Czy NASA ukrywa prawdę o Elenin?

Śledząc wszelkie informacje na temat komety Elenin natrafiłem na bardzo ciekawy wpis jednego z internautów na stronie zmianynaziemi.pl. Oto on:
Witam wszystkich, od marca interesuje się Kometą C/2010 X1 Elenin. Staram się zachować zdrowy rozsądek i daleki jestem od sensacyjnych teorii łączących tą kometę z Nibiru.Chciałem jednak poruszyć dwie kwestie. Po pierwsze czy zamknięcie forum dyskusyjnego NASA to przypadek?
Forum dyskusyjne NASA (buzzroom) znajdujące się pod adresem http://buzzroom.nasa.gov zostało zamknięte w marcu 2011, po tym jak jeden z naukowców zamieścił komentarz w którym napisał, że Kometa C/2010 X1 Elenin przejdzie znacznie bliżej Ziemi niż jest to pierwotnie podawano (pierwotnie szacowano odległość 0.24 AU czyli ok.34 mln 700 tys km). Oto wpis naukowca, po którym to wpisie strona forum NASA została zamknięta: „przekalkulowałem jeszcze raz i wychodzi mi, że będzie to 0.0004617 jednostki astronomicznej, a nie 024, będzie to 16 października o godzinie 21:42″. Strona do dziś pozostaje zamknięta… Druga sprawa to teoria wpływu ciał   niebieskich na sejsmiczność Ziemie ogłoszona przez uczonego z Uniwersytetu w Sarajewie, nazywa się on dr Mensur Omerbashich a współpracuje z Cornell University. W kwietniu tego roku przygotował pracowanie skupiające się na udowodnieniu, że wielkie trzęsienie Ziemi w Japonii 11 marca tego roku zostało spowodowane przez Kometę Elenin i jej koniunkcję ze Słońcem i Ziemią.
Co ciekawe, na polu badań rezonansu Ziemi trwa patentowy spór prawny między naukowcem a Rządem Stanów Zjednoczonych. Przegląd tekstów tego badacza wskazuje na duże zainteresowanie badaniami rezonansu skorupy ziemskiej i wpływu koniunkcji ciał niebieskich na tenrezonans. W 2006 roku dr Mensur Omerbashich opublikował pracę „Powiększanie rezonansu skorupy przyczyną tektoniki”. Tegoroczna praca napisana pod wpływem ostatniego wzrostu zjawisk sejsmicznych nosi tytuł „Astronomiczna koniunkcja jako przyczyna aktywności sejsmicznej M6+”. Oto fragment streszczenia. “Demonstruje tu empirycznie koncepcję georezonatora, w którym falowo wzmocniony rezonans Ziemi powoduje zjawiska sejsmiczne. Udowadniam, że wszystkie silne trzęsienia ziemi o magnitudzie M6+, które wydarzyły się w 2010 roku miały miejsce podczas przynajmniej trzydniowych koniunkcji ciał niebieskich w naszym Układzie Słonecznym. Następnie, że te same siły stoją za wielkimi trzęsieniami M8+, do jakich doszło w pierwszej dekadzie 21 wieku. Ostatecznie najsilniejsze trzęsienia M8.6+ poprzedniego stulecia wydarzyły się podczas długotrwałych wielokrotnych koniunkcji”. Dalej jest o wiele ciekawiej, ponieważ Dr Omerbashich uzasadnia swój model badawczy: „Wykorzystałem kometę C/2010 X1 (Elenin), gdyż dodaje solidności mojej tezie o wzmocnionej od 2007 roku sejsmiczności na Ziemi. Kometa Elenin będzie nadal intensyfikowała sejsmiczność na naszej planecie aż do sierpnia-października 2011. Dostępne są przybliżone prognozy trzęsień Ziemi na podstawie moich obliczeń”. A oto link do streszczonego tu artykułu:  http://arxiv.org/ftp/arxiv/papers/1104/1104.2036.pdf 
Proszę o dyskusję wokół tego artykułu.Pozdrawiam
baczny_obserwator, pon., 2011-07-04 23:05
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, NWO i tajne projekty, Transformacja Świadomości Globalnej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Czy NASA ukrywa prawdę o Elenin?

