Odszedł Jose Arguelles

Jose Arguelles

23 marca odszedł Jose Arguelles. Największy z wizjonerów przełomu i transformacji 2012,  czołowy popularyzator tej idei, fundator Fundacji Dla Prawa Czasu, autor kilku wspaniałych książek oraz pierwsze – dla wielu z nas –  powszechnie dostępne źródło wiedzy o kalendarzu Majów.
Jose Arguelles (Valum Votan) odszedł po krótkiej chorobie – jak podała jego macierzysta Foundation for the Law of Time – w absolutnym spokoju. Zmarł o tej samej godzinie, o której się narodził w 1939 roku. Zarówno dzień jego narodzin jak i śmierci są osadzone w cyklach Czerwonego Spektralnego Księżyca.
Valum Votan był autorem kilku fascynujących książek, z których fragmenty ostatniej – „Kronik Kosmicznej Historii” – publikowaliśmy na naszej stronie (linki poniżej tekstu). Nie wiadomo, czy ukończył Kroniki, czy nie, a miało to być dzieło podsumowujące dorobek jego życia. Z kolei jego „Faktor Majów” był kamieniem milowym w transformacji naszej świadomości i zarazem wspaniałym wglądem w przekaz cywilizacji majańskiej. Podobnie zresztą, jak współorganizowana przez Arguellesa w 1987 roku Harmoniczna Konwergencja, do której potrzeba było 144 000 uczestników, co też się wydarzyło. Dla świadomych uczestników ewolucji świadomości był to także kamień milowy, choć w innym niż „Faktor Majów”, dopełniającym wymiarze czynu. 
Arguelles wielu się kojarzy z kalendarzem Majów. Wielu z nas jest też świadomych schizmy, która panuje od dwudziestu lat w środowisku majańsko-kalendarzowym za sprawą innego, niż Arguellesa, podejścia do tematu autorstwa Carla Colemana. Coleman jest autorem bardziej ortodoksyjnej interpretacji kalendarza, podczas gdy Valum Votan jest autorem wizjonerskiej interpretacji majańskiego kalendarza. Antagonizm, który niejednokrotnie dzielił zaintrygowanych przekazem Majów, jest twórczą lekcją dla tych, którzy nie do końca zgłębili znaczenie majańskiego powitania In Lak’ech – Ty jesteś innym Ja. Przekroczenie tego podziału pozwala na widzenie obydwu interpretacji kalendarza Majów tak, jak chiromanci widzą znaczenie zarówno prawej i lewej ręki – obie interpretacje razem dodają nowego wymiaru – w tym przypadku – majańskiemu kalendarzowi. Jedna jest opisem determinującym, a druga jest opisem potencjałów. I tak też serdecznie namawiam wszystkich by je widzieć.
Na stronie Foundation for the Law of Time jest napisane, że Valum Votan/José Arguelles Has Ascended – więc może i ja powinienem moje tytułowe „odszedł” dopełnić tym, że „ku górze”?

Źródło: http://www.schodamidonieba.pl/
Zdjęcie: Jose Arguelles/Valum Vota (za Foundation for the Law of Time)


Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Transformacja Świadomości Globalnej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Odszedł Jose Arguelles

  1. Anonim pisze:

    Votan był Awatarem więc odszedł pięknie.

  2. Karmel pisze:

    A właśnie smucić się nie wolno! 🙂

  3. Sabrina pisze:

    Smutne:(

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s