Sprawa RBC a kwestia świadomości i przebudzenia. Koniec pewnego etapu, początek nowego.

Historia tego konfliktu uczy bardzo wiele i jest naprawdę świetną lekcją dla każdego uważnego obserwatora. Dla mnie także jest to coś bardzo cennego, i mimo, iż oczywiście nie tak sobie wyobrażałem koniec mojej przygody z Radiem Bez Cenzury – nauczyłem się w tej sytuacji bardzo wiele…
Dosłownie kilka dni temu przyjechał naczelny radia i zabrał swój sprzęt do nadawania użyczony mi wcześniej. Tak kończy się pewien etap w moim życiu i działalności. Fakt faktem – było to dla mnie zaskakujące wszystko, że ludzie wokół mnie, rzekomo działający w tej samej sprawie nagle uczynią mnie debilem, sekciarzem i poniekąd w pewnym sensie oszustem stosującym NLP, by przejąć władzę nad światem wraz z Panią Rajską (tak, tak!) oraz postanowią pozbyć się mnie z radia. Smutne jest też to, że jak się dowiaduję – wiele osób z mojego rodzinnego forum (i to ze ścisłych władz) brało w tym potajemny udział i cieszyło się z tego „zwycięstwa”. Phi! Kiedyś to się chyba określało jako wsadzenie komuś noża w plecy, ale cóż, widocznie niektórzy pokazują obecnie jakim zasadom i wartościom hołdują tak naprawdę… To pewnie ta ich wersja „bezwarunkowej miłości”, jaką mnie obdarzyli.
Ludzie ci są pełni strachu tak naprawdę, dlatego reagują tak agresywnie i napastliwie. Nie rozumieją tego, o czym druga strona mówi, nawet nie starają się tego zrozumieć. Tkwią we własnym schemacie myślenia, okopali się na swoich pozycjach a wszelkie fakty i informacje sprzeczne z ich stanowiskiem wywołują atak.
Świetnym przykładem na ich działanie jest pewna sytuacja jaka miała miejsce na czacie radiowym podczas mej ostatniej audycji. Otóż wcześniej krążyły plotki o pani Rajskiej (zresztą naczelnictwo radia wprost mi to mówiło jako fakt), że boi się ona energii miłości i ucieka rzekomo przed nią niczym przed wodą święconą! Niby na Harmonii Kosmosu ktoś jej wysyłał i ona uciekła…
OK – zatem pomyślałem: zrobimy test i zaproponuję naszym słuchaczom (a było ich na żywo ponad 400), by wspólnie „zbombardowali” ją energią miłości i zobaczyli sami efekt, czy będzie jej to przeszkadzać czy nie. Przecież taka masa ludzi wysyłająca wspólnie energię powinna zniszczyć takiego demona – przecie to ogromna moc wspólnych działać energetycznych!
Oczywiście nic takiego nie miało miejsca, ale wiecie co na czacie wyczytałem?
Ja jej nic nie wysyłam – nie chcę, by mnie okradła energetycznie…” 
Przecież to załamujące… I tak źle i tak nie dobrze. Cokolwiek ktoś zrobi i powie – zawsze jest źle, zawsze ten ktoś jest zły i demoniczny. I jak tu traktować takich ludzi poważnie? Przecież to są zabobony i przesądy przebijające na głowę katolików! Podszyte strachem insynuacje i tyle. To jest idealny przykład, że dla nich nie ważne są ani fakty, ani słowa, ani rzeczywistość – tylko ich własne przekonania. Cokolwiek się dzieje i jakakolwiek dociera do nich informacja, przekształcają ją tak, by pasowała im do ich wierzeń i koniec.
Powiem szczerze – na samym początku ja też w pewnym sensie dałem się wciągnąć w tę spiralę strachu i nieufności, podejrzliwości wobec Joanny Rajskiej i Jacka Czapiewskiego. Słuchając bowiem tych dziwnych historii i zabobonów o „ciemnej, złej energii” bijącej od niej oraz demonicznych siłach idąc na wywiady nawet czasem brałem jakieś kryształy, a jak się dzień po wywiadzie źle poczułem bałem się, że to przez ich działanie… Testowałem ją także wysyłaniem miłości. Oczywiście nic złego się nie działo, a w miarę upływu czasu uzmysłowiłem sobie w jaką paranoję można popaść, gdy da się pole do popisu naszemu umysłowi pełnemu strachu. I tu właśnie wynika różnica człowieka świadomego i przebudzonego – że on nie poddaje się strachowi, wrażeniom, czy projekcjami umysłu podsycanymi plotkami, tylko bada temat do samego końca, chcąc uzyskać własną odpowiedź, własne suwerenne odczucia i wnioski, a nie przejmować cudze fobie. I tak zrobiłem, co dało mi odpowiedź, że ci ludzie to fajni, dobrzy ludzie, którzy nikomu nie szkodzą i nie krzywdzą, a dają ciekawą wiedzą wartą poznania. Owszem – można im wiele zarzucić: że źle się wypowiadają, że nie umieją przemawiać, że mówią dziwnymi określeniami, że nie jasno i nie precyzyjnie się wyrażają, że nie wyglądają jak kochani „ciocia i wujek” mówiący, że nas kochają i będzie wszystko wspaniale, ale czy to naprawdę są mierniki wartości danej wiedzy? Coś mi się wydaje, że jednak chyba nie! To są tylko nasze wyobrażenia o pewnych sprawach i tu tkwi cała trudność – wszyscy skupiają się na otoczce, na wyglądzie, na opakowaniu a nie na samej treści. To dlatego śmiem twierdzić „sprawa Rajskich”  jest tak wymagająca intelektualnie i świetnie pokazuje jaki mamy rzeczywisty poziom świadomości, gdyż człowiek nauczony pokory, ostrożny i prawdziwie przebudzony nie skupia się na subiektywnych często mylnych wrażeniach i projekcjach umysłu, ale na prawdziwej zawartości i przydatności wiedzy – a to można dostrzec tylko wówczas, gdy zajrzymy dalej i suwerennie, po swojemu, nie ulegając plotkom i opiniom stada zbadamy temat na własną rękę do samego końca.
Niestety jednak w RBC część ludzi zatrzymała się na etapie plotek, instynktu stadnego i paranoi. To dlatego właśnie pozwoliłem sobie zmontować taki oto film obrazujący żartobliwie ten sposób myślenia:

Z góry przepraszam za uszczypliwość, ale nie mogłem się zwyczajnie powstrzymać.:)
Zarzuca mi się tutaj „wielkie EGO” i zagrania poniżej pasa. Cóż, wybaczcie, ale trzeba mieć do siebie dystans i poczucie humoru, szczególnie wśród ludzi rzekomo przebudzonych, czyż nie…?
Poza tym jakie to ja mam wielkie ego, skoro przy współudziale moich rzekomych „przyjaciół” wali się na moich oczach moje „dziecko”, które współtworzyłem i dałem mu wszystko z siebie dużym kosztem? Przecież to ja wymyśliłem ideę radia, wymyśliłem jego nazwę oraz ogólne ramy i znalazłem sponsora (szkoda, że nie poszukałem lepiej, ale teraz to można gdybać:) ), nadawałem regularnie co tydzień przez 8 miesięcy, po czym na końcu próbowano zakneblować mi usta i delikatnie zasugerowano, bym spadał! (Zaznaczam, że nie odbieram zasług ani sponsorowi ani technicznemu Leviemu, bez których nic by się nie dało zrobić). A jak chciałem odkupić to radio i prowadzić je dalej z pomocą chętnych ludzi i innych sponsorów, obecny zażądał 100.000 zł., rekompensaty…. Zatem chodzi o ideały, zasady, o kasę czy jednak o prymitywną walkę i działanie po złości? Kto tu ma EGO? W tej sytuacji powinienem klnąć w niebogłosy, wykłócać się a może i nawet sądzić, a skomentowałem to tylko w zasadzie śmiesznym filmikiem z moich ulubionych komików Monthy Phytona. Mało tego – proponowałem do ostatniej chwili rozmowy i ugodę, by dalej działać razem, ale na nic to było – oni chcieli walki i konfliktu, chcieli zniszczyć i pokonać urojonego wroga. A ktoś pomyśli ile kalumni i bzdurnych teorii na mój temat ci ludzie rozpowiadali, by ich wizja była uzasadniona? Wpakowali mnie w sektę, mówili, że mam sprany mózg, a moje życie prywatne wmieszali do swej polityki rozpowiadając, że pewne moje kłopoty osobiste wynikały z tego, że jestem w sekcie… Tak naprawdę żaden z nich nic dokładnie nie wiedział o moich sprawach osobistych, bo to nie byli moi bliscy przyjaciele, ale nie przeszkodziło im to tworzyć wspaniałą teorię spiskową. Do tego potajemne nagrywanie dyktafonem prywatnych spotkań, szantażowanie nimi (a wsadźcie sobie to gdzie światło nie dochodzi!) oraz dwulicowość i fałsz. Nasz kochany naczelny rozmawiał z Joanną dwa razy w cztery oczy przez kilkadziesiąt dobrych minut – byście widzieli jak świetnie się dogadywali, jak fajnie się nam wszystkim rozmawiało! Pełna zgoda! Normalnie dobrzy kumple że hej! A potem się dowiaduję (po ok. 2 miesiącach notabene), że on uważa to za sektę, że to demony, że są be i w ogóle trza z nimi walczyć…
Ani razu nie zająknął się z pytaniem, wątpliwościami gdy miał okazję ich o wszystko wypytać, była pełna zgoda, a potem takie ruchy. Bał się zapytać? Zachował się jak małe dziecko i tyle. I to maja być standardy Nowego Świata, tak ma wyglądać nowa rzeczywistość? Jeśli tak, to ja dziękuję. Poza tym nasz kochany naczelny radia zasłania się chęcią demaskacji i pełnej jawności – ha dobre sobie! Mówi to osoba, która zasłania się nickami na forach, nigdy nie pokazuje swego imienia i nazwiska ani twarzy, a od innych wymaga pełnej jawności! Pokaż swoją twarz, powiedz kim jesteś – tak jak ja przykładowo – a potem wymagaj od innych!
To jeszcze nie wszystko! Jesteście źli na ten filmik? Ależ on nie jest fikcją – ci ludzie naprawdę myślą, że są „działaczami światła” i walczą z demonicznymi siłami, które próbowały przejąć władzę nad radiem, potem nad forum davidicke.pl, a potem nad światem, a oni ich muszą powstrzymywać wszelkimi siłamiONI NAPRAWDĘ W TO WIERZĄ!!!
Tak, tak – jak z nimi rozmawiałem i to słyszałem to ręce naprawdę mi opadły, bo nigdy nie sądziłem, że takie brednie mogą powstać w umyśle ludzi rzekomo „przebudzonych”…
No to jest właśnie jedna z lekcji – wielu ludziom wydaje się, że są przebudzeni, bo przeczytali coś więcej i wiedzą nieco więcej, ale niestety działają i myślą według starych schematów. Przebudzenie to nie wiedza – ona może oczywiście pomagać budować świadomość, ale to nie są hasła tożsame. Przebudzenie świadomości to zmiana myślenia, postępowania. To obserwowanie swoich myśli, programów umysłu i kontrolowanie ich, nie bezmyślne działanie według ich schematów. To rzetelne badanie rzeczywistości, ostrożne ocenianie, ale nie osądzanie, maksymalnie otwarty umysł i przede wszystkim brak strachu przed nowym, innym, nieznanym oraz ciągłe weryfikowanie swych przekonań i zadawanie sobie pytań, „czy aby na pewno mam rację, czy może jednak się mylę w tej kwestii?”.
Widocznie zatem znalazłem się w gronie ludzi, którym wydawało się, że są przebudzeni, zresztą ja też tak sądziłem. Oto wielka lekcja właśnie. Przyjmuje ją z pokorą, bo właśnie takie sytuacje dopiero pokazują kto operuje na jakim poziomie świadomości.
I po raz kolejny zaznaczam – nie chodzi wcale o to, czy ja mam rację, czy nie, czy Rajska mówi prawdę i ma rację, czy nie – ale o sposób podejścia do tematu i zasady. Po raz setny to piszę i mówię, ale niektórzy nie są w stanie tego zrozumieć… Przecież niektórzy tam ośmieszają się w temacie, po sami przyznają, że nie czytali w ogóle jej książki i nie zamierzają, oraz, że w ogóle nie znają tematu! No nie ma to jak „przebudzenie”… Dla mnie to kompromitacja osądzać kogoś tak radykalnie bez rzetelnej wiedzy w temacie. A mnie zmuszono do obrony pewnych zasad i standardów wolnej debaty a za to zaszufladkowano mnie i przypięto łatkę ich obrońców – oto płaskie myślenie zerojedynkowe… O jakiegokolwiek gościa by nie chodziło, o jakąkolwiek osobę i teorię na pewno nie pozwoliłbym sobie na tak niskie zachowania, ataki, ignorancję, insynuacje i wulgaryzmy! Dociera do Was – atakujący, czy nie? Chociaż czy do Was cokolwiek jest w stanie przemówić…?
Spójrzcie na to w ten sposób – mogłem zachować się politycznie, cwanie i cynicznie a zatem wybrać opcję: „Skoro wszyscy atakują ich, to ja też się nie wychylam i też będę anty”! Wówczas zyskałbym tani poklask, popracie i stałbym na czele tłumu w glorii i chwale… Dlaczego postanowiłem inaczej? Bo mam duże EGO i zależy mi na karierze, czy może jednak na prawdzie i zasadach? Zwyczajnie – ja Mikołaj Rozbicki nie należę do jakiegokolwiek stada, nie podporządkowuje się modom i trendom, mówię zawsze to co myślę i czuję, co mówi mi mój własny rozum i intuicja! Dlatego zbadałem temat dogłębnie i nie mogłem być fałszywym kłamcą głodnym poklasku i powiedzieć, że Rajska to samo zło, demon, szatan, sekta, oszustka itp. Po porostu ja tego tam nie znalazłem! Znalazłem natomiast istoty, które są zupełnie od nas inne, mają inne, oryginalne postrzegania świata i rzeczywistości oraz niosą ze sobą kawał inspirującej wiedzy – i taka jest prawda jaką znalazłem! I co – miałem kłamać i mówić to co ludzie chcą słyszeć wbrew sobie, wbrew prawdzie jaką widziałem i odczułem – bo to by mi się bardziej opłacało? Przecież teraz jestem na celowniku wielu, straciłem radio, opowiada się o mnie niestworzone rzeczy – a mogłem tego uniknąć i spokojnie jechać na koniu popularności. Jak myślicie – dlaczego tego nie zrobiłem? Zastanówcie się!
Mi zarzucali, że ich promuję, podczas gdy mogli u nas prowadzić stałe audycje cotygodniowe a ja nie byłem za tym, bo sam wiedziałem, że to będzie przegięcie i nie ma sensu. Mówi mi się, że ich broniłem, gdyż kiedy na czacie radiowym widziałem wiele wpisów typu, że np. „Rajska pewnie daje mu d…” i w tym klimacie to zareagowałem na antenie… No straszna zbrodnia, że mam ludzkie odczucia i reaguję na niegodziwość… Zarzucali mi, że ich promuję, podczas gdy tak naprawdę to oni sami wywołując tego typu krucjatę i paranoję zrobili im największą reklamę darmową!!! Rajscy i Jacek Czapiewski powinni im dziękować! Gdyby nie oni, dziś już nikt by zapewne o nich nie pamiętał, bo audycje poszły by swoją ścieżką, byli by kolejni ciekawi goście, tematy…, ale nie tam – trza walczyć!
A teraz produkują jakieś materiały w sieci, rozsyłają je i sądzą, że wygrali pozbywszy się mnie. Niech sobie tam robią co chcą, śmieszy mnie to zwyczajnie, bo zachowują się jak dzieci.
Nikt mnie nie skrzywdził i nikt mnie nie pokonał – tylko zwyczajnie niektórzy ludzie pokazali swą prawdziwą twarz, metody działania, zdjęli maski. To dobrze! Inni zaś przy tej okazji okazali mi wsparcie, przyjaźń, pomoc – czyż to nie piękne? Zarówno przyjaciół jak i nieprzyjaciół poznaje się w biedzie. I ja poznałem dzięki temu wielu wspaniałych przyjaciół, prawdziwych przyjaciół – dziękuję im za to!
A dla mnie to nie koniec świata, tylko kolejny etap mego życia i mej działalności. Jedno się kończy, a zaczyna drugie. Sam już nie mogę się doczekać co przyniesie jutro, co życie zaoferuje mi nowego, jakie nowe przygody i wyzwania!
A co do treści zapodawanych przez „Rajskich” – rzeczywistość sama je zweryfikuje, wystarczy poczekać. I tutaj nie będą się liczyć głosy większości, nasze poglądy i systemy przekonań, ale twarde realia, które pokażą nam, kto tu tkwił w błędzie i polował na czarownice, kto siał dezinformację, a kto dawał rzetelną wiedzę. Bo to nie większość (na szczęście) decyduje, czy ktoś ma rację czy nie.
Tak wiec koniec tematu Radia Bez Cenzury. Ten rozdział traktuję jako zakończony i przerobiony!
Ja natomiast działam dalej po swojemu.
Pozdrawiam gorąco!
Mikołaj Rozbicki
PS. Aha – zapomniałem – obiecałem, że umieszczę wypowiedź Anity w tej całej sprawie:
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Dzialalność publ., Świadome życie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

