„Z prochu powstałeś..?” – manipulacja ludzką percepcją samego siebie

”INFORMACJA  DLA  CIAŁA  ZAWSZE  PRZYCHODZI  Z WYPRZEDZENIEM,
BO  MYŚL  CZŁOWIECZA WSZYSTKO  TWORZY  I ZAWSZE GO  UPRZEDZA!„
Gdy rozpatrujemy dziś wszystkie informacje dotyczące budowy człowieka- jego istoty, to mamy bardzo trudny „orzech” do zgryzienia. Bo  wg tzw. Świętych Ksiąg – człowiek zbudowany jest na wzór i podobieństwo Boga. Ten Stworzyciel zbudowany jest z trzech elementów i przejawiony jako suma- czyli czwórnia w Jedni. Poza tym wiedząc, że Człowiek  został zbudowany podobnie, to oznacza, że składa się również z czterech elementów.
Od wieków jednak wpaja się ludziom informacje, że jesteśmy jednorazowym ciałem. Koduje się, że z prochu powstałeś i w proch się zamienisz. Utrwalaczem tego pojęcia .jest posypywanie głów popiołem. Kto zatem robi ludziom „wodę z mózgu”?- czyniąc rozróżnienie w budowie boga i człowieka Powstaje również i inne pytanie: kto upoważnił przedstawicieli kościoła do zmiany boskich słów? Przecież nie wolno zmieniać boskiego przesłania  Ale jeśli księgi wymyślał człowiek;  to może je sobie dowolnie modyfikować. Myślącemu nasuwa się więc prosty wniosek: boskie słowa to słowa ludzi tworzących taką, a nie inną religię i święte księgi. Czytelnikom tych ksiąg zabroniono jednak rozważać prawdy w nich zawarte. Gdy to czynisz,  masz ciężki grzech. Komentować słowa ksiąg mogą tylko teolodzy. Stworzono więc Dogmat.
Wg słów boskich: mamy wolną wolę. To jakim prawem powołano do „życia” dogmaty? No cóż, ziemscy posłańcy boga są ważniejsi od stwórcy. Zdaje się to potwierdzać teza, że  wszystko , co objawi  papież jest nieomylne i ma wartość boskiego słowa. Stąd płynie prosty wniosek: Papież jest bogiem na Ziemi. A to jest wyrazem dążenia do sprawowania władzy absolutnej nad ziemskim człowiekiem. Co z tego wynika?  Nie trzeba być szczególnie bacznym obserwatorem, by stwierdzić, że ludzkość na Ziemi od wieków umęczona jest religijnymi wojnami . Udręka  religijna stała się podstawą bytu wiernych wszystkich wyznań.
Z całkowitą uległością ludzie szli do komór gazowych, czy aktualnie poświęcają życie wysadzając się w powietrze, bo opierają się na słowach swoich kapłanów : że czyny ich są wynikiem woli boskiej . A z nią się godzić trzeba. Zaś na nagrodę  można liczyć w niebie. No cóż po śmierci, gdy jest już za późno na zmianę decyzji,  można się przekonać, że obietnice – to były tylko piękne słowa  niezgodne z rzeczywistością, którą  po śmierci człowiek rozpoznaje. Ważne, by tę wiedzę wykorzystał w kolejnym życiu i zgodnie z własnymi wnioskami postępował.
Skoro Bóg może wszystko, to i człowiek  na podobieństwo z nim – może również .Tyle że człowiek przez wieki manipulowania nim zapomniał o swojej sile i możliwości przejawu. Jak możemy to czynić skoro nasze myśli zostały uwięzione w dogmatach religijnych? Straszy się nas potępieniem wiecznym, choć nikt nie wyjaśnia na czym to polega. Nauczono nas lękowych reakcji, zmuszono wyobraźnię do tworzenia okrutnych obrazów, tortur po śmierci. W ten sposób staliśmy się własnymi katami.  I sami pilnujemy, by pułap strachu w nas nie malał .
Ciągłe skupianie się na lęku sprawia, że cała nasza SIŁA  rozpada się. W przerażeniu nie myślimy, jak prosto rozwiązać swój problem- tylko oddajemy się w ręce boga, A za tym hasłem kryje się człowiek, twórca, lub twórcy jakiejś idei, którzy ze skupiania się na nich grup wyznawców czerpią siłę i inne wymierne profity. Po czym demonstrują ludziom ukradzioną moc, jako  własne cuda. Kapłani od zarania dziejów posiadali wiedzę o budowie człowieka  i tożsamej z nim budowie Wszechświata.
