Okupacja Wall Street!

Zdjęć z Wall Street w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu nie pokazywała CNN, było ich za to mnóstwo w internecie Fot. PAP/Photoshot
Protesty w Nowym Jorku. Nawet 60 tys. osób ma się stawić na dolnym Manhattanie w pobliżu siedziby nowojorskiej giełdy przy Wall Street – donosi gazeta.pl. Na razie policja i oficjalne agencje informują o setkach protestujących.
To osoby, które odpowiedziały na apel grupy Adbusters, aby 17 września rozpocząć wielotygodniowy protest na ulicach Nowego Jorku na wzór ulicznych rewolucji w świecie arabskim. Łączy nas to, że jesteśmy 99 proc. ludzi, którzy nie chcą już tolerować chciwości i zepsucia 1 proc. populacji  – piszą inicjatorzy akcji na stronie occupywallst.org.
Wiadomo, że policja obstawiła wszystkie ulice wokół Wall Street przed rozpoczęciem marszu. Pojawiły się też doniesienia o protestach w Seattle.
http://www.sfora.pl/Okupacja-Wall-Street-Chca-rewolucji-jak-Arabowie-a36027
Z Gazety Wyborczej:

Chcą okupować Wall Street

Zdjęć z Wall Street w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu nie pokazywała CNN, było ich za to mnóstwo w internecie. Policja nie dopuszcza do protestów w pobliżu siedziby nowojorskiej giełdy przy Wall Street.

Fot. ERIC THAYER REUTERS
”Nawet 60 tys. osób protestuje na dolnym Manhattanie, w pobliżu siedziby nowojorskiej giełdy przy Wall Street”. Takie alarmujące informacje zaczęły pojawiać się koło północy z soboty na niedzielę w mediach społecznościowych. Dementowały je oficjalne agencje: jak podała AFP, według szacunków policji protestujących było poniżej tysiąca. Funkcjonariusze nie przepuścili ich na Wall Street blokując wszystkie ulice jeszcze przed rozpoczęciem marszu.
„Łączy nas to, że jesteśmy tymi 99 proc. ludzi, którzy nie będą już dalej tolerować chciwości i zepsucia 1 proc.” – można przeczytać na stronie occupywallst.org. Wezwanie do ulicznego protestu 17 września rzuciła w lipcu grupa Adbusters. „Chcemy, by 17 września 20 tys. ludzi zalało dolny Manhattan, ustawiło łóżka, kuchnie, pokojowe barykady i okupowało Wall Street przez kilka miesięcy” – głosi jedna z odezw. Zwołujący się przez internet (m.in. przez Twittera) uczestnicy protestu zaczęli się zbierać ok. południa czasu nowojorskiego. Policja zebrana na dolnym Manhattanie nie chciała potwierdzić początkowo żadnych liczb. Według samych protestujących w okolicach siedziby giełdy zebrało się ok. 50-60 tys. osób. W doniesieniach na Twitterze pojawiają się też informacje o protestach w Seattle.
„Tak jak nasi bracia i siostry w Egipcie, Grecji, Hiszpanii i Islandii, zamierzamy wykorzystać taktykę masowej okupacji zastosowaną podczas rewolucji Arabskiej Wiosny, by przywrócić demokrację w Ameryce. Zachęcamy także do osiągania naszych celów bez użycia przemocy, tak by zapewnić jak największe bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom” – wzywają organizatorzy protestów.
Informacje o protestach w Nowym Jorku można śledzić na stronie occupywallst.org oraz na Twitterze pod tagami #occupywallstreet i #takewallstreet. W internecie są też bezpośrednie streamingi z Wall Street.
Protestujących wspiera także słynna grupa hakerów Anonymous, która zapewnia internetową transmisję na żywo z wydarzeń. „Nasz naród, nasz gatunek i nasz świat przeżywają kryzys. Stany Zjednoczone mają do odegrania ważną rolę w jego okiełznaniu, ale nie możemy dłużej pozwolić, by korporacyjna chciwość i skorumpowani politycy wyznaczali politykę naszemu narodowi.
My, naród Stanów Zjednoczonych Ameryki, mając na uwadze obecny kryzys, odzyskujemy dziś władzę nad naszym krajem. Niech żyje solidarność!”
Źródło: Gazeta Wyborcza Więcej… http://wyborcza.pl/1,75248,10307459,Okupacja_Wall_Street.html#ixzz1YKAYMqMx
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, NWO i tajne projekty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Okupacja Wall Street!

  1. Pewnie że można – trza tylko zmotywowanych ludzi, a z tym niestety gorzej… Tym bardziej, że nawet we własnym gronie walczymy i kłócimy się, jak ostatnio…

  2. Eve pisze:

    a czy u nas też możnaby zorganizować tego typu pokojowy protest ? To byłoby wspaniałe gdyby ludzie wyszli na ulice z pokojowym nastawieniem, ale nieugiętą wolą i żądaniem zmiany, wszyscy jak jeden mąż, w każdym mieście, w każdej wiosce, ta sama zjednoczona energia miłości i żądania zmiany dla wszystkich 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s