Joanna Rajska i Jacek Czapiewski – o sobie i o fali 2012

Joanna Rajska i Jacek Czapiewski nagrali serię filmików opowiadających o ich działalności względem nadchodzących zmian mających nastąpić na naszej planecie.
Zanim przystąpicie do oglądania chciałbym jedynie zaapelować o umiar i rozsądek w ocenach tego materiału. Bardzo wielu ludzi zamiast koncentrować się na przekazie samej informacji ocenia wątki poboczne i szufladkuje danych ludzi w bardzo uproszczony sposób. Czasem oceniamy wygląd, brzmienie głosu, wystrój wnętrza, sposób mówienia i na tej podstawie osądzamy, czy ktoś mówi prawdę czy nie. To nie na tym polega – to z reguły są programy naszego umysłu – nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia, ale zamiast obiektywnie starać się ocenić rzeczywistość patrzymy na nią za pomocą tychże programów. One zaś z reguły prowadzą na manowce. Czyż w Waszym życiu wielokrotnie już nie myliliście się w ocenie kogoś lubczegoś na pierwszy rzut oka, bo „źle wam to wyglądało”, lub coś nie pasowało, a potem okazywało się zupełnie inaczej? Pamiętajcie, że to tylko informacja – trzeba ją zbierać i starać się wyciągnąć z niej dla siebie ile się da.
Drugą blokadą naszego umysłu są utarte w nas jakieś przekonania. Jeśli ktoś pokazuje inną drogę, inne wyjaśnienie pewnych zjawisk lub zaprzecza naszym „dogmatom” – natychmiast przystępujemy do ataku – nie lubimy tego, nieprawdaż…? Ja proponuję zwyczajnie zastanowić się, czy ten ktoś aby nie miał racji, czy aby nasze przekonania nie są błędne. To jest gwarant rozwoju – nie utknięcie w kolejnym systemie przekonań, w dogmatach.
To tylko tytułem wstępu – nie dotyczy to tylko Pani Rajskiej i Jacka Czapiewskiego – ale wielu, wielu innych ludzi głoszących pewne informacje kontrowersyjne. I nie chodzi mi tu wcale o powiedzenie: „Tak, oni mają 100% racji, słuchajcie ich i nie kryttykujcie”. Nie, nie, nie. Chodzi mi o to by nie kategoryzować przedwcześnie, nie szufladkować. Informacja to tylko informacja. A rzeczywistość bywa naprawdę zaskakująca, prawda bywa często ukryta pod płaszczykiem rzekomego absurdu i nielogiczności…
Miejmy zatem postawę prawdziwego naukowca, badacza – zachowajmy otwarty umysł.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Natura rzeczywistości, Transformacja Świadomości Globalnej, Świadome życie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Joanna Rajska i Jacek Czapiewski – o sobie i o fali 2012

 1. eko pisze:

  Jesteście bandą debili. Tego się nawet nie da skomentować. To się nazywa choroba psychiczna.

 2. Irbis pisze:

  Moje spotkania z humanoidalnymi jaszczurami w latach 2004 – 2010 (opisuję to dokładnie w portalu Jacolo) skłaniają mnie do zaakcpetowania tego co mówią ci ludzie. Dlaczego dane mi było ujrzeć prawdziwą tożsamość humanoidalnych „reptylian” … ? Czy dlatego że w jakis sposob jedna z gęstośći w jakiśsposób udostępnila mi to bo sie jakoś otworzyła …? Czy jeszcze z jakiegos innego powodu ? Czy tylko by zburzyć moją dotyczasowych struktur ? Czy jeszcze cos innego … O tym pisze w swojej książce także wybitna naukowczyni pani Giuliana Conforto ….
  W jednych z katowickich supermarketów w20010 roku miałem spotkanie z „ludźmi” z innej gęstości .. Nie bylo to miłe spotkanie .. Dokładnie takze to opisalem w tym portalu rok czy dwa lata temu …

 3. Anka Antoniewska pisze:

  Witam, Byłam na warsztatach organizowanych w Poznaniu z Panią Joanną i Panem Jackiem. Moim zdaniem została przekazana tam wiedza niezwykła tylko dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z nową energią i nową wizją świata. A że przekazują trudne i bolesne tematy, kontrowersyjne stwierdzenia ? No cóż, czas się przebudzić i …..otworzyć oczka, wyłączyć telewizor i zastanowić się, czy jesteśmy samoświadomi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s