 1. Paweł pisze:

  Każdy ma swoją teorię dot trzęsień Ziemi.A co wiemy? Wiemy na pewno to ,że rezonans jest przyczyną max drgań. A jak dochodzi do rezonansu?
  Rezonans występuje, gdy układ drgający łatwo pobiera energię ze źródła pobudzającego go i jest w stanie przechowywać ją. Jednakże, zazwyczaj w układzie istnieją pewne straty energii, zwane tłumieniem, zależą one od amplitudy drgań układu, dlatego przy stałym wymuszaniu dochodzi do stanu równowagi. Wiedząc to a także to jak dochodzi do rezonansu wywołanego dźwiękiem dojdziemy do czego ? ………….

 2. Adolifen pisze:

  musze ci przyznac racje JamPolakPL

 3. JamPolakPL pisze:

  masz racje sobull

 4. Sobull pisze:

  Czy was to już naprawdwe popierdolilo w tych łbach? wez cie sie za roboty a nie pierdolicie jakies farmazony

 5. virl pisze:

  O co te spięcia . I tak wszyscy wiedzą że Nasa ukrywa nie tylko istnienie planety x ,ale duużo więcej. Wystarczy pomyśleć ? Albo ślepo wierzyć w niepełne publikacje . I naukę ,psełdo naukę . Psełdo jak z klimatem cieplarnianym że niby ilość dwutlenku węgla ma jakiś wpływ , a podatek węglowy płacimy tylko kurde nikt nie wie komu go płacimy . Poszukajcie komu się płaci ten podatek w googl . A dziura ozonowa też była ,ciekaw gdzie. Nie mówiąc o aktywności słońca i jej domniemanych cyklach niby 11 letnich . Coś się zbliża do układu i wyciąga materię słońca , podobnie jest z dziwnym zachowaniem księżyca itd itd. Nie mówiąc o tych badziewiach o pochodzeniu człowieka ,że kliknoł gen i powstał o jeden chromosom mniej . Osobiście gaworzyłem ze znanym egiptologiem przy piwie ,który przyznał że badał różne budowle megalityczne np, puma punku w Peru i myśli że ludzie tego nie wybudowali ,przynajmniej przy obecnym stanie wiedzy. Pseudo nauka to te zabetonowane uczelnie ,które kultywują utarte szlaki . A zakazana archeologia ? Poczytajcie i zacznijcie myśleć.

 6. Red – ja nigdzie nie mówię, że to niebezpieczeństwo – to jest znak zmian, a co dokładnie oznacza to nie wiem. W kulturze Majów także mowa o komecie, w apokalipsie, nawet w channelingach – nie można tego zbagatelizować. Ja to łączę – Ty nie. OK

  Ja stawiam na jedno – za Elenin się kryje coś więcej i może ona być Czerwoną Kachiną z przepowiedni Indian Hopi – co zonacza znak zmian, oczyszczenie – ale nie stawiam na 100% czy sama kometa to spowoduje, czy to tylko znak. Niemniej temat elenin mam potwierdzony w wielu źródłach a nie tylko w internecie,. Stąd wiem, że temat jest i zamierzam go śledzić., Pozdro

 7. Dominik73 pisze:

  Witam!