98 odpowiedzi na „Sprawa RBC a kwestia świadomości i przebudzenia. Koniec pewnego etapu, początek nowego.

 1. Sara pisze:

  nie ma gorszych badz lep[szych -sa istoty w innym stanie i w innych polach..placz i smutek chwyta mnie serce,kiedy manipuluje sie powierzchownie wiedza i kulturowa spuscizna,kiedy w imie milosci i rownosci wynosi sie ponad innych -kiedy samozwanczo zwie sie wybrancem i zmusza do okreslonego punktu widzenia,ci ktorzy steruja nami w zaciszu -znaja tajemnice naszej swiadomosci i manipuluja obyddwoma biegunami wiedzy -pamietajcie!
  ja nie czuje sie ani lepsza ani gorsza.ludzie nie potrafiacy argumentowac polemizowac.. szkalujacy w imie wolnosci i milosci-wyludzajacy pieniadze za wyzwolenie i amulety…losu nie da sie przekupic Moi Mili 🙂 to oszustwo.czy pieniadze sa przenosnikiem pozytywnej energii ,czy wynoszenie sie ponad inne istoty -formuluje pojecie Zbawiciela?????

 2. niepokorna pisze:

  Jak to jest, że ci jeszcze nie dali bana za słownictwo???

 3. niepokorna pisze:

  Niestety Uzuli to bardzo niebezpieczny człowiek. Byłam w tej grupie ale na szczęście miałam własne zdanie i nie podobało mu się to. Grają na uczuciach i robią wodę z mózgu swom fanom czy też wyznawcom. Są wulgarni, operują z poziomu strachu przed pająkami, które widzą wszędzie… Naprzemian straszą i obiecują ochronę. Odrzucają poszczególne osoby i przyjmują je ponownie (po tym jak wyrzuceni wyrażą skruchę i wyrzekną się własnego zdania a często również siebie). Wiem bo byłam tam i bardzo to odchorowałam. Na szczęście mam instynkt samozachowawczy. Jeden z członków grupy tak się w tym wszystkim zamotał, że tłumaczył się, że nie był sobą kiedy ośmielł się przeciwstawć Uzulemu i że bardzo go kocha a następnie poblokował dostęp wszystkim mu „zagrażającym” znajomym (takim którzy myśleli samodzielnie). Nie wierzyłam w sekty ale to jest jakieś straszne gówno, uważajcie!!! Oni bawią się ludźmi. Nie wnikam czy na poziomie energetycznym (odczułam to też boleśnie) ale z pewnością strasznie mieszają w mózgach. Redmuluc, szkoda, że Ciebie też to dopadło – kojarzę Cię z innych mejsc w sieci. Dlaczego tak wulgarnie zwracasz się do innych? Przekonałam się na własnej skórze, że tak reagują uzależnieni obrońcy Uzulego. osoby, których nigdy bym nie podejrzewała stawały się nagle tak jak Ty wulgarne. Ta cał sprawa to wielka śmierdząca kupa…

 4. Dominik pisze:

  Owszem, nie warto się emocjonalnie angażować, ale warto „ruszyć” mózgownicę. Wiele osób, szczególinie tych doświadczających oobe jest przeciwnych temu, co „głosi” pani Rajska z dwóch prostych przyczyn – mają porównanie pomiędzy tu a tam oraz nie są tak naiwni. Niestety jest pełno ludzi, którzy nie potrafi myśleć samodzielnie, potrzebują być trzymani za rączkę. Często takie osoby jak Rajska lub Uzuli to ciekawe tło dla ich beznadziejnego życia w kontekście „duchowym”.Są zbyt słabi, aby wziąć odpowiedzialność za siebie. Uzuli, właśnie. Potem zjawia się taki Uzuli i nabija wszystkich w butelkę. Ogłasza się „guru” jako istota oczy z wyższych wymiarów – opisuje rzeczywistość, zbiera „wyznawców” i tak jak ostatnio deklaruje poprzez brata – chęć wystąpienia w RBC. A tym czasem jest to oszust, który wykorzystał wiedzę z internetu. Po co ta cała maskarada?

  Sami zobaczcie: http://oczyandromedy.pl/forum/viewtopic.php?t=310&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=48ee23087407014a0c0e8021872a75f2

  Warto myśleć samodzielnie, warto badać przestrzeń samodzielnie niż gloryfikować mitomanów.

 5. Axis Mundi pisze:

  popieram wypowiedź

 6. Axis Mundi pisze:

  Rajska ma pretensjonalny sposób bycia ale to jest cecha charakteru , zresztą jak nie jedyny lew. Nie rozumiem dlaczego to co mówi powoduje taką burzę. Jeśli to co mówi nie ma pokrycia w rzeczywistości to nie można przyjąć tego jako farmazony osoby chorej psychicznie? W wariatkowie jest pełno osób które gadają różne stworzone rzeczy jakoś nikt na to nie zwraca uwagi, więc czemu tu nagle ludzie się burzą?? Po co? O co w sumie chodzi? Jeśli burzy to czyiś światopogląd to współczuć tylko tej osobie że ma stworzyła sobie taką kruchą wizję świata… Jak dla mnie to są jakieś kpiny! Wszyscy którzy atakują Ją są śmieszni , chyba nie zdają sobie sprawy z tego, że sami siebie ośmieszają. Budda , Jezus szerzyli swoje poglądy i nie zwracali uwagi na to że komuś się to w jego malutkim rozumku nie mieściło. A teraz co? Ludzie cytują ich słowa i starają się ich naśladować… Na początku każda teoria jest dziwna i odrzucana , ciekawe jak to będzie za 100 lat , może będzie więcej osób które będą miały podobne poglądy i nie będzie to już tylko teoria.. Pożyjemy , zobaczymy. Nie warto się emocjonalnie w to angażować , szkoda energii :p

 7. Tangerine pisze:

  No to się odezwę, bo kolegę mi biją 🙂

  tyle czasu minęło odkąd ja swoją lekcję odebrałam i przerobiłam, Mikołaju, a tu patrzę i jakbym się cofnęła w czasie… niektórzy w dalszym ciągu tkwią w swoim kozim rogu i szczekają jak wystraszone zwierzęta. Pamiętaj, że zmiany są jedyną stałą w naszym Wszechświecie i należy oddać się im z należytą pokorą. należy też odnaleźć w sobie wdzięczność wobec tych, którzy Cię w stronę tych zmian popychają. Bardzo słusznie że ustępujesz. Nie potrzebujesz niczyjej przychylności, żeby być sobą i działać w zgodzie ze sobą.Nie czas na kłócenie się kto ma rację. Jak mawia mój przyjaciel: lepiej być szczęśliwym niż mieć rację. Tuż tuż tuż ostatnie zasłony są bliskie opadnięcia i wtedy nie będzie żadnej racji mojszej i twojszej. Prawda obroni się sama, a w chwili obecnej, gdy energie szaleją w eterze i nasilają się wszystkie napięcia, nie należy się spodziewać, że obędzie się to bezkrwawo. Każdy kto myśli, że my coś tutaj znaczymy i że jego działalność zmieni losy świata niech się uda na 100 dni w samotności na porządną lekcję pokory. Większość takich wybuchów przerośniętego ego to typowa projekcja egregora, strach przed przemijalnością (uzasadniony, biorąc pod uwagę, że większość bytów to nietrwałe projekcje). A już po prostu ręcę opadają, jak jeden co założył forum z drugim co założył radio myślą, że są kimś więcej z tego powodu. Może nie po to swoją działalność zakładali, ale ‚władza’ i ‚popularność’ uderzyły do głowy, co? To mogą sobie podać rękę z 99% polityków, którzy jak zaczynali, to wierzyli, że coś zmienią, a jak kończyli to już tylko myśleli jak umocnić istniejące status quo które dawało im pozycję wyższą niż reszcie.

  wiele możemy zdziałać z poziomu jednostki. ale musi być to jednostka świadoma. wolna od programów. silna i połączona absolutem. dlatego najpierw stańmy się takimi jednostkami, a potem działajmy. I każdy kto zacznie kiwać palcem na innych marsz z powrotem do pierwszej lekcji pt. ‚EGO’.

  Powodzenia Mikołaju, mam dobre przeczucia co do Ciebie. Psy szczekają, a karawana idzie dalej.

  Pozdrawiam gorąco

  Wiedźma Tandżerina 😉

 8. Dominik pisze:

  Bo prawda w oczy kole.

 9. Miśka pisze:

  Mam pytanie…Dlaczego w RBC muszę długo czekać na akceptacje mojego komentarza (pal licho że bez negacji, bo taki by za Chiny nie przeszedł). Cenzura w Radiu BEZ CENZURY?
  Mamy sobie słitać namiętnie zamiast pisać konstruktywna krytykę?

