Konflikt – czyli dlaczego nasz świat tak właśnie wygląda

Konflikt rodzi się z podziału czegoś, co jest całością. Zerwanie spójności między elementami całości wynika z wartościowania, oceniania poszczególnych części. Całość pojmowana jako trwanie Wszechświata funkcjonuje według praw uniwersalnych. Egzystencja zgodna z prawami oparta jest na obserwacji rzeczywistości i neutralnym reagowaniu na pojawiające się sytuacje i zdarzenia.
Każda część całości rozwija się wówczas wedle jednostkowych możliwości, spójnie z potrzebą całości. Nie powstają sytuacje konfliktowe. Nie ma podłoża do walki. Wiedza i wnioski budują ład, pozwalają przewidywać skutki powoływanych do życia przyczyn. Dają rozumienie rzeczywistości, samodzielność i odpowiedzialność. Nikt w takiej całości nie jest autorytetem, każdy może korzystać ze wspólnych wniosków. Bo nie funkcjonuje pojęcie: moje .
Konflikt pojawia się wraz z wolną wolą, tzn. z pozornym prawem do głoszenia haseł: „mam rację”, „chcę!”, „pragnę!” To zawołania do walki stanowiące opozycję wobec drugiego człowieka.
Systemy społeczne, polityczne, normy moralne, religijne, kryteria naukowe to sztuczne programy, które miały za zadanie rozbicie całości, zerwanie naturalnej spójności człowieka z wiedzą Uniwersum i nim samym. Systemy miały skłócić ludzi ze sobą. Podzielić na lepszych i gorszych, umożliwić przynajmniej niektórym korzystanie z wolnej woli, a w istocie egzystencję cudzym kosztem.
Funkcjonowanie wolnej woli w obrębie jednostki to rozbicie na skłócone ze sobą części człowieka. Proces ten przeprowadzono zmieniając funkcję psychiki i rozbudowując intelektualne zwątpienie. Doprowadziło to do przekształcenia sfery odbiorczości i wrażliwości człowieka w źródło wahań i niepewności.
Od czasu wprowadzenia programu wolnej woli odbieraniem bodźców płynących ze zmysłów i przetwarzaniem bodźców zewnętrznych zajmowała się psychika człowieka, która interpretuje bodźce. Sama więc manipulując, ulega zarazem manipulacji zewnętrznej.
Sterowanie psychiką odbywa się przez narzucanie z zewnątrz sposobów myślenia i typów przetwarzania danych. Służą temu podziały ludzi na narody, grupy społeczne, wyznaniowe, partyjne. Poszczególnym zbiorom ludzkim wpaja się drogą kodowania odmienne rodzaje reakcji: Niemiec „nie rozumie” sposobu myślenia Polaka, katolik – muzułmanina, bo funkcjonują w nich różne programy wartościowania rzeczywistości. Sprzeczność jest utwierdzana przez tzw. prawo do „mojej racji” i konieczność wyróżnienia się w zbiorze, do którego się przynależy. Opozycyjne wobec siebie kody, czyli konieczność przynależenia do zbioru i jednocześnie przymus wyróżniania się w nim, trafiają do podświadomości jako zaczyn konfliktu.
Poszczególne treści kodów jeszcze przed przetworzeniem ich przez podświadomość są przekazywane jako dyspozycje wykonawcze do ciała. Ciało nie w pełni rejestrując manipulację, odruchowo poddaje się jej. Z czasem obcy program uznaje za system własnych norm. I tak psychika staje się kuźnią wątpliwości, zarzewiem konfliktu, ponieważ uruchamia różne, wykluczające się wzajemnie dane.
Człowiek najczęściej utożsamia się z intelektem i psychiką, a reakcje tychże odbiera jako „ja”, np. ja się boję. Wówczas nie jest w stanie wyjść poza ich obszar. Utrwala się też sprzężenie zwrotne lęku z ciałem fizycznym, obniża się jakość ciała.
Programowanie psychiki było ukierunkowane tak, by stworzyć jak najwięcej antagonistycznych, niespójnych logicznie programów. Zauważmy, że logika, podpora intelektu, działa bezbłędnie w skrajnie różnych, sprzecznych ze sobą przypadkach. Na tej podstawie umysł tworzy światopogląd, a psychika steruje ciałem zgodnie z programem, jaki ma wbudowany. Jej celem nadrzędnym jest umacnianie osobowości. Bo ta utwierdza i rozbudowuje sprzeczności w człowieku, podsyca stany emocjonalne. Emocje zakłócają naturalne funkcje człowieka, ułatwiają dostrojenie go do sztucznego programu, zaburzają przyrodzoną czujność i zmysł obserwacyjny jednostki.
Głównymi czynnikami oddziałującymi na osobowość są przyjemność i wygoda oparte na prawie własności. Że przyjemność jest tylko programem, świadczyć może choćby fakt, że niektórym osobnikom sprawia ją masochizm, innym – sadyzm, a jeszcze innym zoofilia czy nekrofilia. Poszczególne grupy osobników o podobnych upodobaniach tworzą tzw. normę. W zależności od narzuconego programu – norma wygląda różnie. Jest nią na przykład obrzezanie u Żydów, celibat w klasztorze, jedna żona w Europie czy harem w krajach islamu.
Psychika bardzo skutecznie kieruje człowiekiem, ale działanie to zamyka się w przedziale z góry narzuconych kanonów. Stąd bierze się miłość romantyczna, wizerunek ideału kobiety czy mężczyzny, nadopiekuńczość współczucie jako wzory stanów emocjonalnych, które należy wzbudzić, by podporządkować się grupie, przynależeć do niej.
Relacje międzyludzkie w układzie wolnej woli są niczym innym jak ścieraniem się programów różnych manipulatorów, bowiem każdy człowiek mający wolną wolę ma wpojony mechanizm manipulacji.
Psychika, siewca wątpliwości i niepokoju w człowieku, każe oceniać każdą sytuację i przeciwstawiać się jej, ale jednocześnie, przesycona lękiem, utrudnia podejmowanie decyzji, hamuje działanie. Psychika odsyła do zbiorowych reakcji. Sugeruje, że aktywność jednostki może się przejawić tylko pod patronatem autorytetu. Cenzor psychiczny to konstrukcja zabezpieczająca przed przyjmowaniem „obcego” programu, innego niż treści podane przez autorytety. Niewygodne informacje powodują rozbicie wewnętrzne, utrudniają przetwarzanie danych. W psychice powstaje „dziura” powodująca stresy, choroby, obniżająca jakość pracy, czasem doprowadzająca do śmierci. „Dziura” oznacza wyciek energii lub taką zmianę wibracji umysłu, że jego praca staje się niemożliwa. W człowieku tworzy się rezonans sprzeczności. Niszczeje system czujników odbierających naturalne bodźce.
Odmianą rozbicia wewnętrznego, które umysł kwalifikuje jako zewnętrzne, jest np. „zdrada”: ideologii, religii, partnera. Źródło tego człowiek postrzega na zewnątrz. W istocie przyczyna tkwi w psychice i jej programie. W zależności od zapisu prowadzi do agresji wobec kogoś, czegoś lub siebie (morderstwo, samobójstwo, rewolucjonizm).
(Czytaj więcej)
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Natura rzeczywistości, Świadome życie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Konflikt – czyli dlaczego nasz świat tak właśnie wygląda