  Dorzucę swoje zdanie, chociaż zaraz pewnie zostanę skrytykowany – osobiście jestem pewien, że ludzkość znajduje się w rozpaczliwej sytuacji będąc hodowaną (lub okupowaną) przez zaawansowane pasożytnicze cywilizacje kosmiczne. Jesteśmy ich „własnością” oraz źródłem energii i surowców biologicznych, niczym innym. Katastrofy „naturalne” wcale w rzeczywistości takie nie są, perfekcyjnie się je aranżuje, biorąc pod uwagę ogromna liczbę czynników (także tych, o których dzisiaj nie mamy pojęcia). Aby nie być gołosłownym: aktywność słońca również jest sterowana (wszyscy widzieliśmy statki operujące w jego pobliżu), założę się, że koniunkcje planet i rola komet również jest w organizowaniu tych tragedii brana pod uwagę (aby głupi ludzie brali te wszystkie katastrofy jako coś co jest „naturalne”.na co nikt nie ma wpływu). Teorią okupacji można również doskonale uzasadnić genezę zła na naszej planecie; struktury ludzkie są zinfiltrowane („rządy w rządach”), zdrajcy, którzy rządzą naszym światem i znają tożsamość najeźdźców przyjmują od nich bezpośrednio rozkazy (to górna grupa „ludzkiej piramidy”), niższe grupy (które nie są tego świadome) jak np masoni i inne bractwa satanistyczne – modlą się do najeźdźców, którzy promują i pomagają takim grupom, najniższe szczeble tej drabiny to „nieświadomi kolaboranci”:, którzy wykonują polecenia powyższych grup, robiąc to dla osiągnięcia własnych korzyści…
  Obcy są różni, niektórzy wyglądają jak my, inni to np.reptillianie, niektórzy mają wzrost butelki coca coli… Jest to temat – rzeka, zachęcam do przeczytania tekstu: http://www.globalnaswiadomosc.com/dominikkroliczanora.htm

  Te poglądy są szalenie niepopularne, jak najbardziej są blokowane w mediach głównego nurtu, idee te są nieraz wyszydzane na stronach demaskatorskich – jest to tym bardziej przykre, że łączy nas ten sam cel, teoretycznie różni spojrzenie na rzeczywistość jednak w miarę rozwoju sama znajomość prawdy staje się mniej istotna (jakakolwiek ona by nie była). Pozdrawiam serdecznie.

 8. asgrot pisze:

  Mikołaju, czy czytałeś może „Rozmowy z Bogiem” ? Jeżeli tak to co sądzisz o zawartych tam wiadomościach na temat 2012 roku i transformacji świadomości?

 9. redmuluc pisze:

  „Zawsze kometa kojarzyła się z czymś negatywnym, ze zmianami w kulturze starożytnej – dlaczego? A może są komety i KOMETY? Może mają one wpływ energetyczny jaki nie potrafią zmierzyć nasi naukowcy?”

  Lekcja historii.
  W średniowieczu i starożytności WSZYSTKIE obiekty jakie pojawiały się na niebie były nazywane kometami, włączając w to UFO i deszcz meteorytów. Jakimś „cudem” ludzie umierali masowo po przelotach takich czarnych i ognistych kul za dnia nazwanych także „kometami” Pojawiała się mgła z komet opadająca na miasta i tak wybuchała epidemia, stąd się brało ich „negatywne” skojarzenie.

  Par excellence, twierdzisz że: „natrafiłem na bardzo ciekawy wpis jednego z internautów ” i że to tylko pewnie informacja ale pejoratywnie dążysz do odwodnienia że kometa Elenin zniszczy cholera wie ile i że to proroczy znak zagłady…bo stwierdziłeś że to ciekawy wpis właśnie przez ten autorytet który potwierdza. Uwierzyłbym że jest inaczej, ale jakoś nie stwierdziłeś dla przeciwwagi że może to jest przesadzona manipulacja mijanie się się z faktami podstawami fizyki, także nie twierdź że „Śledzisz wszelkie informacje na ten temat” – bo to nieprawda, nie śledzisz ale „wybierasz”, tworząc „złudzenie” że kometa stanowi niebezpieczeństwo. Pośrednio postępujesz tym samym asekuracyjnie że „nie twierdzisz że to prawda”…to czemu to bierzesz do siebie osobiście ?

  Ja też śledzę informację na ten temat…wszystkie jak na 3 latka przystało.

 10. Czytelniczka pisze:

  Całkowicie popieram Cię Mikołaju. Już od dawna interesuje się tym co w tak niebywale znaczny sposób wpływa na naszą planetę i muszę powiedzieć ze już wielokrotnie spotkałam sie z teoriami jak powyżej. nie zamierzam tutaj dyskutować merytorycznie, jednakże uważam, że im więcej wysnuwa się teorii tym lepiej dla wyjaśnienia tych niebywałych zbierzności w datach. Ponadto, znam pare innych blogów na których mozna sobie werbalnie pouzywać a nie tam gdzie ktoś stara sie coś merytorycznego przekazać.