 10. sallozoo pisze:

  Mikołaj szkoda że straciłeś intuicję, ale wierzę w ciebie i mam nadzieję że przejrzysz na oczy.

 11. kopernikus pisze:

  Nie ważne kim jestem i jaką mam wiedzę,ale czytając komentarze ogarnia mnie żal że ponoszą was aż takie emocje których nie potraficie powstrzymać.Pamiętajcie że o każdej istocie jaka żyje na ziemi można dowiedzieć się wszystkiego.np.skąd pochodzi.jakie jest jej prawdziwe imię.jakie ma cele na ziemi i komu służy.To żadna tajemnica tylko wystarczy o nią zapytać.Po drugiej stronie nie ma tajemnic .Siły ciemności zrobiły z nas niewolników żeby się żywić ukrywając się przed nami i tworząc tajemnice.Po drugiej stronie tego zrobić nie mogą bo niczego nie da się ukryć. Nie jest problemem dowiedzieć się kim jest pani Rajska bo wystarczy jej zdjęcie i imię żeby o niej wiele wiedzieć/ O każdej istocie jaka jest na ziemi i posiada duszę/.Problem polega na tym że siły Strach/zło/-Miłość/dobro/ są nie zbalansowane.Dlatego ten świat jest teraz taki /popieprzony/ Strach i Miłość muszą się równoważyć,ale tą równowagę zaburzyły kosmiczne hieny o których wspominacie na blogu.Sam walczyłem z tymi kosmicznymi bandziorami którzy niszczyli mi życie,ale pewnego razu powiedziano mi żebym tego nie robił,gdyż te demoniczne siły są też potrzebne i spełniają pewną rolę we wszechświecie wymuszając pewne działania w rozwoju istot. Sama miłość nie może zadziałać nie mając przeciwwagi w postaci strachu.Wszystko ma dwie strony.Zasady działania tych sił opisałem w swojej książce”Lańcuch Zycia” ,którą prawdopodobnie Mikołaj umieści na swoim blogu.Można ja znależć na Google Docs . Powinniście jednak wiedzieć że na pewnym poziomie rozwoju duszy wg.skali jaką tu przyjmujecie VII -m strach/zło/przestaje istnieć,Staje się jednością ze wszystkim.Są jeszcze wyższe poziomy rozwoju ale,to inny temat.Nie znam wypowiedzi pani Rajskiej na temat kim jest i nie będę się dowiadywał ,ale jeżeli twierdzi że jest mistrzem to powinniście być ostrożni gdyż może korzystać z waszych energii.Wysoko rozwinięte dusze nie powiedzą takich rzeczy że są mistrzami. Nie muszą tego robić.po prostu nimi są. ………..Kopernikus

 12. Karmel pisze:

  Roftl, król Atlantydy, tam chyba nie było monarchii. ;P Chętnie poczytam te artykuły.

 13. Red – stek kłamstw i manipulacji z twej strony jak zwykle. Nigdy nic mi w 4 oczy nie mówiłeś, nic nie rozmawiasz a tylko insynuujesz na forum i w sieci, czemu wciskasz mnie gdzieś na siłę, czemu nie umiesz rozmawiać? Cały czas obrzucasz ludzi błotem, insynuujesz. Powtarzasz jeno plotki a sam nie wiesz ani co myślę ani jak myślę BO CIE TO NIE INTERESUJE ZWYCZAJNIE – ty już swoje wiesz i osądziłeś i mnie i wszystkich innych, którzy w sprawie Rajskich śmią mieć inne zdanie niż Ty

  Kiedy jesteś szczery, gdzie jest prawdziwy Red – ten ugodowy na żywo i na antenie, czy ten tutaj – agresywny i kąśliwy…? Zastamów się nad sobą zanim powtórzysz kolejne kłamstwo i insynuacje dotyczące mej osoby

 14. Kate pisze:

  Totutamku- zapewniam Cię, że ostatnia rzecz jaka mnie interesuje to branie udziału w jakichkolwiek „sekciarskich” formacjach 🙂 . Powiem tak: jest o wiele więcej ciekawszych rzeczy do roboty a osobiście nie zniosłabym żadnych cielęcych ócz wlepionych we mnie z jakimś bezmyślnym uwielbieniem dłużej niż dwie sekundy. O wiele bardziej przemawia do mnie natomiast możliwośc funkcjonowania w środowisku Istot prawdziwie świadomych, które NIE SZUKAJĄ JAKIEGOŚ PRZEWODNICTWA. Szukanie oparcia w jakichś zewnętrznych autorytetach jest drogą prowadzącą donikąd. Za to konstruktywna wymiana informacji ze środowiskiem stwarza budulec do tego, żebyśmy mogli efektywnie konstruować gmach naszej świadomości.

  Więc- proponuję już ostatecznie zamnknąc ten nieszczęsny temat- i ruszyć do przodu z konkretnymi działaniami- jak zauważyliście, zaczęło się już coś dziac (akcja listy) i LICZYMY NA WASZE WSPARCIE. Osoby, które miały się skompromitowac już to uczyniły, myślę, że najlepszym komentarzem do wypowiedzi zwłaszcza TEJ jednej – będzie głębokie milczenie. No cóż- ogórek nie śpiewa bo nie może. Trudno wymagać od ogórka, żeby świadomością objął choćby grządki z papryką- nie mówiąc już o zaprezentowaniu kreatywności w powalającym z nóg recitalu muzycznym, zatytułowanym ” ZWYCZAJNE POCZUCIE PRZYZWOITOŚCI”.
  pozdrawiam 🙂

 15. redmuluc pisze:

  Dziękuję za miłe słowa. Jednak nie mam wpływu na decyzję Mikołaja, jedyną osoba której słucha jest Joanna Rajska której stał się tubą propagandową i nie ma to nic wspólnego z jakimikolwiek informacjami, to zwykle uzależnienie psychiczne. Mikołaj już powiedział co myśli o słuchaczach i że „nikogo nie będzie słuchał” … za wyjątkiem bajek Rajskiej co myślę już udowodnił aż nadto. Skoro woli sekciarskie podejście, proszę bardzo, ale musi się liczyć z konsekwencjami swoich decyzji.Praca Mikołaja przestała być bezinteresowna w pełnym tego słowa znaczeniu, aktualnie reprezentuje tylko i wyłączenie interesy Joanny Rajskiej oraz jej gabinetu pseudo-usług dla naiwnych. Wkrótce opiszę w artykule działalność tego typu samozwańczych grup oszustów bazujących na zaprzeczeniu wszelkich podstawowych zasad rozwoju duchowego. Tu nie chodzi o jakąkolwiek wiedzę alternatywną bo to z wiedzą nie ma nic wspólnego co już udowodniłem na forum, znam podobne grupy które działają w identyczny sposób. Tu chodzi o zwyczajne oszukiwanie ludzi i interesy nie mające nic wspólnego z przyszłością ludzkości. Kluczem jest odpowiedź na ostatnie moje pytanie dotyczące technik manipulacji.

  Decyzja Mikołaja jest jego własną decyzją nie mającą nic wspólnego z cenzurą, nastąpiło przeinaczenie faktów z jego strony. Aktualnie sami są cenzorami, Mikołaj zablokował mnie na gg i nie mam z nim kontaktu. Napisałem że atak na moje forum był dziełem fanatyków LW, Mikołaj nie ustosunkował się do tego w ani jednym zdaniu.
  Woli wspierać osobę z urojeniami psychicznymi, mającą obsesję na punkcie przejęcia władzy w Polsce i nazywającą się Boskim Przewodnikiem Najwyżej Rozwiniętą Istotą na Ziemi, co brzmi bardziej jako objaw schizofrenii a nie wiedza alternatywna.

  Tu nie chodziło o plany biznesowe Radia. Tu chodziło o olany biznesowe Rajskiej wobec Rozbickiego i środowisk alternatywnych. Ja powiedziałem NIE. Rajska ma inne plany o czym wiem doskonale, jej nie zależy na ludziach tylko na pozyskiwaniu zwolenników do swojej idei o czym się dowiedziałem, od jej piesków dowiedziałem się że i tak mają w dupie to co robię, ważna jest reklama i JEDYNYM ICH POWODEM BYTNOŚCI NA MOIM FORUM jest WYSZUKIWANIE zwolenników bo i tak nie mają do mnie ani pytań ani wątpliwości anie NIE INTERESUJE ich dyskusja. Jedynie tłoczenie swoich tekstów. Darmowa reklama. To samo RBC. Ja nie szukam frajerów do promocji. Tylko takie mątwy jak LW ślizgają się z reklamą cudzym kosztem. Wkurzyłoby to każdego sponsora.
  Ktoś poświęca swoją pracę i czas …a ktoś inny próbuje cię wykorzystać. To nie jest uczciwe. Nikt nie słyszał nigdy o Rajskich…nagle kobieta po najprawdopodobniej potężnej depresji (7 lat unikania ludzi jak sama pisała) Nagle staje się Boskim Przewodnikiem i ma aspiracje zbawienia całej ludzkości…David Icke, Alex Jones ile lat walczyli ? Tutaj kobieta publicznie mówi że jej „gady przeszkadzały” i jak sobie poszły to postanowiła że na 5% mocy zbawi ludzkość…Sory ale ja wysiadam…

  Przy okazji Mikołaj…mogę ci się zrzucić na krzyż i dobre gwoździe jak ci tak zależy na
  męczeństwie, branie na litość to oznaka słabości.

 16. redmuluc pisze:

  Kopia jest i nie siej dezinformacji cwaniaku, tym bardzi jak masz zerowe pojęcie o tym co się stało. Winni są fanatycy LW. Przy okazji David Icke właśnie tępi takich oszustów jak LW którzy go oszukali i wpędzili w kłopoty finansowe kradnąc kasę z sympozjum.
  Mi za to przeszkadzają konfabulacje Rozbickiego, jego cenzurowanie, i robienie z siebie męczennika publicznie. Nie masz odwagi stanąć z komentarzami na swój temat, to poczekaj jeszcze trochę.

  O wizerunek Dvida Icka się nie martw bo nie takiej klasy krętaczy już ujawniał. Robię to samo, nie sprzedaje się gospodyni domowej po Chronie z manią wielkości. Wśród LW takie urojenia są powszechne, jeden np jest Królem Atlantydy…ale o tym w artykule.

  I to nie ty wołałeś wojnę ale LW swoimi zakulisowymi działaniami, wszędzie gdzie się ta oszustka pojawia jest syf. Cza s tym skończyć. Bo to są prawdziwe efekty jej działania.

  Rozbicki skończ z tym wkurwianiem ludzi i wybielaniem siebie bo święty nie jesteś i kreuj się na takiego bo dobrze wiemy że pogrywasz teraz nieczysto. Robienie z siebie publicznie biednego płaczącego „niedocenianego” i potwornie ocenzurowanego „działacza anty NWO” to przykład skrajnej niedojrzałości emocjonalnej. Jesteś infantylny i łatwowierny. Sam się wypromowałeś moim kosztem (strony) i nie świruj teraz że ktoś cię zwalcza. Sam dobrze wiesz jak zaczynałeś..i jak skończyłeś. Kto ci teraz ma wierzyć skoro na slow wierzysz jakiemuś babsztylowi który wygaduje takie pierdoły jakby się jej psychotropy skończyły ? Ty chcesz szacunku ? Za co ? Bo się należy za wsparcie Rajskiej. W snach… o turakach na 5% mocy przerobowej…Boski Przewodnik…

