Zmiany na Ziemi przyspieszają…

Gdyby sugerować się przekazem z mediów głównego nurtu wydawałoby się, że ostatnimi czasy tylko w Japonii dzieje się coś niepokojącego z przyrodą, a anomalia pogodowe nie są aż takie groźne i nie zwiększają swego natężenia jakoś szczególnie. Jednak gdy przeanalizuje się wszystkie wiadomości ze świata obraz pokazuje nam, że jednak dzieje się coraz to więcej, im bardziej zbliżamy się do roku 2012…
*7 kwietnia doszło do silnego trzęsienia ziemi w Meksyku. Zwykle byłoby to dostrzeżone ale tym razem sytuacja w okolicy Japonii przykuła uwagę całego świata. Wstrząs o magnitudzie 6.5 w skali Richtera wydarzył się w okolicy Chiapas w Meksyku. Mimo sporej skali zjawiska, epicentrum było zlokalizowane dość głęboko bo 157 km pod powierzchnią ziemi.
File 6271
*Do trzeciej erupcji wulkanu Etna doszło 10 kwietnia. Minęło 51 dni od poprzedniego wydarzenia tego typu, do którego doszło 18 lutego. Wydarzenie było jakby odtworzeniem poprzednich erupcji z wypływem lawy o długości 3 km. Doszło też do ujść gazu i intensywnych erupcji lawy.
*W nocy z 9 na 10 kwietnia wzrosła aktywność typu stromboliańskiego wewnątrz krateru. INGV, włoska agencja wulkanologiczna, zarejestrowała wzrastający poziom wstrząsów. Wypływ lawy zainicjowany 9 kwietnia najpierw miał spokojny przebieg. Rano 10 kwietnia lawa nie osiągała jeszcze stromego zbocza Valle del Bove.
Przed południem w niedzielę erupcja nabrała bardziej gwałtownych rozmiarów, czego wynikiem była też rejestracja większej ilości wstrząsów. Pojawiły się tez fontanny lawy i emisji gazów oraz pyłu wulkanicznego. Wiatr spowodował opad pyłu w sektorze między Trecastagni, Fleri, Zafferana, Aci S. Antonio, Acitrezza, Acicastello i Acireale.
*Japońska Agencja Meteorologiczna ostrzegła kilka dni temu, że ponad 20 wulkanów w kraju kwitnącej wiśni przebudziło się po wielkim trzęsieniu ziemi sprzed miesiąca. Analiza wstrząsów wtórnych skłania naukowców do sugerowania, że kolejne wielkie trzęsienie o magnitudzie przewyższającej 9.0 w skali Richtera może nawiedzić kraj praktycznie w każdym momencie.
Agencja dodaje, że eksplozje wulkaniczne występowały, jako następstwo trzęsień ziemi już kilkanaście razy w historii i ludzie powinni zachować czujność wobec tej tendencji.Ilość wstrząsów powyżej 6.0 w samym marcu osiągnęła 77 a 74 z nich wydarzyło się w obrębie strefy, w której doszło do katastrofalnego wstrząsu 11 marca 2010. Statystycznie ujmując ilość silnych wstrząsów jest pięćdziesięciokrotnie większa niż w tym samym okresie rok temu.
Największy wstrząs wtórny z 7 kwietnia spowodował śmierć co najmniej 4 osób i ranił 166 osób. Przerwa w dostawie energii elektrycznej dotknęła ponad 2,6 miliona gospodarstw domowych. Japońska Agencja Meteorologiczna ostrzegła, że wstrząsy wtórne o sile ponad 7.0 prawdopodobnie jeszcze wystąpią.W międzyczasie nasilają się wstrząsy wokół 20 krajowych wulkanów. Taki stan rzeczy ma miejsce od 11 marca zwłaszcza w okolicy Fuji, Hakone i Aso-San.
* Wulkan Taal na Filipinach grozi erupcją. Ostrzeżenie wystosował filipiński Instytut Wulkanologii i Sejsmologii podnosząc poziom zagrożenia na drugi stopień. Stało się to po serii wstrząsów pochodzenia wulkanicznego oraz emisji dwutlenku węgla.

Zaczęło też dochodzić do ujść pary. Poziom 2 jest opisywany, jako “alarmujący” i zakłada pojawienie się magmy, która może się kumulować i w konsekwencji prowadzić do erupcji.
Instytut informuje, że ze względu na rosnący poziom magmy ludzie powinni pozostać z dala od jego krateru. Nagłe, niebezpieczne eksplozje pary wodnej i toksycznych gazów mogą wypełnić powietrze czyniąc spore niebezpieczeństwo dla żyjących w tym obszarze.
* Martwe ryby pływają w stawach i zbiornikach wodnych prawie w całym stanie Connecticut. Jednym z miejsc występowania ryb jest zbiornik wodny Wethersfield.
Powstał on w 1860 i do tej pory był uważany za malownicze i spokojne miejsce. Nate Vierzbikcki, mieszkaniec z okolicy mówi:
„Zbiornik znajduje się z tyłu mojego podwórka. Kiedy jestem w domu, to zazwyczaj w wolnym czasie chodzę połowić ryby i powygrzewać się na Słońcu. Jednak dzisiaj spojrzałem i o zgrozo! „- Vierzbicki kontynuuje: „Zobaczyłem duże nagromadzenie śniętych ryb. Śnięte ryby zdarzały się już w przeszłości ale teraz ryby gromadziły się po 40 cm grubości, jedna na drugiej – to był straszny widok”
Zgony ryb rozpoczęły się gdy stopniał śnieg. Urzędnicy z lokalnego wydziału ochrony środowiska tłumaczą masowość zjawiska brakiem tlenu w wodzie po srogiej zimie. Twierdzą, że nie jest to nic nadzwyczajnego.
Co będzie dalej? Tego nie wie nikt zapewne, aczkolwiek przypominam sobie moją rozmowę z Joanną Rajską, która wspominała, że całkiem niedługo jakiś duży wulkan da o sobie znać światu. Tak czy siak widać gołym okiem, że natura się budzi. Ostrzeżenia widać wszędzie.
(Źródło: http://zmianynaziemi.pl/)
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Transformacja Świadomości Globalnej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Zmiany na Ziemi przyspieszają…

  1. Karmel pisze:

    Japończycy to sobie znaleźli miejsce na życia. Kruche wysepki pokryte wulkanami 😀 Dobrze ze depresji nie mają.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s