. Eve pisze:

  wiekszość ludzi nie ma pojęcia o tych machinacjach zwanych ekonomią, system jest zawiły i niejsany co sprzyja wszelkim nadużyciom i manipulacji. David Icke ma kompletną rację, że nie wolno dopuścić do centralizacji banków ani władzy, ponieważ centalizacja to dyktatura i zniewolenie. Ograniczanie obfitości zasobów przy pomocy pieniądza jest perfidną taktyką, która ma sprawić, że człowiek swoje życie będzie koncentrował głównie wokół walki o przetrwanie i zabezpieczanie sobie warunków bytowych. A powinno byc zupełnie inaczej, człowiek na pracę powinen przeznaczać najwyżej 4 godziny dziennie, reszta powinna być ekspolarcją własnej istoty, podróżowaniem do innych światów, wymiarów, przemieszczanie sie w czasie, doświadczanie i próbowanie wielu rzeczy, które wzbogacają duszę a dziś człowiek nie wie po co żyje i żyje tak krótko i bezsensownie, że wcale sie nie rozwija.

 3. Masz prawo do własnej opinii, ale ja fundamentalnie się z nią nie zgadzam. Nikt tyle dobrej roboty nie zrobił co Icke. Oczywiście nie znaczy to że jest nr 1 czy coś, ale jego wkład jest niesamowity. Jest wielu tak wspaniałych jak on i każdy ma swój wkład. Nie widze powodu by się podniecać szufladkowaniem go – TO TYLKO INFORMACJE – zbierajmy je analizujmy i dzielmy się nimi. To robi Icke – zmusza do myślenia od 20 lat. Kiedy został ogłoszony świrem i idiotą a jego życie legło w gruzach nikt nie myślał o sprzedaży milionów książek…

 4. Torpedo pisze:

  David Icke nie ma kompletnie pojęcia o polityce tworzenia pustych pieniędzy, to nie banki komercyjne tworzą puste pieniądze tylko Banki Centralne (wyjątkiem jest FED, który jest bankiem prywatnym i zarazem Bankiem Centralnym). Banki centralne mają możliwość ustalania stopy procentowej i stopy rezerw obowiązkowych. Wysokość obu tych stóp jest odpowiedzialna za podaż pieniądza im mniejsza stopa procentowa i stopa rezerw obowiązkowych tym podaż większa. Jeśli banki centralne latami utrzymują stopy procentowe na prawie zerowym poziomie to realizują politykę pompowania pustych pieniędzy do gospodarki i tym samym pompowania nieustannie balonów spekulacyjnych, typu branża budowlana, samochodowa, które to balony od ciągłego napełniania wirtualnymi pieniędzmi muszą pęknąć. Jeżeli na rynku jest dużo wykreowanego pustego pieniądza , to banki komercyjne zagospodarowują te pieniądze rozdając kredyty na lewo i prawo wszystkim, bo mają dużo taniego towaru , czyli pustej kasy.
  Podaż pieniądza przy określonej bazie monetarnej , czyli zasobie żywej gotówki i tak może urosnąć tylko do określonego poziomu, odpowiada za to stopa rezerw obowiązkowych, czyli pieniądze, które banki komercyjne muszą wpłacić do banku centralnego od każdej pożyczonej złotówki. Suma ciągu geometrycznego jest ograniczona , więc i podaż jest ograniczona. Dlatego banki centralne zwiększają nieustannie bazę monetarną , która jest pozycją wyjściową w kreacji coraz większych ilości pustego pieniądza. Sposobem na ograniczanie polityki bezustannego kreowania pustych pieniędzy i tym samym polityki sztucznego wywoływania kryzysów poprzez dmuchanie , pustym pieniądzem balonów spekulacyjnych, jest utrzymywanie bazy monetarnej na stałym poziomie, wtedy podaż pieniądza nie będzie rosnąć i rosnąć bez końca , a tak obecnie się dzieje wystarczy spojrzeć na statystyki GUS.
  Stała baza monetarna jest możliwa w systemie pieniądza kruszcowego, czyli takiego, który ma pokrycie w srebrze i złocie, ilość tych kruszców jest względnie stała, ich przyrost jest minimalny. Więc sposobem na zatrzymanie polityki przemieszczania zasobów materialnych za pomocą pustych pieniędzy, tak żeby były marnotrawione za pomocą kryzysów, jest pieniądz kruszcowy , stała baza monetarna. Nie występuje wtedy inflacja , tylko naturalny proces nabywania przez pieniądze coraz większej wartości nabywczej. Tyle samo pieniędzy a towarów coraz więcej. To mniej więcej podstawy , jest jeszcze trochę niuansów do wytłumaczenia w systemie pieniądza kruszcowego, ale jest to na pewno system odporny na manipulację, na wywoływanie kryzysów i zadłużanie narodów, dlatego nie ma nigdzie pieniędzy mających pokrycie w złocie.

 5. tengu pisze:

  W jednym ze zdań napisałem: „aspirując do miana osoby krytycznej(…)” – chodziło oczywiście o osobę publiczną.

