Proroctwo Indian Hopi – czekanie na „prawdziwego Białego Brata”

Hopi oznacza „pokojowi”. Hopi nie określają siebie tą nazwą. Zostali tak nazwani przez innych. W nazwie tej zawarty jest postulat etyczny, który Hopi do dziś uważają za swój cel moralny. Hopi w minionych latach stali się znani bardziej przez swe proroctwa i przepowiednie, dotyczące czasu ostatecznego, aniżeli przez swą zasadniczą postawę wobec „Matki Ziemi” i ogólnie – życia. Podczas gdy ogromna większość „białych ludzi” nie daje się pouczyć, to jednak pewna ich część zwróciła uwagę na proroctwa Hopi. Czego więc dotyczą przepowiednie?
Gdy jako mały chłopiec byłem tam na dole, na polu, ojciec mój powiedział do mnie, że pewnego dnia ziemia wywróci się. Dzień, w którym to się stanie, będzie dniem oczyszczenia. Niebo się zaciemni, a my będziemy pełzać jak mrówki, które nic nie widzą. Wówczas stanie się tak, jakby gromady samolotów zaciemniły słońce i zrzuciły na Ziemią masę rzeczy jak deszcz. Dojdzie do zaistnienia czterech zjawisk: będzie deszcz, Ziemia się przewróci, uniesie się ocean oraz będą grzmoty – to stanie się na całej Ziemi, we wszystkich narodach.
Tak Rudolf Kaiser w swej książce Głos wielkiego Ducha cytuje pewnego starszego religijnego wodza Hopi. Takie i podobne przepowiednie – nieraz bardzo szczegółowe, stanowią część składową myślenia i filozofii życiowej Hopi.
Mimo różnorodnych pokus amerykańskiego stylu życia, Hopi zachowali swą odrębność. Cechuje ich bliskość z przyrodą, przede wszystkim z Ziemią, skromne, pracowite i proste życie. Nasi ludzie służą krajowi swoimi modlitwami i swoimi darami. Wszystko jest błogosławione – rośliny, zwierzęta, gwiazdy – wszystko, co zostało stworzone, w ten sposób Hopi zdobywają prawo do miejsca w tym świecie*). W innym miejscu jest: Troszcz się o Matkę Ziemię, a ona zatroszczy się o ciebie. Troszcz się o twego brata. Bierz tyle, ile potrzebujesz, ale nie więcej. Dziel z innymi to, co masz i dziękuj duchowemu źródłu – Kosmosowi.
(Czytaj więcej)
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Transformacja Świadomości Globalnej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Proroctwo Indian Hopi – czekanie na „prawdziwego Białego Brata”

 1. Roni Tornado pisze:

  Myślę, że nie chodzi o rasizm bo ” prawdziwy biały brat” został napisany w cudzysłowu. Chodzi o przenośnię, że ma nadejść prawdziwe dobro-Światło a nie zło przebrane za dobro co miało już cały czas miejsce. Chodzi o to co napisała Iwona, że panują nad Ziemią dwie siły : zła i dobra i trwa między nimi walka.

 2. iwona pisze:

  Hallo. Ja juz przedpoludniem zadalam podobne pytanie – jakie jest powiazanie miedzy narodem niemieckim a bialym bratem?Ale pan Mikolaj nie zdazyl odpowiedziec.Moze chodzi tu o to, ze ziemia znajduje sie pod wplywem dwoch roznych ugrupowan kosmitow.Jedna grupa kieruje amerykanami i anglikami – oczywiscie negatywnie. Druga grupa – takze negatywna – niemcami.To te istoty „channelowal” hitler i glownie ich autorstwa byly te wszystkie wynaturzonepomysly o czystosci rasy itp. Mi tez przeszly ciarki po plecach, jak to czytalam.

 3. Myślę, że to rasistowskie przesłanie… 😛
  Biały człowiek?? Co to ma być??
  Jak w ogóle przyjęli tych ludzi z plemion Hopi do ONZ.
  Przecież to neonazizm wylewa się z tego proroctwa….

  PS: ajronia…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s