Watykan ujawnił plan, chce „światowej władzy publicznej”

Watykan zaapelował do rządów na świecie o reformę międzynarodowego systemu finansowego i monetarnego oraz powołanie „światowej władzy publicznej” zarządzającej finansami. Wezwanie to znalazło się w dokumencie Papieskiej Rady Iustitia et Pax.
W dokumencie „O reformę międzynarodowego systemu finansowego i monetarnego w perspektywie władzy publicznej o uniwersalnej kompetencji”, rozpowszechnionym przez watykańskie biuro prasowe, zawarty jest apel o „multilateralizm” nie tylko w dyplomacji, ale także na rzecz „zrównoważonego rozwoju i pokoju„.
Ostrzeżono jednocześnie przed „technokratami”, którzy ignorują dobro wspólne, oraz „bałwochwalstwem rynku”. Według Papieskiej Rady Sprawiedliwość i Pokój trzeba powrócić do „prymatu polityki” nad gospodarką i finansami, a także powołać „Światowy Bank Centralny”. Celem tych wszystkich działań ma być doprowadzenie do większej skuteczności systemów monetarnych i finansowych i utworzenia „wolnych i stabilnych rynków”, kierujących się zasadami prawa.
Watykan położył nacisk na to, że „logika nakazuje”, by taka światowa władza zarządzająca finansami „miała za punkt odniesienia Organizację Narodów Zjednoczonych” i była bezstronna. Wskazano zarazem, że przesłanką reformy systemu finansowego powinien być „podzielany przez wszystkich podstawowy zbiór koniecznych zasad zarządzania globalnym rynkiem finansów”.
Przy okazji Watykan wyraził przekonanie, że z chwilą nastania kryzysu Międzynarodowy Fundusz Walutowy przestał odgrywać rolę stabilizującą światowe finanse. Wśród wymienionych w tekście postulatów jest rewizja zasad opodatkowania transakcji finansowych, form rekapitalizacji banków, także z publicznych pieniędzy oraz uzależnienie wsparcia od „zachowań szlachetnych i mających na celu rozwój realnej gospodarki”.
Krytycznie watykańska rada oceniła to, że strategię i politykę gospodarczą oraz finansową opracowuje się „wewnątrz klubu czy też grup obejmujących głównie kraje bardziej rozwinięte”, co stanowi naruszenie wymogu, by reprezentowane były także państwa uboższe. W opinii Rady Iustitia et Pax w obliczu kryzysu potrzebny jest „wysiłek tych wszystkich, którzy są w stanie oświecić światową opinię publiczną, by pomóc jej stawić czoło temu nowemu światu już nie z lękiem, lecz z nadzieją i w duchu nowej solidarności”.
Ponadto zaapelowano: „Trzeba zmienić nie tylko instytucje, ale także styl życia i zapewnić lepszą przyszłość wszystkim narodom”.
Na świecie „nie zabrakło jeszcze gorszej formy nacjonalizmu, zgodnie z którą państwo uważa, że może w sposób samowystarczalny realizować dobro swych obywateli” – głosi watykański dokument. Krytycznie oceniono także postawę społeczeństw, które „zdolne są zmobilizować ogromne środki”, ale ich „refleksja w wymiarze kulturowym i moralnym pozostaje niewystarczająca”, jeśli chodzi o realizację celów.
„Nie należy obawiać się proponowania nowych rozwiązań, nawet jeśli mogą one zdestabilizować równowagę poprzednich sił, które dominują nad najsłabszymi” – stwierdzili autorzy dokumentu z Watykanu. Z niepokojem odnotowali, że kryzys doprowadził do wzrostu nierówności na świecie, co stanowi zagrożenie dla pokoju.]
Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/watykan-ujawnil-plan-chce-swiatowej-wladzy-publicz,1,4888936,wiadomosc.html
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, NWO i tajne projekty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Watykan ujawnił plan, chce „światowej władzy publicznej”

  1. No cóż, jeszcze jedna mafia chce rządzić światem, tak jakby było mało tej obłudy. Aż dziwię się że wszyscy chcą rządzić światem, począwszy od żydów, bo Bóg ich umiłował, czyli mają zezwolenie na oszukiwanie kłamanie mordowanie w imię Boga, Rockefeller chce wymordować 6 miliardów ludzi bo mu ropy zabraknie, Sulejman też władca świata, Hitler widział rasę nordycką, więc hulaj dusza! mordować ludzi. Napoleon również świętym nie był, Następny Stalin zbawca świata który więcej ludzi wymordował niż Hitler, Następni zbawcy, inkwizycja, przez 500 lat wymordowali 9 milionów ludzi w Europie, grabiąc majątki budując ołtarze, czy to nie zakrawa na ironię, ponownie im uderza władza do głowy, ta mafia powiązana z sektami masońskimi i bug wie jeszcze z jakimi się zadaje, ONI CHCĄ RZĄDZI!!!! ??? ŚWIATEM!!!???
    Według mnie, każdy kto czuje się uczciwy i chce rządzić, wybrani kandydaci powinny być przesiewani przez kilkunastu dobrych jasnowidzów, którzy wtapiają się w wibracje ludzi wybranych, przeglądając im zmysły ” kronikę akaszy” – uczciwości, pozostawiając najuczciwszych a kanalie podszywające się za uczciwych, powinny być demaskowane publicznie.
    Powinny być otwierane szkoły dla jasnowidzących, w tym zakresie, to jest przyszłość świata.

  2. Margo pisze:

    Obłuda i zakłamanie !!!
    Jesli przedstawiciele purpuratów-pasibrzuchów wraz z politykami-kłamcami sądzą, że im się to uda – to doprawdy ich pycha i buta są godne ubolewania… Szczerze im współczuję :((

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s