 1. ArO pisze:

  Zdajcie sobie jasno sprawę, że istnieją siły, które nie chcą, żebyście ujrzeli świat w nowy sposób. Mają one swój własny interes w tym, by wszystko działo się po staremu. Uznają one, że wasze wyzwolenie się stanowi zagrożenie dla ich władzy. I rzeczywiście w pewien sposób jest to prawdą. Jednakże nie rozumieją oni, że jeśli sami nie osiągną nowego zrozumienia ludzkiej kultury i cywilizacji, zwłaszcza w odniesieniu do duchowości i ewolucji świadomości, stracą wszystko, czego tak rozpaczliwie bronią.

  „Urząd Pracy” jest instytucją, która człowiekowi zabiera ostatnią godność.

  Wyjdźcie z tego Systemu, bo to jest prostsze niż myślicie! Trochę konkretów jak to zrobić.

  Odejdźcie od dyktatury rządzących.
  Sprzeciwcie się! Niezależnie od ceny!

  1.
  Bojkotujcie produkty firm, które mają charakter przestępczy, wyzyskujący i nieludzki! To jest ta moc, którą macie przy następnych zakupach.

  2.
  Bojkotujcie „podatki”. Nie płaćcie więcej podatków, ponieważ jest to świadectwo wymagane od Was, abyście byli przedstawieni jako niewolnicy. Ten rodzaj „podatków” jest przestępstwem i nie ma już nic wspólnego ze sprawiedliwym wkładem dla ogółu.

  3.
  Bojkotujcie politykę.
  Jest to zgromadzenie samolubnych, służących tylko sobie dam i panów, którzy tylko udają że stoją w służbie narodu.

  3.1
  Nie idźcie na wybory!

  3.2
  Stwórzcie nowe jednostki które staną do wyborów!

  Sprzeczność?

  Na to wygląda, jednak wybory mają coś wywołać i one tego nie czynią. Dlatego tez twórzcie nowe ruchy w nowym Duchu.

  Bojkotujcie zawsze w pokoju, spokoju i samostanowieniu przebudzonej Świadomości – wszystko to, co wywołuje u Was dreszcze na plecach.

  4.
  Zwolnijcie się z pracy jeśli nie zgadzacie się z tym co w niej się dzieje i z tym co musicie tam czynić!

  5.
  Opuśćcie każda społeczność która degraduje Was do roli milczącej służby podlegającej „panom”.

  6.
  Zrezygnujcie z Waszego członkostwa w klubach, które przynależą do Starego Systemu i mu służą.

  6.1
  Na tym etapie ogromne znaczenie ma porzucenie wszystkiego, co wiążę Was ze Starym Systemem, tam gdzie tylko to możliwe. Zakończcie każdą przynależność do Starego Systemu, jeżeli celem tej wspólnoty nie jest jedyni dobro wszystkich ludzi. To jest to.

  7.
  Złóżcie wymówienie w Waszych bankach, zmniejszcie wszystko do minimum.

  7.1
  Karty kredytowe: jedna wystarczy!

  7.2
  Ubezpieczenia:
  Złóżcie wymówienie, a zwłaszcza w sektorze usług finansowych i ubezpieczeń życiowych.

  7.3
  Książeczki oszczędnościowe: złóżcie wymówienie NATYCHMIAST. Pieniądz jest nic nie wart a pieniądz leżący w „banku” jeszcze mniej, ponieważ jest on od samego początku „skazany za klęskę”.

  To co tym bardzo konkretnie jest pokazane, to prośba abyście wyszli z Systemu. Tam gdzie tylko możecie. To dotyczy również kościołów. Bądźcie czujni sami w sobie.

  Wolność jest BRAKIEM ZALEŻNOŚCI a ten System jest reprezentowany przez wysoko postawionych kapłanów polityki, gospodarki i religii, którzy stworzyli sobie naród zależny od ich nieprawości.

  Co macie do stracenia, co macie do wygrania? Rozważcie to dobrze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s