 17. Dominik pisze:

  Powiem Ci coś Krzysiu, bo przeginasz pałkę. To, że zdobyłeś szczyt ordynarnego i obcesowego języka, to widać gołym okiem, ale do szczytu jaki sobie obrałeś bardzo daleka droga. Jeśli będziesz traktował ludzi, jak szmaty, to stracisz więcej, niż mogłoby Ci się wydawać. Wyzywasz mnie od szczeniaków? Ok, tylko Ty swoim zachowaniem pokazujesz, że mentalnie masz lat 15naście. Nie nudzi Cię ten rynsztokowy język? Ty szacunku do ludzi nie masz. Prawisz wszystkim morały, odnosisz się do wieku. Masz z tym problem? Na każdym kroku pokazujesz jaki to jesteś „dorosły”, jaką Ty wiedzę posiadasz, jaki to Ty super jesteś. Piszesz o jakichś dowodach na fikcję HIPERFIZYKI, a nawet jej nie przeczytałeś – jak się okazuje. Trochę to nie fair. Ja bez bicia przyznaję się, że tej książki nie przeczytałem i nie przeczytam z uwagi na to, że widzę jej zarys poprzez poglądy Pani Rajskiej na temat tego, co mówi w kontekście zaplecza 3d, czyli „wyższych” wymiarów. Przyznaję się bez bicia, że z początku mój ton był niedopuszczalny, ale zmieniłem swoje podejście, bo uznałem swoje zachowanie za niestosowne. Nie mogę tego natomiast powiedzieć o Tobie. Jesteś tak agresywny, że nawet jakbym chciał to nie mogę Cię polubić. Myślę,że nie tylko ja mam z tym problem. Piszesz o chacie? A publikuj. Ja osobiście nie mam sobie nic do zarzucania. Jestem autentyczny i wszystko co na shoutboxie było mogę Ci powtórzyć i wszystkim zainteresowanym. Uczepiłeś się niejednokrotnie moich słów, że – „dla mnie to wegetarianie mogą jeść nawet trawę spod biedronki”. Jakbyś miał się czego uczepić. Dla Twojej informacji – napisałem to, bo mnie w przeciwieństwie do Ciebie nie interesuje kto co ma w garze i mu do paszczy nie zaglądam, ale Ty i Twoi koledzy najwyraźniej nie widzicie innych możliwości i przeprowadzacie sobie niegodne „inicjacje” szpiegowskie. Mój pogląd na percepcję 3d i wyżej się nie zmienia i z niczego się nie wycofuję. Może i dla Ciebie jestem socjopatą. Pytanie tylko – jeśli ja nim jestem – to kim jesteś Ty? Ty chyba już wszystkie granice dobrego smaku przekroczyłeś. Przypomnij sobie swój wypad „cudzym” autem, co nawyprawiałeś. Ty wstydu nie masz. Morały to sobie możesz prawić swojemu dziecku, jeśli takowe posiadasz. Wiek jest pojęciem względnym i jesteśmy wszyscy wieczny, więc te Twoje uwagi o wieku są groteskowe, żeby nie powiedzieć żałosne. Jeśli nazywanie mnie szczeniakiem dodaje Ci prywatnego animuszu i buduje Twoją wartość, to sobie mnie tak nazywaj. Wolna wola. Mnie o nie wzrusza. A o Uzulim to ja nie będę już pisał, poza tym że nie został on na OA potraktowany gorzej od tego jak Ty traktujesz z nienawiścią ludzi a szczególnie kobiety, nawet na DI, które z OA nie mają nic wspólnego. Każdy może zajrzeć na forum i samemu przeczytać co Uzulemu było zarzucone i jakie były jego reakcje. Ty wiesz swoje, ja wiem swoje. Ludzie nie są idiotami za jakich ich uważasz. A sąd to Ci się należał, bo przeginasz na każdym kroku, ale powiem Ci coś… Jako wieczna istota jesteś godny każdego zachodu, jak każde istnienie.Jednak z tą obecną świadomością jaką posiadasz, w tym ciele i z tym jak traktujesz ludzi jesteś niewartuwagi. Szkoda na Ciebie czasu. Przemyśl swoje postępowanie.

 18. Totutamek pisze:

  No proszę. Jak widać mam siostrzyczkę, w sumie szkoda trochę 🙂
  Anita. Jesteś 500% bardziej przekonująca od LW. Mimo wszystko błądzisz.
  Słuchaj kotek. Ja też od dłuższego czasu myślę o założeniu organizacji religijnej. Choć w moim projekcie jest to Paramilitarna Organizacja Religijna „Teh Sect”.
  Może połączymy siły. Ty dajesz wdzięk i urodę a ja hordy oszalałych wyznawców. Damy radę ^^ LW olej, familia powinna trzymać się razem.

 19. Pan Ferdek pisze:

  Panie Staszku,
  zgadzam się z Panem w pełni 🙂
  Funkcja „strażnika” informacji zakazanej jest funkcją bardzo prestizową i walczy się o nia z widoczną zajadlością na wszystkie mozliwe sposoby, nawet te najbardziej upadlające rasę ludzka. Zaczyna się niewinnie od np. założenia forum „uświadamiającego” a potem wprowadza podział na przytoczonych w eksperymencie :”strażników” grupę moderującą i vipow oraz wyodrębnia się grupę inwigilujacą „konkurencję”. W swojej manii prześladowczej Administracja nie przebiera w środkach nie zauważając, ze sama staje się ofiarą eksperymentu stając się zarazem więźniem, poniewaz nad jej strukturami powstały, koła „szarych eminencji”, „przyjaciół wspierających” w walce działajacych w ukryciu dajacych Administracji poczucie bycia „idolem”. Czy „idol” sobie z tym radzi?
  Nie, ponieważ kontrola już została przejęta nad wszystkim!
  Efekty są juz widoczne, na „swoich” włościach zagrabiający wszystko i wszystkich, podgrzewany przez „szare eminencje” „ryczący lew”, na zewnątrz przy szerszej publice potencjalnych przyszłych zwolenników, staje się pod publikę, a może na czyjąś sugestię, „drżącym króliczkiem playboya” do przytulenia.

 20. Paul pisze:

  Po przeczytaniu komentarzy redmuluc/redmulc (?) trudno mi uwierzyć, że to ta sama osoba, która brała udział w ostatniej audycji czasu przebudzenia, osoba zaangażowana w rozwój świadomości i wiedzy. Może ktoś się pod nią podszywa?.. Da się zrozumieć pojedynczą wypowiedź pod wpływem emocji, ale mamy tu już serię złośliwych, cynicznych, obraźliwych i agresywnych wypowiedzi…
  Czy właśnie trudne sytuacje nie są chwilami próby dla naszych postępów w rozwoju?.. Czy nie są tylko okazją do poznania swego wnętrza? Szeroko pojęta wiedza duchowa dosyć dużo mówi o nastawieniu do innych ludzi, o wewnętrznej postawie, życzliwości i dobroduszności w stosunku do każdego człowieka (nawet jeśli mamy do niego uzasadnione pretensje), patrzeniu na doświadczenia z wyższej perspektywy, reagowaniu na nie z pokorą i spokojem, odchodzenia od postawy walki i rywalizacji… Ostatecznie nie ma znaczenia co spowodowało daną sytuację, ale jak się na nią reaguje. Bardzo proszę redmuluc, tylko nie odbierz tego za kolejną zaczępkę, jestem zwyczajnie zaniepokojony i wydaje mi się, że wyrządzone już szkody „duchowe” wielokrotnie przewyższyły te materialne… Serdecznie pozdrawiam.

 21. twój anioł stróż pisze:

  ” Kate wsadź sobie gdzieś swoje prawo wszechświata bo oszustów i kłamców będziemy tępić wszelkimi możliwymi sposobami. ” – by redmuluc
  Dla przykładu, by słowu stała się zadość proponuje publiczny samosąd na samym sobie redmuluc.

 22. Sabrina pisze:

  Hmmm… To się dopiero nazywa uduchowienie i bezinteresowna miłość do bliźniego…

 23. Hipokrates pisze:

  Mikołaj, czy Pan Krzysztof te słowa kieruje do Ciebie ?
  Jesli tak… to jestem w szoku !!!!!!!

 24. percepcja pisze:

  Ta cała historia to TYPOWY efekt działania SŁUŻB specjalnych (i nie tylko), które monitorują działania każdej grupy „ezoterycznej” (wiem to z własnego doświadczenia – każda grupa ludzi, w której zaczynała się konkretna praca nad sobą była rozbijana przez jedną osobę będąca w tej grupie, która jak się później okazywało miała silne powiązania z służbami). Więc teraz RBC stało się przyczółkiem służb, które kierują i łowią ludzi w sieci ich własnych urojeń jak też zwyczajnie katalogują.

  To te służby zhakowały forum DI, które nie działając nie pozwala ludziom na swobodną dyskusję na temat LW i po pewnym czasie ludzie zapomną o całej sprawie i jak już forum się pojawi to raczej będą omijać temat LW jako temat zdecydowanie passe. Poza tym atak na forum można przypisać komukolwiek (w służbach pracują najlepsi informatycy), więc np. redmuluc „odkryje”, że to jednak zrobili LW.

  Inny efekt to rozbicie dużej grupy ludzi i odciągnięcie od konkretnej wiedzy – HIPERFIZYKI, która jest bezcenna (ostatnim razem – lata 90’te, tego typu wiedza wypłynęła w Antrovisie, z którego służby z pomocą mediów zrobiły sektę – reżyserując pewne wydarzenia, podobnie jak to miało miejsce na tajnym spotkaniu, gdzie ?agent? ADAM wyreżyserował spotkanie tak aby maksymalnie skompromitować Panie Rajskie).

  Mikołaju – zapłaciłeś za swoją wiedzę wysoką cenę, ale cieszy mnie to, że się nie poddajesz.
  Pozdrawiam wszystkich.

 25. Pan_Staszek pisze:

  Myślę ze,i z Pana udziałem „eksperymencie” RBC – drogi musiały się rozejść – ponieważ ktoś tam zaczyna się bawić w „strażnika” informacji zakazanej 😦 ; było wiele eksperymentów psychologicznych w „zabawę” strażników i więźniów,gdzie nawet były ofiary śmiertelne. Do tego tematu będą tez pasowały dwa linki:http://www.youtube.com/watch?v=NNa8qxRggwo&feature=related
  a także: http://www.youtube.com/watch?v=_PCwjNBMUg4&feature=related
  z poważaniem Pan_Staszek z Mannheim 🙂 🙂 🙂

 26. Ciekawe kto tu udawał przyjaciela. Drogi Panie Krzysztofie – kto tu jest mięczakiem, oszustem i kłamcą miał pan okazję udowodnić podczas audycji – jakoś wówczas był pan grzeczny i ugodowy nad wyraz. Jaka jest zatem Pana prawdziwa twarz? Na żywo nie jest z Ciebie taki chojrak – pogadamy jak się spotkamy w cztery oczy… Chcę zobaczyć i usłyszeć to wszystko co teraz mówisz prosto w twarz.

 27. Niestety Red, ale ja osobiście Ciebie pytałem jak ma być z pytaniami i Ty decydowałeś, bo dla nich było to obojętne czy na żywca czy nie. Ty wybrałeś pytania wcześniej znane. Chodziło tylko by dla obu stron zasady były równe.

 28. Dopowiem tylko jedno – ja tylko domagałem się prawa mówić o tym, o czym chce i po raz 100 mówię, że nie kazałem nigdy nikomu uznawać ani tego co ja, ani tego co mówią LW jako prawdę objawioną. Cała ta wojna to kompletna bzdura, ale nie ja ją wywołałem i naprawdę starałem się jej zapobiec. Teraz jednak sprawy już poszły za daleko i dlatego pewne osoby nie są już dla mnie partnerami dla rozmów

 29. greendagger pisze:

  Prowadziłem już w życiu kilka forów, zawsze posiadałem kilka kopii bazy danych „na wszelki wypadek”, trzymałem te kopie w kilku miejscach, dlatego dziwi mnie że nikt nie wpadł na to żeby taką kopię wykonać. W phpBB (a z tego co pamiętam to na tym stoi forum DI) jest to wręcz żenująco proste (dwa kliknięcia). Jestem informatykiem, więc wiem że odzyskanie forum z kopii to 10 minut roboty, stąd zakładam że kopii nie ma… co za nonszalancja? A może o czymś nie wiemy?

  Dodam tylko zanim mnie okrzykniecie członkiem sekty, że nie jestem zwolennikiem LW, z wieloma rzeczami które od nich usłyszałem nie zgadzam się, ale w niczym mi to nie przeszkadza. Przeszkadza mi za to podwórkowa retoryka w wydaniu Pana Redmulc, która sięgnęła dna, a szkoda bo cierpi na tym wizerunek Davida Icke’a.

 30. Karmel pisze:

  Aż mnie zamiąchało… Masz chyba problemy ze sobą Redmuluc, że w ten sposób reagujesz. Nie ma potrzeby w ten sposób się zachowywać, nie jesteśmy na onecie.. oO Też nie lubię Rajskiej, nawet by mi było na rękę gdyby okazała się oszustką bądź wariatką bo mi psuje światopogląd, ale to co Ty teraz prezentujesz jest naprawdę straszne. Koleś sobie zażartował, a tu się agresja słowna sypie. Uderz w stół, a nożyce się odezwą. I po co do sądu iść z tym hackingiem? Co to zmieni? Dobrze wiemy, że dzisiejszy system prawdziwej sprawiedliwości na oczy nie widział, a wszechświat o ile się nie mylę ma własną formę sprawiedliwości znane karmą. Namierzyć gościa, upublicznić i tyle. Srał pies tego żartownisia. Gdybym oceniał powierzchownie to bym uznał, że czytam wpis kogoś o mentalności obrońcy krzyża, a nie założyciela forum DI. Odmienne poglądy są normalne, ale skakanie sobie przez to do gardeł już nie. Ogarnij się Bracie. Głębokiego spokoju życzę.

 31. redmulc pisze:

  Przy okazji to twoja Domina pierdoli o oświeceniu i starszy sądem, wynajmując hackerów kiedy się pod dupą oszustce zaczyna palić… szukaj frajerów gdzie indziej indziej. Nie bądź bezczelny, zresztą to cecha wszystkich Poznaniaków. Nie pierdol o emanowaniu bezwarunkową miłością , zresztą fakt chory związek z LW ciąg dalszy. Porujnuje kolejny zabieg pomniejszający frajerstwo i łatwowierność.

