Hard reset – dlaczego III wojna światowa to najlepsze wyjście…

System nie może dalej funkcjonować. Nagromadziło się w nim zbyt wiele błędów. Do tej pory awarie i brak wydajności jednych podsystemów były ukrywane poprzez nadużywanie zasobów innych podsystemów. Właśnie przestają działać systemy awaryjne i błędy konstrukcji całego systemu dają o sobie znać ze zdwojona siłą. Potrzebny jest restart systemu na nowych zasadach.
System jest tak skomplikowany a wszystkie elementy tak ściśle powiązane ze sobą na wielu poziomach, że nie można przewidzieć, kto straci na restarcie. Pewne jest, że więcej do stracenia mają gracze, którzy w obecnym systemie zajmują znaczącą pozycję. Politycy, nawet przekonani o konieczności restartu, reprezentują w większości interesy grup, które nie życzą sobie zmian. Jedynym wyjściem jest więc twardy restart systemu, który postawi wszystkich przed faktem dokonanym i nie będzie pozostawiał miejsca na niekończące się dyskusje, negocjacje i wieczne „liberum veto”
W praktyce hard reset może być wywołany jedynie przez kataklizm na skalę globalną lub wojnę o światowym zasięgu.
Korzyści płynące z wojny:
Reset systemu finansowego (bankowość, giełda, system monetarny)
Reset systemów emerytalnych
Obniżenie aspiracji materialnych społeczeństw
Skanalizowanie społecznej agresji
Łagodna depopulacja
Obecność broni jądrowej u większości graczy nie zablokuje wojny. Wojna jest w interesie uczestników gry, więc będzie się ona toczyła środkami konwencjonalnymi lub na terytoriach zależnych. Ograniczona wojna jądrowa (np. Indie – Pakistan) w konsekwencji przyniosłaby katastrofę ekologiczną na skalę globalną co także zrealizuje wymienione wyżej cele, doprowadzając do całkowitego restartu systemu.
Taka wizja wydaje się być szalona, ale czy na prawdę jest mało prawdopodobna?
(wpis jednego z użytkowników forum davidicke.pl)
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, NWO i tajne projekty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Hard reset – dlaczego III wojna światowa to najlepsze wyjście…

  1. Wszędzie tam gdzie punktem odniesienie nie jest dobro w swym indywidualnym wymiarze tam istnieje niebezpieczeństwo alienacji, wybcowania, które w zaawansowanym stadium nakazuje postrzegać wszystko, każdą sferę życia z pułapu „masy”. Niestety nazbyt wielu dostraja się i ulega tej swoistej propagandzie: stąd mamy właśnie taki geopolityczny sposób myślenia (jak choćby w tym artykule, komentarzu), oraz posługiwanie się terminem „gracza”, który sprzyja dehumanizacji, Częścią dehumanizacji jest także personifikacja narodów, państwa na scenie politycznej (np. publiczny komunikat: Bułgaria zrobiła, USA się nie zgadzają). Jest to nagminna przypadłość. Jeśli pragniemy obalić system zbudowany na takich fundamentach to zamiast poszukiwać masowych rozwiązań powinniśmy raczej rozmontowywać go, a to może się zmienić tylko poprzez budowanie i rozwój świadomości oraz mentalności, proces długi i nie skończenie długi, wymagający także działania. Żadna bomba nic nie rozwiąże, najwyżej wydłuży długi korowód ofiar.

  2. Charles Haanel pisze:

    Witam chciałbym sie odnieść do tego globalnego resetu. To raczej bardziej złożona kwestia to musiało by dotknąć właściwych ludzi i miejsca w przeciwnym razie rządzące cwaniaki wykorzystają to ale w żadnym razie na naszą korzyść . Jeżeli przemyślane z Boskim pierwiastkiem to tak ,ale w innej formie będzie to niczym przegrana żona i dom w karty po pijanemu. Zostanie tylko ból głowy smutek i bezsilność . I tak dostajemy bardzo mało my szaraki jesteśmy wyzyskiwani w imie czego ,czy jak odbiorą mi wynajmowane mieszkanie prace za…. To będe lepszy pokorniejszy ? Po pierwsze równe podziały bogactw obfitości tego świata ,której mu nie brak .Miedziane i złote świątynie majątki polityków i biznesmenów . Jesteśmy traktowani bardzo źle i pozostawieni samym sobie . Ta planeta nie jest Rajem powoli przestaje być nawet czyśćcem .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s