Jedzenie naprawdę MA ZNACZENIE!

Gdybym kilka lat temu miała możliwość wglądu w czas obecny i zobaczyłabym ile czasu i uwagi poświęcam aktualnie kwestiom związanym z żywieniem i dbałością o ciało, sama siebie serdecznie bym wyszydziła.
Całkiem niedawno temu, żyjąc podług wartości co najmniej nie swoich, wiedziona owczym pędem czynienia kariery zgodnej ze społecznymi standardami, pogardą niemalże obdarzałam czynności skoncentrowane na tak <prozaicznych> czynnościach jak przygotowywanie posiłków. Czynności takie w zestawieniu z czynieniem pracy „efektywnej” (dla bankowych pasibrzuchów), ustawionej dzięki takiej  a nie innej świadomości społecznej na ołtarzu społecznego pożądania, były co najmniej niczem – i o żadnego filozofa bynajmniej nie miałam na myśli J
Kontrowersje wokół kwestii żywieniowych toczą się w środowiskach egzopolitycznch  głównie wokół jedzenia i niejedzenia  mięsa. Cała batalia semantyczna najczęściej sprowadza się do kwestii światopoglądowych poprzez moralne, momentami aż po polityczne. Roztrząsane są  przede wszystkim zagadnienia związane z cierpieniem zadawanym  zwierzętom. Oczywiście jest to temat nader ważny, jednak w moim odczuciu zmiana swojego repertuaru żywieniowego jest naturalną konsekwencją uświadomienia sobie nie tylko cierpienia zadawanego innym stworzeniom, lecz również krzywdy jaką wyrządzamy samym sobie nieprawidłowo się odżywiając.
(Czytaj więcej)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowie i żywienie, Świadome życie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Jedzenie naprawdę MA ZNACZENIE!

  1. kopernikus pisze:

    Ma pani rację. Mówiąc krótko.Od dawna wiadomo że każdy żywy organizm ma swoją indywidualną wibrację.Dla człowieka mieści się w granicach 1500-1900kHz.Jeżeli spożywamy inne żywa istoty np świnie,krowy,drób itp,i ich ciało znajduje się w naszym polu Meisnera powszechnie zwanej AURA powoduje to obniżenie naszej własnej częstotliwości dzięki temu zaczynamy sami stawać się tym co zjadamy.Mam nadzieję że niektórzy rozumieją o czym mówię.Kopernikus…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s