 32. redmulc pisze:

  Przy okazji Kate nie łżyj publicznie jak pies w moim imieniu. Pytania były znane bo Rajscy robili w gacie na myśl o pytaniach spontanicznych, niech Ci Mikołaj powie jak było, chyba że coś znowu skonfabuluje. Doskonale znali wszystkie pytania. Gdzie się podziała moja elokwencja ? Mówiłem konkretnie i temat z szacunku do Mikołaja, widać trzeba oszustów tępić. Co też się stało później. Tak u jak razie miksu wszystkie dowody wskazują na robotę kolejnego pierdolonego fanatyka i hackerstwo sponsorowane przez LW choć niekoniecznie za ich wiedzą w co nie wierzę.

  Kate wsadź sobie gdzieś swoje prawo wszechświata bo oszustów i kłamców będziemy tępić wszelkimi możliwymi sposobami. Będziecie nagrywani i obserwowani na każdym
  kroku, oby nam się udało założyć skurwielom sprawę w sądzie, chcieliście wojny to ją będziecie mieć.

 33. redmulc pisze:

  Ciekawe zjawisko to jest takie. Kobieta z urojeniami twierdzi że jest „Boskim Przewodnikiem” a ty wykonujesz jej rozkazy. W psychiatryku pełno jest pacjentów z podobnymi zaburzeniami. Pewnie też im uwierzysz.

 34. redmulc pisze:

  Słuchaj no szczeniaku. To że jesteś przygłupem to wiedzą wszyscy a to że jesteś socjopatą to już niewielu. To że jesteś zwykłym parszywym kłamcą tu już inna historia. Rozpowszechniacie kłamstwa dotyczące Uzulego, to jest fakt a to tylko dlatego że odwrócił się od toksycznego środowiska bandy przygłupów z inną manipulantką na czele.
  Wasza pseudo duchowość jest dostępna na czacie który jest zapisywany. To też zobaczą wszyscy tak samo jak nagranie Rajskiej. Bo oszustów, kłamców, socjopatów, aroganckich szczyli, kłamliwych ludzi,trzeba tępić jak wszy,. Jesteście niczym innym jak kolejną zbieraniną debili straszących sądem. Przy okazji nie bądź obłudny szczylu bo doskonale wiadomo co wypisujecie za plecami userów. Wracaj obłudny psie do budy i nie udawaj przyjaciela, takie mendy się usypia. Was też już dawno rozpracowano.

 35. Karmel pisze:

  Cicho, niech no go żąchnę zaraz sprawdzimy… niuch niuch… urgh… miałes rację, nieprzebrane pokłady mroku wyczuwam, niech mnie turlaki porwą jeśli kłamię.

 36. Dziękuję za kolejne wpisy Panie Krzysztofie – one pokazują lepiej ludziom kim Pan naprawdę jest… pozdrawiam!:)

 37. redmulc pisze:

  Pod fałszywą flagą..sam zrobiłem atak…musiałbym być takim idiotą jak ty. załóż własne kretynie i możesz sobie o nim pisać o swoich chorym urojonych związkach,. Do twojej wiadomości …wiem że to oni a sprawę badają specjaliści od hackingu. I daruj sobie te „spójrzcie moi drodzy ” pacanie. Zobacz dwa lata i Rozbicki służy jak pies Rajskiej.

  I nie pierdol mi Rozbicki o Oświeceniu bo sam o nim wiesz tyle co wam cierpiąca na urojenia Rajska powie = resztę znajdziesz na ONECIE. Przejmij rządy od Tuska jak Pani i się nie ośmieszaj. Miłego wpierania konsorcjum złodziei PCH z chorymi psychicznie LW.
  Jesteś zwykłym mięczakiem, którym można manipulować na setki sposobów. Najprostszy z możliwych – dać naiwnemu, guru który się nazwie „Boskim Przewodnikiem” – frajerzy.

 38. zamierzam, ale na razie cisza…:)

 39. Delfinella pisze:

  „Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.”
  — Mahatma Gandhi

  Czy ten cytat nie jest adekwatny do zaistniałej sytuacji?

  Czy wiedza przekazywana przez Davida Icke’a na początku jego drogi nie była tak samo przyjęta?
  Zastanówcie się.(Taki przykład przyszedł mi do głowy,ale zważywszy fakt ,że wyśmiewanie przez ludzi przerastających ich tematów zaistniało dziesiątki lat temu – teraz taka sytuacja nie powinna się zdarzyć,przynajmniej na „przebudzonych forach” . A jednak.)

  Nie ma już czasu na taką ignorancję.

  Osoba o otwartym umyśle(otwartość umysłu zakłada poważne traktowanie idei i rozwiązań alternatywnych, jeśli nie ma dobrych podstaw do uznania ich za chybione),pretendująca do miana człowieka oświeconego, na pewno nie zachowuje się w ten sposób.(chodzi mi oczywiście o obraźliwy atak na osobę pani Rajskiej.)
  Pani Rajska miała rację, że nie chciała rozpowszechniać trudnych informacji,ponieważ większość ludzi niestety nie dojrzała do ich weryfikacji.
  Chcę zaznaczyć, że wiedza pani Rajskiej jest dostępna już od dawna m.in.w sieci.Nie mówię tutaj o Turakach,ani o roli pani Rajskiej czy jej córki, ale o przedstawicielach innych Cywilizacji, którzy oczekują na moment przejścia tzw.fali.

  Skupmy się na meritum sprawy.

 40. ewa pisze:

  Moj komentarz kierowany jest do nicka redmuluc. Nie do Ciebie MIkolaju.
  A swoja droga przynajmiej wiemy pod jakim nickiem z kim mamy do czynienia.
  Pozdrawiam

 41. ewa pisze:

  Powiedz to np. Albertowi Einstein

 42. Wspierająca pisze:

  Drogi Mikołaju, nie ma się co przejmować sprawą, bo kto naprawdę myśli sam za siebie, ten sam oceni i dojdzie do właściwych wniosków. A nie bez powodu mówi się, że „nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo przynajmniej zniknęli z Twojego otoczenia ludzie, który nie byli dobrymi partnerami ani przyjaciółmi – może to uchroniło Cię przed jeszcze większym atakiem… Nie wiadomo. Często zaglądam na Twoją stronę (podziwiam zaangażowanie i częstość pojawiania się nowych wpisów) i cenię Twoją pracę. Bywałam tez na „Harmonii” i zawsze bardzo podobały mi się Twoje wykłady. Wysyłam Ci więc trochę energetycznego wsparcia, bo moim zdaniem jesteś WIELKI 😉 A Twój komentarz do sprawy tylko to potwierdza. Nie łatwo jest iść na przekór tłumowi i robić coś co jest niepopularne, ale warto to robić, jeśli się czuje w sercu, ze to właściwa droga. Pozdrawiam serdecznie

 43. Dominik pisze:

  Witaj Mikołaju.

  Czytałem co się wydarzyło na DI z tym hakowaniem, czytałem też o jajach z radiem BC. Pominę już to, że hipokryzja i dwulicowość ludzi obu stron jest oczywista, tak jak werbalna elokwencja Pana Redzika. Ja się w to nie mieszam i mam to gdzieś. Wolę stać z boku i się z tego pośmiać 🙂
  Jednak chciałbym się odnieść do jednej rzeczy – czyli do Pani Rajskiej. Dziwi mnie jedna rzecz, że tak zaciekle się ją broni. Wiesz dlaczego nikt Rajskiej nie ufa z tych, co „rzeczywiście” doświadczają oobe? Wyjaśnię Ci to w prosty sposób. Bo „tam” są proste zasady, które oparte są na „nietykalności”. Nic bez naszej zgody stać się nie może, jako że jesteśmy wieczni i wszechekspansywni. Mając „rzeczywisty” wgląd na przestrzeń można dostrzec, że struktury są „fikcją” i nie ma „mistrzów” , nie ma „uzdrowicieli”. Są to takie same istoty jak my, tylko są osadzone w innych warunkach i doją nas jak mogą. To tylko taka jest różnica. Rajska wielokrotnie mówiła, że gadów nie ma, a są bo często się z nimi borykam w oobe. Mówiła, że logarytmy matrycy uniemożliwiają istotom wchodzenie na wyższe wymiary, co jest nieprawdziwe, bo mając świadomość „niezależności” można poza wymiary tego wszechświata wyjść. Pani Rajska jeśli już naprawdę z kimś ma kontakt, to z konfederą i gadami i jest pod ich wpływem, bo oni trzymają wszystko w ryzach, cały nasz system. Podróżnicy, Ci realni i szczerzy to wiedzą, wiedzą że nie można wdawać się w spoufalanie innym istotom, bo to grozi manipulacją. Ja to widzę. Mam porównanie, niestety dla niektórych. Ona o sobie pisze – jestem jakimś „łącznikiem”/”mistrzem” najwyższej klasy – i znów katalogowanie, znów piramidka. To wszystko jest pod dyktando strażników matrixa. Pisze też, że wyżej liczy się jakiś status kosmiczny i bez niego nic nie można, ani wyjść poza wymiary, ani wejść powyżej 7 wymiaru. Bzdura. My wszystkie istnienia nieskończonej ilości wszechświatów wielowymiarowych mamy nieograniczoną moc obserwacji, doświadczania i kreatywności wyobrażeniowej. Sami je możemy stworzyć. Nawet w samych kronikach ziemi masz opis tego o czym my Wolnościowcy mówimy: – Bóg się podzielił na istoty, które zaczęły kreować wszechświat jak nasz na płaszczyznach wielowymiarowych. One same dały koncepcję rozwoju i systemowości, po czym same chciały tego doświadczyć. Chciały doświadczyć życia. I tak powstały różne rasy, ptaki, gady, humanoidy i inne cuda na kiju. My mamy możliwość wyjścia poza cały system wszechświata. Wszechświatów jest od cholery i nie wszystkie mają takie systemy, jak nasz. Mógłbym tak pisać i pisać o tym, co Rajska przekłamuje.Mikołaju, wierzę w Ciebie, wierzę że otworzysz się na doświadczenia oobe i sam zweryfikujesz. Niestety trzeba mieć porównanie. My z OA je posiadamy, dlatego jesteśmy tak zgodni i dlatego nasza wiara w to co mówimy jest niezachwiana. Nie ma takiej opcji. Nie mamy parcia na szkło, nie piszemy książek, nie zbieramy zwolenników, ani nic z tych kategorii. Jest nam dobrze na naszym małym forum. Nasza bezinteresowność i bezkompromisowość wszystkim powinna dać do myślenia. Warto się zastanowić, czy Rajska na pewno jest ostateczną odpowiedzią. Ja Was ostrzegam przed tą kobietą i żeby kiedyś nie było – A nie mówiłem. Uzuli również jest rozpracowany – samozwańczy mistrz, który opracowuje swoje teksty z dwoma osobami przy komputerach, posiłkując się channelingami „prawdopodobnie” z Ameryki płd.Wyszły też jego kłamstwa.

  Pozdrawiam Mikołaju i mam nadzieję, że część z Was się wybudzi z tego letargu. Autorytety to nie jest rozwiązanie.

 44. ARMOR_CAGE pisze:

  a mi się wydaje że to ty mnie nie zrozumiałeś, ale to już nie ważne.

 45. pj pisze:

  Nie martw się Mikołaj. Mnie też parę dni temu wyrzucono z pracy (co gorsza, Ty nadal pracujesz) za opowiadanie „herezji”. Jedna prymitywna Pani pobiegła z tym do Prezesa i zrobili ze mnie… sekciarza… Ciezko sie zyje na tej planecie takim jak my…

 46. OlO pisze:

  Coś mi się zdaje że ten piec będzie trwał jeszcze długo, ponieważ ludzie są porażeni między sobą 😦

 47. Lamacz Matryc pisze:

  Mistrzowie nie mowia o swoim Mistrzostwie.Kazdy Mistrz jest cichy i pokornego serca!To co wewnatrz to i na zewnatrz i na tym powinnismy sie skupic.Mam odczucie ze Rajscy przeczytali ksiege Urantii i poskladali kilka puzli do kupy ale jak jest to zobaczymy w odpowiednim czasie.A teraz medytowac i wylewac z siebie poczucie spokoju i milosci a reszty dowiemy sie w swoim czasie

 48. Lamacz Matryc pisze:

  Piszac ze w tobie nie ma juz negatywu jednoznacznie stwierdzasz ze jest!

 49. Miśka pisze:

  To co się dzieje to DOSKONAŁA LEKCJA, WYŚMIENITA…. Dobrze sobie przypomnieć takie podstawy „bytności”, Więc szkoda stać i gadać, trzeba dalej ruszać drogą………..pewnie gdzieś dojdziemy.
  Buźka FOR ALL :*

 50. Rekrul pisze:

  Zdaje się że ten filmik z montyego pythona kończy się tym że czarownica okazała się prawdziwa więc to stado miało rację – intuicja to potęga, na to wygląda na każdym stopniu rozwoju 😀 i na co komu prawda jak już jest hehehe Pozdro i lejta się ile wlezie 🙂

 51. Eve pisze:

  jeśli Twoja ocena treści polega tylko na logicznym rozpatrzeniu to wybacz, ale wszystko może cie wyprowadzic na manowce, czy wiesz co to jest intuicja? czy kiedykolwiek odczułeś jej subtelny głos? tak wiem, że to trudne dla kogoś kto rzadko jesli w ogóle zwraca uwagę na tak subtelne sygnały, ale to powinna być podstawa ludzkiego osądu, że coś brzmi prawdopodobnie to jednak za mało żeby sądzić.