 6. tengu pisze:

  ” Taaa – zawsze jak ktoś działa i rusza dupska to jest dezinformatorem he he”

  Proszę o nie wkładanie w moje usta słów niewypowiedzianych.

  ” Za to Ty nic nie robiący jesteś OK?”

  Skąd ta pewność?

  Swoją drogą zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego z ust ludzi Tobie podobnych zawsze pada oskarżenie o „nic nie robienie”? Po pierwsze ktoś będąc, bądź też aspirując do miana osoby krytycznej naraża się i jest to naturalna kolej rzeczy.

  Po drugie osoba krytykująca nie musi być aktywnym działaczem. Prosty przykład: krytyk filmowy nie musi tworzyć filmu, ażeby być uprawnionym do krytyki tegoż.

  Sam postulujesz zupełnie inny, skądinąd quasi nielogiczny punkt widzenia.

  „Rozgryzłeś wszystkich i wszystko siedząc w kapciach w fotelu przed kompem” bazując na pracy właśnie takich ludzi jak oni…”

  Wydaje mi się,że do poniekąd definicja Twojej pracy. Bo czymże się od zarzutu kierowanego w stosunku do mojej osoby wyróżniasz?

  W jaki sposób sam zdobyłeś wiedzę? Twoja praca terenowa również nie nosi znamion odkrywczej? A więc czymże się od własnej definicji gnuśności różnisz?

  ” bazując na pracy właśnie takich ludzi jak oni…”

  Nie takich jak oni. Wolę opierać się na pracach ludzi poważnych.

  Zastanawia mnie jednak Twój agresywny ton. W zasadzie nic poza krytyką nie napisałem. Nie była nawet nacechowana negatywnie. Ty zaś jakby nie było, w arogancki sposób mnie zaatakowałeś. Jeśli tak ma wyglądać czas ludzi nowej ery to ja wnoszę stanowczy sprzeciw.

  Apelowałem do dyskusji chociażby w minimalnym stopniu noszącej znamiona merytorycznej, a jak na razie towarzyszy mi agresja z Twojej strony.

  Nie lepiej prowadzić szermierkę na argumenty?

  Przyznaję,że ten wykład Icke jest w miarę „logiczny”, ale krytykuję sam sposób działania tegoż Pana, w którym to tego typu prelekcje służą jako zapchajdziury do sprzedawania klozetowej wersji rzeczywistosci.

  pozdrawiam

 7. Taaa – zawsze jak ktoś działa i rusza dupska to jest dezinformatorem he he. Za to Ty nic nie robiący jesteś OK? Rozgryzłeś wszystkich i wszystko siedząc w kapciach w fotelu przed kompem, bazując na pracy właśnie takich ludzi jak oni…

 8. bartek pisze:

  jak dla mnie jeden z najlepszych wykładów Davida, sporo mądrych słów

 9. tengu pisze:

  Jesteśmy wyprani do granic możliwości. Chodzi jednakże o coś innego, a mianowicie o przemycanie schizofrenicznych treści pod płaszczykiem półprawd i majaczeń paranoików. Tym sposobem Icke ( wilk w owczej skórze)i jemu podobni łapią łatwowiernych na swoje slogany.

  Prosty przykład: zbulwersowany na działający system ” Kowalski” wysłucha prezentowanej wypowiedzi,w pewnym stopniu potwierdzi ona jego nieufność względem dajmy na to systemu bankowego, a tym samym rzeczony osobnik będzie bliski połknięcia bzdur o gadach, smerfach i illuminackim( sic!) spisku. W ten sposób, tak jak większość jemu podobnych osobników, zacznie szukać w próżni.

  Zamiast poznawać fakty i szukać ” naszych panów” tam, gdzie powinien, utknie w kosmiczno- ezoterycznej kloace. Najciemniej bowiem bywa pod latarnią.

  I pod kątem ewentualnej merytorycznej dyskusji, prosiłbym o nieużywanie względem mojej osoby twierdzeń, iż nie wiem o czym piszę,bądź tez przytyków do zapoznania się z teorią.Niestety znam ją oględnie mówiąc nie najgorzej.

  Osobiście radziłbym natomiast poszukać troszkę dalej, aniżeli rzeczony Icke, Jones i jemu podobni showmeni.

  pozdrawiam

 10. Jeśli Wy tam nie widzicie treści, to znaczy, że system nieźle sprał Wam mózgi

 11. tengu pisze:

  Jest dokładnie tak jak piszesz pugubiony. To nic innego jak demagogiczny słowotok.

 12. pogubiony pisze:

  czy on to mówi bo jest tym na kogo się kreuje czy mówi to żebyśmy myśleli tak jak on chce ? wspomniał Orwell i Huxleya że niby mieli wgląd do tego czy owego, a on sam czy nie miał do tego wglądu. Definitywnie uprawia krasomówczy ekshibicjonizm który w dziwny sposób mnie odstrasza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s