Dwa początki Nowego Świata

Niezależnie od tego, czy bliższy Twojemu sercu Jose Arguelles, czy Carl Calleman, nie sposób nie zogniskować świadomości na dacie 28 października 2011. Według rachuby Carla Callemana tego dnia kończy się cykl istnienia opisany tzw. Kalendarzem Majów – tak, kończy się kalendarz majański.
W naszej zachodniej świadomości istnieją dwie interpretacje Kalendarza. Autorem jednej jest niedawno zmarły Jose Arguelles, którego postaci zawdzięczamy większość tego, co wiemy na temat roku 2012. Autorem drugiej jest Carl Johan Calleman, który oparł swój kalendarz na innych, niż Arguelles wyliczeniach.
(Czytaj więcej)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Transformacja Świadomości Globalnej, Świadome życie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Dwa początki Nowego Świata

  1. bar_barka pisze:

    Jeszcze chciałam dodać, że to nie musi być akurat 21.12. Wydaje mi się, że chodzi bardziej o sam okres przesilenia.Fakt, że dla nas najlepiej jak jest to dokładnie określone w czasie, ale nie musi tak być.

  2. bar_barka pisze:

    Skłaniałabym się ku dacie 21.12 2012r. rok mógłby sobie być dowolny, ale grudzień bardziej pasuje do czasu. Mianowicie, dawniej, jeszcze to pamiętam, okres Świąt to były GODY. Jest to okres przesilenia zimowego, godzenia starego z nowym. Nieistotne, że KK umiejscowił w tym okresie Boże Narodzenie i ten czas ok. 2 tygodni nam kojarzy się właśnie ze Świętami. Moja mama ur. się w 1914r. i dla niej to były GODY i dla ludzi z tamtych czasów też. Tak trochę o tych Godach zapomniałam, dopiero po przeczytaniu „dwóch początków Nowego Świata” wróciła przeszłość. Pozostałość po pogaństwie?Może. A może mądrość chłopska? mądrość Przyrody? taka naturalna nie skażona cywilizacją? Dlatego wg mnie to właśnie 21.12 jest tą datą. Pażdziernik do niczego nie pasuje.To takie wyjęte z kapelusza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s