„Zeitgeist: Moving forward” – 20 stycznia premiera w Polsce!

W styczniu 2011 w sześciu miastach Polski będzie  w salach kinowych można będzie za darmo obejrzeć światowa premierę filmu „Zeitgeist: Moving forward” w reżyserii Petera Josepha. Jest to pełnometrażowy film dokumentalny, który przedstawi potrzebę zmiany obecnego monetarnego modelu socjoekonomicznego, który zarządza całym światowym społeczeństwem.W Poznaniu premiera będzie miała miejsce 20 stycznia godzina 18.00 w kinie Rialto.
Temat filmu wykroczy poza kwestie kulturalnego relatywizmu oraz tradycyjnej ideologii przechodząc do najbardziej podstawowych, empirycznych cech ludzkiego i społecznego przetrwania, ekstrapolując te niezmienne prawa naturalne do nowego, zrównoważonego modelu społecznego zwanego „Gospodarką opartą na zasobach”.
W filmie zostaną przedstawieni eksperci z dziedzin opieki zdrowotnej, antropologii, neurobiologii, ekonomii, energetyki, technologii, nauk społecznych i innych mających znaczenie dziedzin, które wiążą się z funkcjonowaniem społeczeństwa i kulturą. Głównymi trzema tematami będą ludzkie zachowanie, gospodarka monetarna i nauka stosowana. Jako całość film tworzył będzie model pozwalający zrozumieć paradygmat obecnego systemu, dlaczego tak ważne jest wyjście poza niego. Film ten zaprezentuje również nowe, radykalne lecz zarazem praktyczne podejście społeczne bazujące na dogłębnym zrozumieniu sytuacji, co mogłoby pomóc rozwiązać problemy społeczne nękające dzisiejszy świat.
Jedną z unikatowych cech wyróżniających styl tego filmu od większości pozostałych filmów dokumentalnych jest równoległa tematyka dramatyczno/filmowa, z udziałem wybitnych aktorów, którzy abstrakcyjnie odgrywają gesty związane z ogólnym przesłaniem filmu. Znajdziemy w nim również liczne animacje oraz wizualizacje w 2D i 3D, powracając jednocześnie do standardowego, tradycyjnego podejścia dokumentalnego.
Zeitgeist: Moving Forward ma zostać wprowadzony na ekrany w 60+ krajach i 20+ językach, począwszy od 15 stycznia 2011. Ta premiera na dużą skalę nie jest związana z jakimkolwiek wiodącym dystrybutorem. Częścią kontrkulturalnego wyrazu tego podejścia jest pominięcie wszelkich mediów korporacyjnych, na rzecz niezależnych grup, które niedochodowo przedstawią film w odpowiadających im rejonach. Większość z tych grup jest powiązana z różnymi zrzeszeniami aktywistów, włączając w to ruch Zeitgeist, który jest grupą popierającą zrównoważony rozwój, opowiadającą się za przejściem społeczeństwa do nowego modelu socjoekonomicznego, z dala od rosnącej degradacji systemu monetarnego i tego konsekwencji.
Zeitgeist: Moving Forward jest projektem niekomercyjnym, co oznacza że będzie dostępny za darmo w internecie. W połowie lub pod koniec stycznia na ZeitgeistMovingForward.com za 5$ będzie można zakupić fizyczną płytę DVD. Światowa premiera kinowa będzie zorganizowana przez The Artivist Film Festival i odbędzie się ona 15 stycznia 2011 w Los Angeles.
Reżyser,  producent, scenarzysta, kinematograf, kompozytor, montażysta i narrator filmu,  Peter Joseph został nieumyślnie osobą  znaną w społeczności filmów dokumentalnych dzięki nagrodzie za film „Zeitgeist:  The Movie” który uzyskał 100 000 000 obejrzeń online podczas  pierwszego roku swej publikacji. Ten film nie był takim w swej oryginalnej  koncepcji, lecz stał się takim, kiedy zyskał poklask globalny. W 2008 roku, ciąg dalszy  tego filmu „Zeitgeist: Addendum” miał premierę na Artivist Film  Festival w Hollywood. Tak jak swój poprzednik „Addendum”, który otrzymał  nagrodę na tym festiwalu, uzyskał potężną ilość obejrzeń w Internecie w ilości  50 000 000 podczas pierwszego roku.
Po wydaniu tego filmu, Joseph założył ruch społeczny  inspirowany przez reakcje publiczności – „Ruch Zeitgeist”. Ta globalna  organizacja, która teraz posiada prawie półtora miliona subskrybentów w ponad  200 krajach pracuje, aby zapoczątkować transformacje kulturową w nowy zrównoważony  paradygmat a „Zeitgeist: Moving Forward” jest po części medialną ekspresją tej  samej perspektywy. „Ruch Zeitgeist” jest rozszerzeniem „Projektu  Venus”- organizacji założonej przez projektanta przemysłowego Jacque’a Fresco,  który jest też wspierany w filmie.
„Zeitgeist: Moving Forward” jest trzecią częścią tego, co  teraz stało się projektem serii filmów kulturowych, który rozważa „Zeitgeist”,  co znaczy „Duch świadomości czasów”  lub kultury.
Już 20 stycznia o godzinie 18:00 w kinie „Rialto” w Poznaniu rozpocznie się premierowy pokaz trzeciej części filmu <<Zeitgest: Moving Forward>>
!!WSTĘP WOLNY!!
Oficjalna strona anglojęzyczna, zawierająca m.in. daty premier na całym świecie:
www.zeitgeistmovingforward.com
Więcej na temat serii filmów Zeitgeist i jej historii:
www.zeitgeistmovie.com
Polski ruch Zeitgeist:
www.tzmpolska.org
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „„Zeitgeist: Moving forward” – 20 stycznia premiera w Polsce!

 1. Jest podany na dole artykułu link do ich stron – tam jest więcej info

 2. Ania pisze:

  A w Gdansku bedzie projekcja ? Podajcie bliższe dane.

 3. Zimny144k pisze:

  Z niecierpliwością czekam na Zeitgeist: Moving Forward…
  …Debunked. ^^

  Z chęcią obejrzę oryginał, ale wątpię, żeby autorzy zrezygnowali z promocji ‘nowej’ światowej religii New Age wprowadzanej przez NWO. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s