 52. Ehh pisze:

  „Dziel i rządź”… tyle w ty m temacie. Jedni lepsi od drugich, nie widzicie, że za wszystkim stoją osoby trzecie. Konflikt wciąż jest podsycany, bo to jest na rękę „trzecim” – przykładem tego jest hack forum. Mikołaju, zamierzasz nadawać gdzieś indziej?

 53. Hipokrates pisze:

  Do Pan Krzysztofa Rogali i Mikołaja

  Mikołaju,

  Ze swej strony dziękuje Ci za ciekawe audycje. Szkoda, że potraktowano Ciebie w tak nieładny sposób, tym bardziej, iż dzięki twojej inwencji te radio zaistniało. Ciekawe tematy poruszałeś, nawet dla osób siedzących w zgłębianiu wiedzy akademickiej.
  Dziwne te zachowania osób władnych odnośnie twoich dalszych audycji w Radiu. Czy nie chodzi o to, że Radio cieszyło się coraz większą popularnością, a ty jako jego pomysłodawca zacząłeś przeszkadzać osobą mającym już plany biznesowe odnośnie Radia.

  Ale pomimo szczerej sympatii, jaką Ciebie darze uważam, iż popełniłeś błąd, iż na początku sugerowałeś, iż te radio należy do Ciebie.

  Ja widzę to zamieszanie odnośnie Ciebie i Radia tak:

  Pan Krzysztof Rogala to naukowiec dużego formatu badający wiedzę, która nauka akademicka pomija. Dzięki Panu Krzysztofowi wiele osób poznało wykłady Dawida Icka i wiele innych ciekawych i bardzo inspirujących informacji. To właśnie dzięki jego pracy w popularyzacji wiedzy, moje życie się bardzo odmieniło a Ja dzięki zapoznaniu się z aspektem praktycznym tej wiedzy, nauczyłem się być szczęśliwym. I dziękuje mu za to!!!!!!.
  Sądzę, iż Pan Krzysztof poświecił wiele długich lat na mozolnym badaniu prawdziwej rzeczywistości i Ja to rozumiem, iż dalsze badania opiera o wiedzę bardziej sprawdzalną empirycznie. Gdyby był człowiekiem naiwnym to w tym chaosie informacji alternatywnych by się zagubił. Ma swoje lata i hasło sprawdzalności wiedzy wydaje się być bardzo zasadne.

  Mikołaju, ty jesteś młodym naukowcem, masz jeszcze wiele lat na badanie różnych wątków wiedzy alternatywnej, nawet tak kontrowersyjnych. Dzięki twojej bezinteresownej pracy, co w obecnych czasach jest niezwykle rzadkie, już za samą bardzo aktywną działalność należy Ci się bardzo duży szacunek.
  Mi osobiście bardzo podobają się publikowane przez Ciebie artykuły i wachlarz tematów, jakie poruszałeś na antenie w swoich audycjach. Dużo inspiracji i ciekawej wiedzy.

  A wiec mamy tu dwa podejścia do badania alternatywnej nauki i wydaje mi się żę ciężko będzie Panów pogodzić.
  Ze swej strony szanuje pracę twoją Mikołaju i Pana Krzysztofa Rogali.

  Panie Krzysztofie, bardzo proszę Pana, aby użył Pan swoich dużych wpływów w środowisku, odkręcił sprawy i umożliwił przywrócenie Mikołajowi prawo nadawania własnej audycji bo ma swoje grono oddanych mu fanów którym brakuje jego analizy, jego spojrzenia i komentarzy co do aktualnych wydarzeń i do innych informacji którymi się z słuchaczami RBC dzieli.

  Bardzo Pana o to proszę i serdecznie obydwu Panów pozdrawiam

 54. ARMOR_CAGE pisze:

  Red czemu tak się unosisz, ja tam się z rajskimi nie zgadzam i uważam ich … wyczanelingowane albo w ogóle nie wiem co informacje za niezbyt wartościowe ale nie będę ich zaraz „jechał” przynajmniej nie aż tak, rozumiem że masz swoje powody by bardziej ich nie lubić jakoś teraz bo tak to wygląda że to był atak z ich strony na DI ale obrażanie ich od tak a tak samo ludzi którzy stoją bliżej nich lub dalej jest w sumie bez sensu tylko sobie nerwy szarpiesz i ktoś jeszcze sobie będzie błędną opinię o tobie wyrabiał. Wolałbym szczerze mówiąc przeczytać jak w sposób dojrzały i wyważony odnosisz się do sprawy, takie zachowanie zaplusuje. Ale to moja opinia 🙂
  Pozdrawiam.

 55. Claude mOnet pisze:

  Myślę, że możesz mieć rację – jest taka opcja, aczkolwiek poznałem szefostwo RBC i raczej nie wydaje mi się, aby potrafili tak grać, tak się wtopić w środowisko i być na pasku SS. Zresztą, czy ma to znaczenie czy są z polskich SS? Ważne jakie są owoce, bo i ktoś będąc w polskich SS może dobrze czynić.
  Wydaje mi się, że mają tylko i wyłącznie rozrośnięte swoje Ego, niczym dzieci z dużą głową, której nie potrafią sensownie wykorzystać…

 56. Kate pisze:

  redmuluc,
  mało Ci jeszcze? Ty nie rozumiesz tego, że nie chodzi o to, żebyś się z kimś zgadzał, tylko o to, żebyś się zachowywał się z honorem i godnością? To do Ciebie nie dociera?
  Oszukujesz, kłamiesz, rozpowszechniasz informacje które ktoś Tobie w jakiś sposób powierzał (wiem o tym) , oczerniasz nie wprost osoby (dokładnie wiesz o kim mówię) z którymi się pokłóciłeś o to, że Tobie rozwalają forum (pomimo tego, że nie masz na to dowodów) – pytam red- JAKIM PRAWEM? Kim Ty jesteś, żeby ferować takie wyroki i oceny? Jakim prawem obrażasz nas wszystkich?
  Sam siebie nie szanujesz, red, nie oczekuj tego, że ktoś inny będzie Ciebie szanował. Lisie metody, podchody, oszustwa i tego typu wersje uskuteczniaj sobie razem z Adamem, bo jesteście siebie warci.
  Ciekawa jestem, gdzie się – szanowny redzie podziała Twoja zjadliwość oraz cynizm w czasie audycji? Bo jakoś nie brakuje tych wartości w Twoich wypowiedziach pisanych- jakoś na antenie mi tego zabrakło…
  Daj już sobie spokój redmuluc. Nikt od Ciebie już nic nie chce: rób co uważasz, pisz sobie co myślisz, tylko nie obrażaj ludzi i nie wycieraj sobie nimi gęby: jak zauważyłeś, tego typu działania nie pozostaną pominięte milczeniem i przyjęte za standard.
  Chcesz kogoś pouczać co ma robić- daj przykład swoim zachowaniem. Jak dla mnie nie ma czego u Ciebie naśladować, w związku z powyższym w moich kategoriach poznawczych nie kwalifikujesz się na zakres „autorytet”.

 57. Z osobami, które spiskują przeciwko mnie za plecami, kłamią, są dwulicowe i skrycie działają na moją szkodę mimo, iż ja wobec nich nic złego nie zrobiłem – nie rozmawiam. Mój szacunek dla Pana się skończył wraz z ostatnimi akcjami.

  Aha i nie ośmieszaj się – komentujesz coś, o czym nie masz pojęcia, bo sam się przyznałeś, że nie czytałeś ich książki!

  Pozdrawiam

 58. redmuluc pisze:

  Ujmę to tak….bo bredzisz. na forum wypunktowałem w najdrobniejszych szczegółach konkrety. I jest dokładnie na odwrót. Ich fizyka to czysta fikcja i dowody są na forum.
  Odrobina inteligencji gdybyś ją miała pozwoliłaby ci może na taką ocenę. Na wszystko mam dowody i źródła . Proszę jakikolwiek dowód na brednie zawarte w książce hiper fizyka.

 59. daniel893 pisze:

  A więc kolego redmuluc. Nie wiesz kto tak naprawdę dobrał się do twojego forum, więc proszę Cię abyś nie wyzywał tutaj ludzi od skurwysynów. Może, jest ktoś komu zależy na tym by podsycić konflikt między tobą a lightworkerami, wybrał odpowiedni moment, w którym w prosty sposób podejrzenia mogą paść na tych oczywistych skurwysynów. A może sam zrobiłeś atak pod fałszywą flagą ;D Spójrzcie moi drodzy, jak dwadzieścia lat przyswajania informacji i tzw.”rozwoju” potrafi wpłynąć na człowieka. Dobrze, że mamy 20 krotne przyspieszenie rozwoju świadomości i wiem, żeby coś sobą zaprezentować i zmienić, to potrzebuję do tego świadomości a nie tylko wiedzy. Coś Cię kolego gryzie i to mocno i wiem, że nie jest to tylko sprawa forum ;D, ale o twoim związku z forum to można by fajną historyjkę pouczającą napisać.

 60. No Karmelek kojarzy mi się kobieco heh:) Przepraszam Panie Karmelu:) Pozdrowionka Bracie 🙂

 61. Karmel pisze:

  Z ich punktu widzenia robili słusznie. Wszystko zależy od punktu siedzenia. 😉 Dla kogoś kto patrzy ponad pudełkami to wyjście jest nieodpowiednie, odpowiednie to pogadać i rozwiać wątpliwości. Btw. Czy ja mam aż tak niemęski nick? 😛

 62. A tu się zgadzam:)

 63. A ja bym potępiał – nie ma czegoś takiego jak uświęcanie wszelkich środków. To nie jest działanie światła. I zapewniam Cię, że gdybyś widziała zachowanie tego jegomościa podczas tego spotkania to sama byś tak mowiła. Dla mnie to dziecinada udawać kumpla i żartować, nagrywać po to by kompromitowac, zamiast zapytać i rozwiać wszelkie niejasności podczas takiego spotkania. Przykro mi – ja tam byłem i wiem co mówię. Ja też wiele pytań zadawałem i wiele wyjaśnień dostałem podczas wielu rozmów z nimi. To nie demony i nic nikomu nie zrobiły, a jeśli tak – niech się zgłoszą Ci pokrzywdzeni. Ciekawe że atakuje się ich za zło wcielone, ale nikt nikogo pokrzywdzonego nigdy nie spotkał…

 64. Karmel pisze:

  Oczywiście 🙂 Ale to powód do tego aby zaostrzyć czujność. 🙂

 65. Z wierzchu to wszystko może wyglądać dziwnie, ale czy człowiek przebudzony powinien oceniac po pozorach? Ja badam wszystko do samego końca, anie po tym jak coś brzmi, czy wygląda

 66. Karmel pisze:

  Joanna – Przewodnik Boski o najwyższym statusie kosmicznym o ogromnej mocy dzięki któremu (miedzy innymi) naprawiany jest świat, który ma w galaktyce prawa polityczne i potrzebuje tylko 5 tys zwolenników. Brzmi to trochę podejrzanie dodając do tego tę teorię z ludźmi bez dusz. Tylko mówię jak to wygląda z wierzchu.

 67. Bax pisze:

  I’m not Mikolaj. I’m Bax .

 68. Karmel pisze:

  A jeszcze słowo o tym nagraniu. Nie potępiał bym tych nagrywaczy. Zachowali się jak się zachowali ze strachu przed Rajską. Może trochę nieładne porównanie, ale inne mi nie przyszło do głowy: zwierzak osaczony broni się najmocniej. W ich ocenie Rajska jest zła i bałamuciła ich znajomych więc posunęli się do radykalnych środków. Ja ich rozumiem. To jest właśnie miłość nawet wg Joanny. Czasami cel uświęca środki i gdybym tak ocenił sytuacje jak oni to kto wie jak bym postąpił. W obronie siebie i kogoś myślę, że mógłbym w ostateczności nawet zabić. Ja jej słowa potraktuję poważnie, ale niech ją 7 gęstość broni przed ludźmi jeśli okaże się, że kłamała. Manipulacja to wielkie świństwo. Tak to widzę.