„Poznaj siebie a poznasz Wszechświat” –  to znane twierdzenie – lecz go lekceważymy. Przewaga kodowanych wiekami dogmatów jest silniejsza od wielu przedwiecznych przekazów, zachowanych w mądrościach zwykłych ludzi. Nie da się ukryć, że współczesnym jest brak podstawowej wiedzy o sobie. Nie wiemy czym jest   Istota Ludzka. Jak jest zbudowany człowiek ( nie chodzi o  anatomię), I jaką spełnia rolę na określonej planecie. Manipulacje przywódców różnych religii i idei doprowadziły do utraty ludzkiego jestestwa – szukamy rozpaczliwie namiastki wiedzy w teoriach religijnych. Choć  ta nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości. Skuty strachem  wyznawca dowolnej religii bez trudu przyjmuje FIKCJE za fakt. Zakodowanemu już dziś człowiekowi dowodów na wiarę nie trzeba. Lęk przed karą boska jest wystarczającym zabezpieczeniem trwałości wyznania.
„TAM , GDZIE  ZACZYNA  SIĘ  STRACH  – KOŃCZY  SIĘ  NASZA  SIŁA !
Aby „wydobyć z siebie moc” trzeba  rozpoznać swoją konstrukcję, czyli należy rozpocząć od budowy człowieka, i poznania  możliwości swojego przejawu. Przy czym należy pamiętać,że  intelekt kształtowany przez wieki  różnymi ideami będzie podpowiadał treściami zawartymi w podświadomości. Tzn. pojawiać się będą podpowiedzi teorii religijnych, naukowych, by zakłócić obiektywność spojrzenia. Jak zawsze  w takich sytuacjach wybór zależy od  człowieka i jego decyzji. Dziś w dobie finału Starego procesu, bardziej powinniśmy się skupić na  występujących zjawiskach i rozpatrywać je wg. klucza czyli budowy człowieka. Zjawiska stają się wówczas czytelne i nagle staje się oczywiste, że możemy przewidzieć i przygotować się do następnych zdarzeń.
Zapominamy, że Myśl Ludzka tworzy wszystkie zjawiska a świadomość zewnętrzna /osobowość/ otrzymuje wiadomość o tym z wyprzedzeniem! Informacje otrzymujemy różnymi kanałami: w snach, relaksacji ( obecnie najczęściej), w codziennych informacjach – w gazetach, radiu i telewizji. Czy z tego korzystamy? To pytanie powinien sobie każdy człowiek zadać sam. I jeśli chce świadomie sobą sterować, należy bacznie słuchać siebie i innych komunikatów z zewnątrz, by wyciągać samodzielne wnioski i wyzbywać się lęku. Spokój, opanowanie reakcji okażą się niezwykle cenne, gdy nasilą się zjawiska rozpadu starego świata na planecie.
Automatycznie uruchomią się zapisy z podświadomości i zareagujemy tak jak tam jest zapisane. Mamy „świeży” przykład trzęsienia Ziemi w Indonezji. W scenach tragedii należy zaobserwować reakcje poszkodowanych. Można stwierdzić, że są często bardzo typowe. Bezgraniczna rozpacz, psychiczny ból, łzy… część ludzi klęczy, wznosi ręce ku niebu, w błagalnych gestach proszą niebiosa o ratunek dla swoich bliskich, zasypanych  gruzami. To „typowe” reakcje zakodowanych ciał. Zamiast przyłączyć do innych, którzy spokojnie wydobywają ze zgliszcz  rannych. Opanowani lękiem, powaleni nieszczęściem nie myślimy i nie działamy racjonalnie. Myślimy tylko dlaczego nas to nie spotkało. Typowe reakcje – zakodowanego wcześniej umysłu. A przecież mogliśmy odebrać informacje uprzedzającą wydarzenie i spokojnie oddalić się z miejsca wydarzenia w bezpieczne miejsce
Służą temu spotkania ze sobą, W dzisiejszej rzeczywistości to konieczność, jeśli chcemy zachować siebie w całości i przetrwać ewentualne kataklizmy, czy nieszczęśliwe przypadki . Spotkanie ze sobą to m. in relaksacja, ale także neutralna obserwacja  własnych reakcji  idąca w kierunku  opanowania i kontroli wszelkich wzburzeń. A wszystko po to, by trwać w ciszy , która umożliwia usłyszenie najważniejszej informacji dla naszego przetrwania.