 11. A to ciekawe – Redd bazuje na mainstreamowych naukowcach i czeka aż ONI WYDADZĄ OPINIĘ i na jej bazie on WIE że nic się nie stanie… Uważasz Red, że wiemy już wszystko? Naprawdę? Zawsze kometa kojarzyła się z czymś negatywnym, ze zmianami w kulturze starożytnej – dlaczego? A może są komety i KOMETY? Może mają one wpływ energetyczny jaki nie potrafią zmierzyć nasi naukowcy?

  A kiedy oficjalni naukowcy jacyś poważni profesorowie uznają NWO? A kiedy oni uznają istnienie Reptilian? czekam niecierpliwie…

  Poziom myślenia – żenujący, niestety. Znowóż nie chodzi o to, czy masz rację ale o sposób argumentacji i pisania 3 letniego dziecka, co się wkurza jak mówią co innego niż on mówi

  A ten wpis cytuję: „Ba ale macie swój „autorytet”…już myśleć nie trzeba prawda ?” – to świadczy dobitnie, że nie wiesz czym jest ta strona. Tu nikt nikomu nie narzuca nikt, i nie ma autorytetów. jakbyś umiął czytać wstępem do artykułu było: Śledząc wszelkie informacje na temat komety Elenin natrafiłem na bardzo ciekawy wpis jednego z internautów na stronie zmianynaziemi.pl. Oto on:” a więc nie mówiłem że to prawda, ale znalazłem ciekawy wpis i tyle

  A Ty już masz wizję pewnie sekty jakiejś, Ładnie sobie Tworzysz w swej głowie. Może i wiedzę masz sporą, ale wyobraźni, syntezy i pokory za grosz.

  I zaznaczam, ze tego typu wpisy obrażające na poziomie 3- latka będą kasowane ktokolwiek je by nie umieszczał

  Pozdrawiam

 12. redmuluc pisze:

  „Powiększanie rezonansu skorupy przyczyną tektoniki” to nic innego jak teoria Tesli.
  Temat dotyczył planet a nie komet, teraz na siłę jakiś pseudo profesorek, (takich samych geniuszy mamy od szczepień) chce udowodnić że kometa ma wpływ na trzęsienie ziemi podciągając całość pod teorie Tesli , nic dziwnego że ma problemy patentowe. Problem tylko w tym jak widzę i co każdy widzi aby udowodnić że kometa wywoła rezonans co teoretycznie może …praktycznie nie.

  te żałosne badania prowadzą do fałszywych wniosków, sądzę że mogę to zestawić z migracją ptaków i na bank znajdę powiązania,

  Kolejna sprawa, logiczna i prosta bo wg mnie trzeba być prawdziwym idiotą aby myśleć że kometa która pędzi z prędkością 50-60km na sek ma wpływ na jakąkolwiek orbitę….w jakiej osi ? Od kiedy to istnieje coś takiego jak „zrównanie” w układzie kartezjańskim podczas ruchu ?

  Czy jakakolwiek kometa do tej pory powodowała trzęsienia ziemi? Pytam ?
  Co z wcześniejszymi trzęsieniami Ziemi bardzo potężnymi które były dawniej a nie było żadnej cholernej komety ?

  Aby wywołać rezonans na powierzchni innego ciała niebieskiego dany obiekt musi posiadać naprawdę gigantyczny ładunek magnetyczny i gigantyczną masę,

  Od kiedy to lód wywołuje rezonans ? Wg jego durnej teorii jet pewna luka..Antarktyda powinna ziemię rozerwać na strzępy…tyle lodu …a ile wody !

  Topowy naukowiec …z Sarajewa, czekam na kolejnego Einsteina …teoria dotyczy koniunkcja planet…a nie koniunkcji z biegającą krową po łące. Ba ale macie swój „autorytet”…już myśleć nie trzeba prawda ?

  Jego „przewidywania” też są wyjątkowo genialne pisze że ma być wielkie trzęsienie gdzieś od września do października (jak porażająca dokładność) …jednocześnie „potrafi” obliczyć „koniunkcję” ciała które zapieprza 50-60 km na sek – godne podziwu.

  – ja też przewiduję trzęsienie „od października do grudnia”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s