 69. sekciarsko… nie wiem co oznacza sekciarsko, nie czuję tak tego, nie kapuję. 99% tematyki jaką się zajmujemy tutaj osoby nie czujące tego powiedzą, że to sekciarskie

 70. Dzięki bracie, ale we mnie nie ma już negatywu, ale trza było to poruszyć bo to ciekawe zjawisko:)

 71. Calamile pisze:

  a ja czytam i przychodzi mi na myśl obrazek : http://kwejk.pl/obrazek/467404
  Mikołaj .. jesteś świadomym inteligentnym facetem…. każdy z nas jest egusiem czy tego chcemy czy nie.. interesownym egusiem… nie wykluczając Ciebie czy mnie… skoro obserwujesz i uważny jesteś w stosunku do siebie i tego co się dzieje… to stań – pozbądź się emocji, które dokładają iluzji do niedomówień i urażonej dumy – otrzep się i olej to stary. …. Im więcej im i tematowi uwagi poświęcasz.. tym więcej karmisz temat i napędzasz wojnę… OLEJ TO… co Cię obchodzi co inni o Tobie myślą …(?) Ci co Ciebie czują nadal czuć będą – Ci co nie czują – nadal nie będą … Po co dawać im nieustanne pożywki negatywu? Żyjemy w świecie dualizmów … zło i dobro jest w każdym z nas… BEZ WYJĄTKU … i marne dywagacje na temat lepszych i lepsiejszych są już na start dowodem na ślepotę… nie rób więcej szumu bo Oni najwyraźniej są nie warci tego a Ty robisz im dalszą reklame bez sensu… umiejętność słuchania – nie tylko mówienia – to cholernie trudna rzecz dla wszystkich… nic nie dzieje się przypadkiem… szkoda pompować negatywną energię więcej … OLEJ ICH… i całą resztę mądrzących się komentatorów łącznie ze mną i dalej rób swoje… powodzenia bracie

 72. Karmel pisze:

  I tak się kończy rozdział z Matką Boską Joanną ;P Czas pokarze czy miała rację czy nie, prawda obroni się sama jak już ktoś niżej napisał. Szkoda, że Cię tak osaczyli Mikołaj bo co by się nie stało odwaliłeś kawał dobrej roboty, jak zwykle zabrakło dialogu i wywalenia wszystkiego na stół. Niemniej jednak nie lekceważył bym głosów ostrzegających przed Joanna Rajską bo na tym nagraniu naprawdę wypadła nieciekawie i faktycznie ocupeńkę sekciarsko, ale kto ma prawdziwie otwarty umysł ten nie powinien się zgubić. Co my tak naprawdę wiemy o ezoteryce i bytach niematerialnych, co mogą, a czego nie mogą. Może kobitę zwyczajnie ktoś wkręca. Eh te złe moce, diabli wiedzą gdzie siedzą. Jak zawsze w miłości świetle Karmel. 😉

 73. Pan_Staszek pisze:

  To ja Panu z całego serca dziękuję. Na pewno przez Pana programy powstało jeszcze więcej takich wspaniałych Panów Mikołajów !!! 🙂 🙂 🙂

 74. ewa pisze:

  Oto nadchodzi czas, w ktorym wszystko co zbudowane na klamstwie runie w wielka przepasc.I tak sie wlasnie dzieje. Klamstwo to brak szczerosci i oszustwo. Prawda to szczerosc i milosc budowana na szczerosci plynacej z serca. Dlatego Mikolaju nie przejmuj sie. Wlasnie ujawnili swoje podszyte klamstwem zamiary.Twoja odwaga pozwolila aby prawda wyszla na jaw. Ten kto jest otwarty na poznanie prawdy ja dokladnie dostrzegl.

  W ostatniej audycji Krzysztof Rogala nie zablysl swoja wiedza, czego nie mozna powiedziec o Rajskich. Wiedza Rogali to zbior informacji zebranych przez szereg lat, i wyuczonych. Co potwierdzil w debacie. Zadna jego wypowiedz nie plynela z glebi jego przekonan, co do wiedzy pozyskanej. A jedynie z wyuczenia tej wiedzy. Rajscy odpowiadali klarownie jasno z przekonaniem, a przekonanie bierze sie z glebi czlowieka i wiary w to co sie robi. To sa ludzie ktorzy posiadaja Wielka odwage, aby odwaznie dzielic sie wiedza ktora z zalozenia nie bedzie latwa do przyjecia przez wielu.Ujawnienie takiej wiedzy wymaga odwagi. Gdzie na kazdym kroku, zapewne spotykaja sie z oporem i negatywem. Ale nie chowaja glowy w „piasek”, wrecz przeciwnie wiedzac jakie reakcje tworzy taka wiedza, biora pelna odpowiedzialnosc za to co mowia. Rogala natomiast, na potwierdzenie swoich slow moze cytowac tylko to co wyczytal i podpierac sie cytatami. Nie ma prawa nikomu zarzucac, ze nie dzielia sie wszystkimi informacjami jakie posiadaja. Gdyz tak naprawde, on dzieli sie informacjami przez kogos stworzonymi i nie bierze odpowiedzialnosci za ten fakt.
  Zeby bylo jasne nie znam osobiscie ani Rogali, ani Rajskich ale zbierajac jakiekolwiek informacje zawsze kieruje sie podpowiedziami serca, plynacymi z glebi i dzieki temu jestem w stanie odbierac i przetwarzac to co do mnie dociera. Widze prawde, o ktora nie musze sie z nikim spierac. Bo prawda ktora widze jest moja prawda, budowana na mojej swiadomosci. Jesli cos mi nie pasuje sprawdzam, analizuje. Wiadomosci jakie przekazuja Rajscy, sa inspirujace. Ja uzyskalam wiele odpowiedzi na pytania jakie mnie nurtowaly w moim zyciu, pojawily sie rowniez nowe aspekty do zbadania dzieki Rajskim. Musimy pamietac o jednym waznym aspekcie. Aby wiedza, informacja byla odpowiednio przekazana, odebrana musimy byc bardzo otwarci na zakres slownictwa jakiego uzywa osoba przekazujaca. Kazdy z nas jedno slowo rozumie w sposob, dla niego zrozumialy, a tak naprawde okreslen jest wiele. A ty czytelniku ile znalazl bys okreslen dla slowa np. wiara.

  Wiara jest terminem wieloznacznym. W mowie potocznej oznacza przekonanie o czymś.
  W religioznawstwie polega przede wszystkim na przyjęciu istnienia czegoś bez żadnego dowodu wiarygodnie potwierdzającego ten fakt. W epistemologii wiara to „uznawanie za prawdziwe nieuzasadnionego twierdzenia”. Zarówno uzasadnienie jak i jego brak nie implikują prawdziwości lub fałszywości treści wiary.
  Epistemologia – „wiedza; umiejętność, zrozumienie”, logos – „nauka; myśl”) teoria poznania lub gnoseologia – dział filozofii, zajmujący się relacjami między poznawaniem, poznaniem a rzeczywistością. Epistemologia rozważa naturę takich pojęć jak: prawda, przekonanie, sąd, spostrzeganie, wiedza czy uzasadnienie.

  Zanim wydacie o kims osad, spojrzcie na siebie ! moze uda wam sie dostrzec swoja ………..?

  Pozdrawiam
  Ewa

 75. Myślę Mikołaj że Twoja droga w tym radiu się skonczyła – najwyraźniej masz iśc dalej , a może właśnie dlatego odchodzisz bo to radio ma sie w najblizszym razie skompromitowac – tyle że bez Ciebie . Moim zdaniem jesteś dziennikarzem z prawdziwego zdarzenia .
  Powodzenia i pamiętaj koniec jest zawsze nowym początkiem .

 76. Bax pisze:

  Zastanawiam się, czy cały projekt RBC, wyłączając oczywiście Pana z tego Panie Mikołaju, to nie robota wywiadu, zwłaszcza , gdy słyszy się o sugestiach osób najbardziej władnych w tym projekcie o sformalizowaniu zaczątków ruchu, w strukturę jakiegoś kościoła, czy innej struktury organizacyjnej. To najłatwiejszy sposób kanalizowania, wszelkiej działalności wolnościowej. Buduje się strukturę, trafia do niej więcej ludzi, gdyż organizacja , może wzbudzić większe zaufanie, choćby ze względu na jej , większą przejrzystość, jawność, transparentność. Łapie się w kanał wszelkiej maści „niebieskie ptaki” a potem umiejętnie puszcza się parę w gwizdek, albo ośmiesza. Takim ośmieszeniem rodzącego się ruchu walki o wolność, prawdę, może też być wtłoczenie , go w ramy jakiegoś zafajdanego kościoła. Sama nazwa kościół, dla bardziej kumatych to synonim bagna i szamba, więc takie szambo i bagno próbuje się uczynić z jakiś wszelkich idei, mogących rozwinąć się w niebezpieczny ruch.Kościół to też synonim czegoś staroświeckiego, tępego, mało lotnego. Panie Mikołaju tworzy Pan, a za pomocą radia w sposób bardziej efektywny , ruch który może się rozwinąć w coś o znacznie większej skali , grożącemu obecnemu systemowi, takie inicjatywy , to typowy cel do inwigilacji przez wszelkiego rodzaje służby specjalne, pretorian obecnego skostniałego systemu, dlatego zastanawiałbym się, czy ten cały Pana sponsor, to nie jakiś agent, albo osoba umoczona w jakieś lojalki wobec służb. Takie działania jakie wykonano na Panu , to typowy sposób w jaki oni działają, wykorzystanie Pana zaangażowania, zbudowania Pana zaufania , maskując swoje prawdziwe oblicze a potem podporządkowanie, przejęcie kontroli i efektywniejsze puszczenie w kanał odpowiednio ukierunkowany . Jeśli nie jest tak , jak napisałem, że cała ta trudna sytuacja, to przypadek, to zalecam tym wszystkim ludziom, którzy chcą walczyć z NWO, żeby sobie dali spokój, bo są za głupi na to, mogę jedynie stworzyć jeszcze większe bagno, a nie utopię , bo zakładam, że wiedzą, że jak nie zbudują utopii , to zostaną utopieni przez NWO.

 77. nnka pisze:

  Matrix (cover Powrót Świadomości) – drugie wejście Neo
  – Musisz wybrać – powiedział Nauczyciel Morpheus. – Jeśli weźmiesz niebieską tabletkę obudzisz się we własnym łóżku i uwierzysz w to co zechcesz Czerwona zostaniesz w krainie czarów i pokażę ci dokąd prowadzi królicza nora.
  Mistrz Neo przymknął powieki . Słyszy za prawym uchem piskliwe głowy poltergeistów- Weź tą co Gożdzikowa na ból głowy-niebieską będziesz spał spokojnie. W tle pojawia się niski baryton Cienia- Weż czerwoną znam te labirynty wszystko ci wyjaśnię,
  Mistrz wycisza umysł i słyszy głos płynący z serca –jeśli chcesz dokonać świadomego wyboru weź dwie. Chwila ciszy i … -Synu wyboru dokonałeś zanim tu przyszedłeś znasz już Prawdę.
  Noe otworzył oczy i spojrzał w okulary Merpheusa
  – Całe życie miałeś Morpheusu przeczucie, że z tym światem, w którym się urodziłeś coś jest nie w porządku. Nie wiesz co ale dręczy cię to i doprowadza do szaleństwa. –wstał i podążył do wyjścia
  Morpheusa przebiegł dreszcz emocji, po czym łykiem wody popił dwie tabletki i rozpoczął są NIEKOŃCZĄCĄ SIĘ OPOWIEŚĆ O POSZUKIWANIU WYBAWICIELA.. jednocześnie wchodząc w rolę pokornego sługi objawił się na progu przed wychodzącym Mistrzem. – Neo! Nie możesz opuścić mojego królestwa bez przyjęcia darów ducha i podaje CD-rom
  –Przeczytaj językiem Światła- szepcze do ucha Cień a płynące z duszy Noego Światło śpiewa- NIEBO JEST PEŁNE PEREŁ..
  Neo patrzy „Pod światło” na listę „szklanych darów”: prorokowanie, mesjanizm, uzdrawianie, nauczanie … . Biorę wszystkie-mówi i wychodzi.
  Za drzwiami zwraca się do Cienia- pilnuj tego jak oka w głowie, w moim Wymiarze to odrzut. TU w Labiryntach Umysłu to cenny Klucz otwierający następny Level.
  Pozdrawiam nnka

 78. RACJA – ALE to była tak charakterystyczna sprawa, że musiałem to poruszyć, by ludzie wiedzieli co zaszło. Poza tym to świetny przykład jak dla mnie paranoicznych zachowań. Pozdrawiam

  Mikolaj R

 79. junixy pisze:

  A ja myślę, że nie należy lekceważyć takich głosów, bardzo dobry wyważony post ARMOR_CAGE: „Jeżeli robisz dobrze ludzie którzy powinni będą Cie wspierać, ja tam trzymam za ciebie kciuki”. Nic dodać nic ująć. Panie Mikołaju, nie ma potrzeby bronić się na wszystkich frontach, bo prawda obroni się sama.
  Co do pań Rajskich, powiem jeszcze raz, przekazują pewne uniwersalne wartości, jednak należy także patrzeć krytycznie na to co mówią, przefiltrować przez swój umysł i niech każdy wyciąga SWOJE wnioski … Nie może być tak, że lepsi są tylko ci, którzy ich wiedzę, czy teorie przyjmują bezkrytycznie!
  A ja kiedyś na całkiem innym forum przeczytałam komentarz pewnego użytkownika, którego poglądy i wiedzę bardzo szanuję, że poleca „Hiperfizykę” i o tym pisał wielokrotnie, jednak wiedza tam zawarta to według niego zbiór informacji z różnych źródeł i książek, które ukazywały się na całym świecie. Ten człowiek powiedział, że nie wierzy Rajskim. I tyle. Każdy słucha siebie i ma do tego prawo.

