Być człowiekiem znaczy coś więcej

Bycie człowiekiem to coś znacznie więcej niż posiadanie ciała ludzkiego. Patrząc z perspektywy fizycznej każdy z nas jest do siebie podobny, bo przecież należymy do tego samego gatunku, jednak  w obecnych czasach niektórych ludzi dzieli od innych dosłownie przepaść, która na dodatek wciąż się poszerza. Ta przepaść to poziom świadomości.
Nie ma nic w tym złego- tak zwyczajnie jest. Wiem doskonale, że wielu ludzi oburza się czasem na takie stwierdzenia dzielące ludzi według jakichś kategorii, gdyż wydaje im się, że wszyscy jesteśmy równi i mamy równe możliwości percepcji i rozwoju. Mnie też zawsze się tak wydawało, ale może to rozumienie nie jest prawidłowe? Czy na pewno każdy z ludzi ma podobny potencjał, podobne możliwości? To myślenie bardzo idealistyczne i przyznaję, że sam zawsze tak myślałem. Teraz już sam nie wiem.
 Ale już pomijając samą kwestię posiadania idealnie równych możliwości bez wątpienia dziś istnieje podział w obrębie naszego gatunku, podział na ludzi świadomych i mających potencjał do rozwoju, a tych nieświadomych i zamkniętych w ich małych systemach wierzeń konserwowanych przez matrix. Przepaść pomiędzy tymi grupami rośnie z dnia na dzień, gdyż jedna grupa wciąż się rozwija głodna wiedzy i prawdy, a druga stoi w miejscu okopana jak w bunkrze częstokroć z agresją atakując treści mogące zakłócić ich stabilny obraz świata.
Być człowiekiem to nie tylko posiadanie ciała fizycznego, mieszkanie tutaj na Ziemi, jedzenie, picie, rozmnażanie się, praca i przeżycie w możliwie dobrych warunkach materialnych. Bycie człowiekiem to coś znacznie więcej. To świadomość tego kim naprawdę jesteśmy, że jesteśmy istotami duchowymi kreującymi swą własną rzeczywistość, że nasze ciało to tylko wehikuł do podróży w tym świecie, w tym wąskim zakresie postrzegania rzeczywistości. To świadomość naszej łączności z naturą, z wszystkimi żywymi stworzeniami, z żyjącą i czującą planetą Ziemia – to też zarazem szacunek do tychże istot. To świadomość iluzoryczności tej materialnej rzeczywistości a zarazem piękna i ogromu wszechświata, który tętni życiem. To świadomość naszej przeszłości, że nie pochodzimy od małpy, że nasza przeszłość sięga o wiele dalej i ma rodowód kosmiczny, wbrew zakłamanej obecnej oficjalnej wersji.
(Czytaj więcej)
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Natura rzeczywistości, Świadome życie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Być człowiekiem znaczy coś więcej

  1. nnka pisze:

    Informacja (wiedza) zawsze była kodem, zaś mądrość to umiejętność korzystania z posiadanej wiedzy, Świadomość to korzystanie z niej zgodnie z Prawami Miłości..Miłość nie jest braniem i dawaniem ,tylko Strukturą w jakiej ewoluuje dusza wcielona w Materię o określonej strukturze, którą tworzą Istoty na niej żyjące . . Złamanie Prawa jest jak rozdarcie, dążenie do władzy tworzeniem struktury strachu wśród „maluczkich” i zwierząt … a strach paraliżuje ciało i umysł I tak wielu chce abyśmy wierzyli, że nasza dusza jest nieświadoma ISTNIENIA-choć w niej jest PRAWDA
    Na etap rozwoju Świadomy Duchowo Człowiek dopiero wkraczamy, przed nami długa droga…a tak wielu ludzi jeszcze analizuje BYĆ czy nie BYĆ CZŁOWIEKIM…a jeśli nie CZŁOWIEKIEM to kim?
    Pozdrawiam nnka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s