„Zeitgeist: Moving forward” – premiera już w styczniu 2011

Już w styczniu 2011 roku odbędzie się premiera kolejnego filmu Zeitgeist: „Moving Forward” (Idąc do przodu). Mimo kontrowersji oraz sporadycznych oskarżeń o bycie agendą NWO ruch Zeitgeist z pewnością zasługuje na uwagę oraz poważne traktowanie. Jest to jedna w wielu alternatywnych wobec systemu platform łącząca i integrująca ludzi we wspólnym poszukiwaniu dróg do budowanie zupełnie innej cywilizacji.
W naszym środowisku często nazbyt pochopnie urządza się „polowanie na czarownice” i zbyt często także doszukujemy się spisku w spiskach popadając w lekką paranoję. Ofiarą tego typy schematu stał się ruch Zeitgeist, w którym wielu dopatrywało się spisku globalistów próbujących pod pięknie dobranymi hasłami zwabić ludzi anty systemowych, by poparli idee jednego globalnego rządu zarządzającego surowcami Ziemi. Doszukiwano się symboliki iluminackiej oraz retoryki antychrześcijańskiej, co miało udowadniać powyższe tezy.
Cóż, nie chcę osobiście stawać po jednej ze stron i wydawać jakichś wyroków. Mnie interesuje jedynie treść i przesłanie oraz sposoby jego realizacji – a tutaj Zeitgeist jest jakąś opcją, jest jakąś alternatywą. Zwyczajnie uważam, że w szeroko pojętym ruchu przeciw NWO „zeiteistowcy” powinni mieć swoje miejsce, by wyrażać swoje opinie i kształtować zupełnie nowe myślenie o społeczeństwie, gospodarce i całej naszej planecie.
Oto kilka słów o ruchu ze stron Zeitgeist Polska (http://tzmpolska.org):
Ruch Zeitgeist nie jest ruchem politycznym. Nie rozróżniamy narodów, rządów, ras, religii, wyznań czy klas. Uważamy, że są to fałszywe, przestarzałe rozróżnienia, dalekie od pozytywnych czynników, służących prawdziwemu rozwojowi ludzkiego potencjału.
Bowiem ich podstawą jest podział władzy i stratyfikacja, nie zaś jedność i równość, która jest naszym celem. Ważnym jest zrozumieć, że w życie wpisany jest naturalny postęp, musimy też zauważyć, że gatunek ludzki ma zdolność do drastycznego spowalniania i paraliżowania tego postępu, poprzez tworzenie struktur socjalnych, które są przestarzałe, dogmatyczne i stoją w sprzeczności z naturą. Świat, który widzisz dzisiaj, pełen wojen, korupcji, elitaryzmu, zanieczyszczeń, biedy, epidemii, chorób, naruszania praw człowieka, nierówności i przestępczości, jest rezultatem tego paraliżu.
W tym ruchu, chodzi o świadomość i zaangażowanie w płynny postęp ewolucyjny, zarówno personalny, społeczny, technologiczny, jak i duchowy. Rozumiemy, że człowiek jest na naturalnej ścieżce jednoczenia się, wychodzącej ze wspólnego uznania fundamentalnych określonych empirycznie zasad, tego jak działa natura i jak my jako ludzie, wpisujemy się w obraz zjawiska, które nazywamy życiem. Ta ścieżka istnieje, ale niestety pozostaje ukryta i nierozpoznana przez ogromną większość ludzi, którzy wciąż utrwalają przestarzałe i zwyrodnieniowe tryby postępowania i rozumowania. Ruch Zeitgeist chce pokonać, właśnie tą intelektualną depresję, poprzez edukację i akcje społeczne.
Oto ciekawy trailer filmu „Zeitgeist: Moving forward”, którego premiera odbędzie się już w styczniu 2011 – jednocześnie w 60 krajach i 20 językach:
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s