 80. Ludzie oświeceni słyszeliście kiedyś o takim zjawisku psychologicznym jak PROJEKCJA ?
  Zbadajcie sobie to zjawisko i zastanówcie się co i na kogo projektujecie.
  Moim zdaniem Panie Rajskie i środowisko LW jest tylko i wyłącznie punktem w którym wasz oświecony egregor postanowił skupić cały swój głęboko zakorzeniony lęk.
  Nie chcecie go dostrzec w sobie więc dokonaliście jego zbiorowej projekcji na LW, które tylko w waszych umysłach uosobiło na potrzeby chwili wszystkie skrywane głęboko lęki i demony.

 81. Dziękuję serdecznie Panie Staszku!:)

 82. Pan_Staszek pisze:

  Dzięki !!! Panie Mikołaju za Pana trud i wysiłek włożony w idee radia „bez cenzury” ; zawsze oczekiwałem na Pana program i Pana tematykę – zawsze ciekawa i porywająca człowieka w nowe przemyślenia w otaczająca nas rzeczywistość. „Szydło wyszło z worka” – cenzura nie wytrzymała i ujawniła się!!! Może nie chodzi tyle o „sektę” – a tylko o politykę : Przecież Pana programy ostrzegały przed szatańskim planem „NWO” zniewolenia całej ludzkości – i to dla obecnego systemu mogło być za dużo ?! Głowa do góry !!! – na pewno czekają na Pana jeszcze lepsze „mikrofony” : Pokazał Pan innym jak audycje radiowe powinno się prowadzić !!! Osobiście czekam na radio z Chat-em z Pana udziałem – postaram się aby i mnie na Pana programie na Chat-cie mnie nie brakło !!! O Pana dalszej działalności z chęcią zapoznam się na Pana stronie „czasprzebudzenia” . Z szacunkiem i poważaniem – Pan_Staszek z Mannheim :):):)

 83. Świetny post Red – oto poziom oświeconych ludzi emanujących bezwarunkową miłością!:) czy ja tu coś muszę dodawać? Sami się ośmieszacie i pokazujecie swój poziom. Paranoi ciąg dalszy. Pozdrawiam:)

 84. Axis Mundi pisze:

  jedna wielka paranoja, jak mnie jakaś teoria nie obchodzi to ją zlewam, nie rozumiem czemu tyle osób się unosi,; „źle się poczułam, jak czytałam Rajskiej artykuł …. ” co za farmazony, jak można się źle poczuć od samego czytania, czy to nie znaczy , że po prostu ten ktoś ma za ciasne poglądy i jest zbyt ograniczony by mu się to w głowie pomieściło? Każdy sam decyduje jak się czuje , jeśli się zasugeruje czymś , czegoś się boi to żadna dziwota, że potem są takie efekty. NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ . TO TYLKO CZYJEŚ POGLĄDY . SAMI ZACZNIJMY MYŚLEĆ . trzeba starać się rozwijać do tego potrzeba bodźców, poglądy się zmieniają , więc o co ten szum? jeśli nawet tworzą sektę to co? jeśli komuś nie pasuje to niech się nie przyłącza . Ci to robią dużo hałasu sami się ośmieszają…. każdy powinien mieć prawo wypowiedzi , po co te emocje? jeśli coś nas irytuje to raczej znak że mamy problem to pojąć a nie że to jest złe… opanujcie się trochę!

 85. INSPEK pisze:

  Spokojnie byś wygrał w sądzie, gdybyś chciał. Pewnie mógłbyś wywalczyć minimum 50% własności. Lepiej jednak iść do przodu skoro ludzie zdjęli maski okazali się tacy małostkowi….

 86. redmuluc pisze:

  Super..szkoda ze nie dodałeś że banda fanatycznych sukinsynów zwolenników LW zhackowała mi forum chcąc je zniszczyć, do tej pory nie możemy się podnieść. Atak nastąpił równocześnie na dwie strony. Jeśli sądzisz że ja im to daruję to się grubo mylisz. To oznacza wojnę, jeżeli uda nam się namierzyć tego gnoja. Sprawa pójdzie do sądu. Broń tych pojebów ile chcesz bo gówno mnie to obchodzi. Nie daruje im tego, jeżeli zdobędę dowody będzie to ich pogrzeb.

 87. I to właśnie jest zdrowa postawa Sabrinko! Przecie nikt nie każe Wam mi wierzyć w każde słowo i powtarzać wszystko… Serdeczne pozdrowienia!

 88. A ja mam wrażenie, że ani nie znasz ich wiedzy do końca tlyko operujesz plotkami i przesądami. Oraz bez zrozumienia przeczytałeś ten tekst. I nikogo nie będę słuchał – także Ciebie – tylko zawsze siebie i własnych wniosków. Pozdrawiam:)

 89. ARMOR_CAGE pisze:

  ahaaa 😀 P.S. Claude mOnet od tEorii cHaoSu siedzi sobie w radiu KonteStacja. Z resztą wiesz bo byłeś gościem, to może tam się pojawisz z czasem przebudzenia ?

 90. ARMOR_CAGE pisze:

  Po 1 to szkoda że na mejla ode mnie odpowiedziałeś tym niusem, po 2 jak pisałem gdzieś komentarz o rajskich odczułem swego rodzaju atak, co mnie zdziwiło bo takie coś nigdy mi się nie zdarzyło, nie zdarzyło mi się takie odczucie i takie zamroczenie, i podobno nie jestem jedyny ale… tak tyko mi przekazano tego na pewno nie wiem. Tak czy siak jak dla mnie i ja to pisałem w mejlu oni sami się określili mianem oświeconych a to „po owocach ich poznacie” dopiero.
  Oszczędzę opisy dla czego mi się nie podobają bo nie chodzi mi tu o same informacje, mi tam luzik, jestem ciekawy jak jest na prawdę. A prawda może nas zaskoczyć. Ważne jest też to co jest między wierszami, scjentolodzy też o kosmitach mówią i że mają od nich maszyny, iiii ?
  Nie ważne, ja monopolu na wiedzę i obiektywizm jako taki nie mam, nie uważam żebym też zawsze wszystko oceniał dobrze ale i ty Mikołaju błędy popełniasz i będziesz popełniał. Mam mieszane uczucia co do tego co mówiłeś na tym „tajnym” spotkaniu, to znaczy mieszane uczucia do Ciebie.
  Jakąś tam swoją ogólną zasadę miłości mam, że to nie do końca tak jest że za ręce się złapiemy i po łące będziemy skakać ale jest to swego rodzaju akceptacja a nawet obojętność czasami, jak pozwolimy że nas zaczipują i zniewolą to tacy kosmici to uszanują i będą gadać z naszymi „panami”. Mikołaju rozmowa o przywódcy takim czy innym zawsze ma strukturę piramidalną.
  Co do ich książek to odpowiem ci cytatem
  Lew Tołstoj
  „Można być mądrym nie przeczytawszy ani jednej książki; wierząc zaś we wszystko, co jest napisane w książkach, nie można nie być głupcem.”
  CO DO BZDUR O ZOMBIAKACH I CIAŁACH BEZ DUSZ to powiem tylko tyle że moi znajomi którzy nigdy jakoś nie interesowali się różnego typu tematyką tzw. „spiskową” i nie tylko, jednak się tym interesują, nie widziałem ich przez jakiś czas a potem rozmawiając, zdziwiłem się że sami poruszają różne kwestie, tak jak pisałem: każdy ma swój jakiś punkt zapalny, trzeba w niego trafić. Dobrze mówiłeś wcześniej że trzeba im jakoś pomóc, poruszyć tę tematykę, a nie usunąć bo to robaki jak mówiłeś ostatnio. Podobnie też jak i ty to poruszałeś każdy ma swój poziom… nie zaryzykowałbym numerowaniem tego bo to debilizm, bo niby jak ? wiedza o haarpie to który poziom 😀 3 czy może jeszcze 2.5 😀 Ehhhh Więc to jest dla mnie jasne że określenie ludzi jako część systemu więc robaki, bez dusz itd. to zła ściema która ma za zadanie zaszufladkować. Ten co wie = ten lepszy z duszą, ten co nie wie = robak bez duszy. Ty mikołaju kiedyś nie wiedziałeś tego co wiesz, to co byłeś robakiem i nie miałeś duszy a dziś już masz ? znalazła ci się ? Tu LW mówią o tym że dusza może być wszędzie więc i w zwierzętach i może dalej… a tu nagle że większość ludzi jej nie ma ?
  Mikołaju jak dla mnie jest to tak jak z matematyką, jak ktoś nie umie liczyć i komuś takiemu powiesz że są macierze, liczby urojone, całki i pochodne, to powie że to jakaś bzdura albo wiedza nie do pojęcia a jak nauczysz go dodawać, odejmować i pokażesz że jest dalej mnożenie itd. to będzie mógł podążać tą drogą, może wszystkiego się nie nauczy, może nie zrozumie całości ale już zmieni nieco zdanie. Przecież dobrze wiesz.
  Problem polega na tym że wszędzie są te pułapki które mogą nas sprowadzić na manowce i dla tego APELUJE DO CIEBIE MIKOŁAJU, nadal staraj się ludzi informować, budzić i nie wierz że jesteś jakiś lepszy a inni to robaki bo dasz się złapać w pułapkę. Jeżeli robisz dobrze ludzie którzy powinni będą Cie wspierać, ja tam trzymam za ciebie kciuki. Co do rajskich na sam koniec, mam wrażenie że omijasz sedno sprawy bo nie chodzi tu o serwery i komunikatory a bardziej o możliwości decyzyjne i zwolenników.
  Pozdrawiam.

 91. marecki pisze:

  Nic się nie przejmuj Mikołaj podobno nic się nie dzieje bez przyczyny wszystko ma swój cel,wyciągnołeś z tego naukę na pewno ci się to przyda,i dalej do przodu co nas nie zabije to nas wzmocni pozdrawiam i nie przejmuj się takimi ludżmi.

 92. Eve pisze:

  Mimo, że nie czuję aby Rajscy mówili prawdę, bo czytałam ich artykuły i stronę i uważam, że nie robią nic pożytecznego a wręcz przeciwinie obniżają energię ludzi, ja sama czułam się bardzo źle po czytaniu tego co mają do powiedzenia bo ich wizja Wszechświata jest tak okrojona z ‚czucia’ że aż drze po skórze i ja intuicyjnie czuję, że albo oni ulegają jakimś swoim urojeniom albo rzeczywiscie sa pod jakimś negatywnym wpływem nieprzyjaznych ludziom istot…ale nieważne, to jest moja opinia, moja osobista, własna, po sprawdzeniu tematu i mimo tego nigdy nie posunęłabym się do opowiadania o osobistych sprawach człowieka, na mieszanie go z błotem, do szerzenia plotek albo niegodnych zachowań lub utrudniania życia. Chciałam aby ten konflikt sie skończył i żebyśmy wszyscy odzyskali rozsądek i aby ta szczytna idea radia i wspólnej współrpacy trwały nadal, bo szkoda mi że to sie rozchodzi w skłóceniu na dwie strony, ale cóż pozostaje tylko zachować spokój i zrozumienie wyboru ludzi, czy to przez pomyłkę czy przez głupi upór. Jest taka bardzo mądra metoda uzdrawiania sytuacji z huny, trzeba powtarzac w głebi siebie z autentyczną intencją do osoby, która zachowuje sie stosunku do nas źle: „Tak mi przykro, kocham cię”, można o tym poczytać http://spolecznosc.grmg.pl/topic/3341-huna-i-hooponopono/

 93. Misjonarz pisze:

  Kolego dobrze prawisz mam prawie identyczne poglądy co Ty wręcz czasami jak Ciebie słucham albo czytam to mam wrażenie jakbyś mi w głowie siedział. Stało się jak się stało i miało się tak stać skoro się tak stało, może zacząłeś emanować innym polem energetycznym albo cały czas nim emanowałeś, a ta przygoda była potrzebna do czegoś co się wydarzy i owa struktura się rozpadła kto wie. Nie przedłużając chciałem powiedzieć, że podoba mi się Twoje podejście do tematu i życzę powodzenia. Pozdrawiam:)

 94. Takich właśnie ludzi brakóje w naszym kraju jak pan .Ludzie nie myślą samodzielnie ,tylko ktoś ma za nas zadecydować co jeść ,jak sie ubierać i wkońcu ile możemy mieć dzieci .

 95. btl pisze:

  Nic dodać, nic ująć. Czas pokaże, kto ma rację. Powodzenia:)

 96. Sabrina pisze:

  Mnie osobiście Rajska nie przekonuje (bo też wyczuwam od niej zło), ale uważam, że ludzie ją za ostro traktują. Nie podoba mi się też jak potraktowali Ciebie, Mikołaju. Ja nie odbierałam Twoich audycji z udziałem Rajskiej (i reszty), jako promowanie ich. Podchodziłam do tego jak do „zwykłych” informacji. Z niektórymi poglądami się zgadzałam, z innymi – nie. I tyle w temacie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s