Edward

Ten wpis został opublikowany w kategorii Natura rzeczywistości, Świadome życie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „„Z prochu powstałeś..?” – manipulacja ludzką percepcją samego siebie

 1. sebecx pisze:

  Brawo.

 2. Edward pisze:

  Zimny144k – Masz zupełną rację, ale ostrożność wynika z leku. Lęk został nam zakodowany. Nie jest on „naturalny”. Zamieńmy lęk na czujność ! Obserwować należy niemowlaka i jego badanie rzeczywistości. Nie ma w nim lęku ! Rodzice pomni własnych doświadczeń i pomyłek , uprzedzają doświadczenia i „pomagają” dziecku przejść przez życie bez bólu .
  Masz rację, wszystkie ideologie, religie, tajne organizacje wywodzą się z tego samego „pnia”. Z klucza „czterech elementów”, z klucza do wszelkich możliwych manipulacji.
  Poznaj, nie oceniaj, nie dziel a zrozumiesz jak łatwo wiedzę o budowie człowieka wykorzystać dla „własnych ” celów. A trwać w sposób neutralny jest bardzo trudnym „zajęciem”. Intelekt stale „wyciąga” z podświadomości różne treści „udowadniając”, że jest inaczej. Błąd tkwi w tym,że wpojono nam możliwość utożsamiania się z intelektem. Pojecie sztuczne ! „Jesteśmy Intelektem ” często dziś słyszymy. Tak samo jak słyszymy – jestem muzułmaninem, katolikiem, buddystą itp. To stworzone „doskonałe pułapki” dla naszego „wiecznie pracującego” umysłu.. Utożsamienie się z ideologią, czy intelektem zamyka nas w świecie iluzji, którą sami tworzymy.(Inni nam w tym chętnie pomagają) Ale w/g tego samego klucza i kodów.
  Pozdrawiam
  Wszystkim – Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku !

 3. Angelika pisze:

  Bardzo dobrze, że zwracasz na takie „szczegóły” uwagę. Ja nie zawsze…:-( i to błąd…
  Widzę, że jesteś ostrożny….i starasz się oddzielać ziarno od plew, to się chwali:-)

 4. Zimny144k pisze:

  Wydaje mi się, że trochę za daleko wychodzisz z niektórymi sugestiami i odgórnymi, subtelnymi założeniami w tym artykule.
  „Ten Stworzyciel zbudowany jest …”
  „Skoro Bóg może wszystko, to i człowiek na podobieństwo z nim – może również .”
  „Zapominamy, że Myśl Ludzka tworzy wszystkie zjawiska a świadomość zewnętrzna /osobowość/ otrzymuje wiadomość o tym z wyprzedzeniem!”
  Z tego typu wypowiedziami trzeba być niesamowicie ostrożnym i precyzyjnym, tak jak ze stwierdzeniem „jestem bogiem”. Dla jednych jest oczywiste że nie chodzi o znaczenie dosłowne, i że takie rozumienie tego jest nielogiczne, ale ludzie bez zaplecza i moralnych fundamentów, przypasują sobię każdą taką sugestię pod swoje konformistyczne, egoistyczne i narcystyczne zachcianki.
  Pamiętaj, że teozofia, okultyzm i cała reszta wprowadzanej światowej religii NWO – New Age bazuje na tego typu sugestiach, żeby zmieniać ludzi niezauważalnie, krok po kroczku.
  Ale co do reszty, przesłanie bardzo w porzo. Gratuluję artykułu Edwardzie. 😛

 5. Agnieszka pisze:

  Całkowicie zgadzam się z powyższym artykułem. To jest prawda. Co te systemy religijne zrobiły z ludzi?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s